Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

tibor1000 Pozri príspevok
ahojte,prosim Vas,ako je to s tou elektronickou registraciou-maju ju povinnost všetci platcovia DPH od 1.1.2013,alebo sa to posunulo do r. 2014? dakujem pekne vopred
podľa všetkého by mala byť novela novely pozri v prísp. 13 v témehttp://www.porada.sk/t205134-nestihla-som-sa-registrovat-cez-drsr-na-elektron-podavanie-dan-priznani-co-teraz.html
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko Pozri príspevok
Už ste aj niečo posielali, ja som sa aj prihlásila aj mám daňový subjekt správny ale neviem ako mám pokračovať keď chcem poslať prehlad za 11 mesiac
Vie niekto?
už sa mi to podarilo - no hurá
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ahojte prosim Vas trochu o objasnenie-takze povinne zasielanie elektr.vykazov bude pravdepodobne presunute na 1.1.2014 -zatial,predpokladajme mam 1 firmu,kde zasielam suhrnny vykaz stvrtrocne,po starom z EZU,mam teda povinnost nejakym sposobom sa opat zaregistrovat na e-dane? na e-mail mi vsak zatial ziadne udaje,hesla ani navod,nic neprislo... ja som ale posielal cez e-dane aj doteraz,islo mi to lepsie,na zaklade ID a hesla,to by uz nemalo fungovat? dakujem vopred moc za radu,pekny večer prajem
0 0
Anna BB Anna BB

Anna BB je offline (nepripojený) Anna BB

bežný účtovník - živnostník
Mám ZEP-zaručený el.podpis a neviem sa dostať do aplikácie "nárok DPH" , ešte pred 2 týždňami mi to išlo. Keď kliknem na nárok DPH je to v poriadku, ale keď kliknem na pokračovať-kde sa dá vyplniť žiadosť o vrátenie DPH, tak mi tam píše po anglicky niečo ako chybná komunikácia. Neviem kde robím chybu, alebo už stihli pokaziť aj to čo fungovalo? Ďakujem za každú radu.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

srska Pozri príspevok
  1. Súbor PP2011.zip je potrebné uložiť na disk počítača a extrahovať (rozbaliť) na používateľom zvolené miesto na disku.
  2. Priradenie podpisovej politiky do Windows sa vykonáva spustením súboru
    • sigPol2011_x86.reg v prípade používania 32 bitového OS Windows
    • sigPol2011_x64.reg v prípade používania 64 bitového OS Windows

  3. Operačný systém počítača zistí súhlas používateľa o priradenie informácií obsiahnutých v súbore do databázy Registry.
  4. Operačný systém následne používateľa informuje o úspešnom uložení predmetných informácií.


edane/nastavenie/nastavenie pri štarte

podpisová politika v zip súbore
prosim vas ja to hladam uz asi 20 minut na stranke drsr je niekde prirucka ohladom instalacie podpisovej politiky? dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
prosim vas ja to hladam uz asi 20 minut na stranke drsr je niekde prirucka ohladom instalacie podpisovej politiky? dakujem
inštalácia je jednoduchá - stiahni zip súbor a ulož napr na plochu, rozbaľ do zložky a podľa toho aký máš win inštaluj buď x86 pre 32 bitový alebo x64 pre 64 bitový win. 2 krát klikni na príslušný súbor a o viac sa nestaraj
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

srska Pozri príspevok
inštalácia je jednoduchá - stiahni zip súbor a ulož napr na plochu, rozbaľ do zložky a podľa toho aký máš win inštaluj buď x86 pre 32 bitový alebo x64 pre 64 bitový win. 2 krát klikni na príslušný súbor a o viac sa nestaraj
dakujem uz som to tak urobila

no pri instalacii mi vypisalo, ze si mam skontrolovat net.framework - ked si tu http://www.drsr.sk/wps/portal/vyplnenie_tlaciv kliknen na net.frameword su tam tri subory na nainstalovanie, ako viem ktory vybrat...

ja vlastne ani neviem co to je to net.framework....

a este len taka otazocka nie je mozne vyskusat ci "viem podpisovat" bez toho aby som realne nejake tlacivo poslala? Ď.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
dakujem uz som to tak urobila

no pri instalacii mi vypisalo, ze si mam skontrolovat net.framework - ked si tu http://www.drsr.sk/wps/portal/vyplnenie_tlaciv kliknen na net.frameword su tam tri subory na nainstalovanie, ako viem ktory vybrat...

ja vlastne ani neviem co to je to net.framework....

a este len taka otazocka nie je mozne vyskusat ci "viem podpisovat" bez toho aby som realne nejake tlacivo poslala? Ď.
dá sa - načítaš xml súbor do edane alebo údaje manuálne zadáš do formuláru a potom: kontrolovať/odoslať/vybrať ponuku podpísať so zep - potom vybereš certifikát a podpíšeš. skončíš vtedy keď na displeji budeš mať to čo je na obr. - akurát to nedáš odoslať
Naposledy upravil srska : 03.12.12 at 22:24 Dôvod: gramatika
zep46.jpg  
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
dakujem uz som to tak urobila

no pri instalacii mi vypisalo, ze si mam skontrolovat net.framework - ked si tu http://www.drsr.sk/wps/portal/vyplnenie_tlaciv kliknen na net.frameword su tam tri subory na nainstalovanie, ako viem ktory vybrat...

ja vlastne ani neviem co to je to net.framework.... toto: NetFx20SP2_x86.exe ak máš win 32 bitový
v texte
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dakujem a este jedna vec ked nemam zep, tak sa to da skontrolovat.. ja som asi nieco skoro odoslala...

len mi napisalo ze dokument sa neodoslal nakolko taky danovy subjekt nie som opravnena posielat... dic som si vymyslela.. ale v podstate z toho vyplyva ze by to asi islo...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
dakujem a este jedna vec ked nemam zep, tak sa to da skontrolovat.. ja som asi nieco skoro odoslala...

len mi napisalo ze dokument sa neodoslal nakolko taky danovy subjekt nie som opravnena posielat... dic som si vymyslela.. ale v podstate z toho vyplyva ze by to asi islo...
stačilo sa odpojiť od netu
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

srska Pozri príspevok
stačilo sa odpojiť od netu
nerozumiem..
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

tibor1000 Pozri príspevok
Ahojte prosim Vas trochu o objasnenie-takze povinne zasielanie elektr.vykazov bude pravdepodobne presunute na 1.1.2014 -zatial,predpokladajme mam 1 firmu,kde zasielam suhrnny vykaz stvrtrocne,po starom z EZU,mam teda povinnost nejakym sposobom sa opat zaregistrovat na e-dane? na e-mail mi vsak zatial ziadne udaje,hesla ani navod,nic neprislo... ja som ale posielal cez e-dane aj doteraz,islo mi to lepsie,na zaklade ID a hesla,to by uz nemalo fungovat? dakujem vopred moc za radu,pekny večer prajem
Ja sa zaujímam presne o to isté, zisťovala som v Banskej B. a pani povedala, že pre nás sa nič nemení, netreba novú dohodu, nič. Keď budem potrebovať podať SV, platí staré meno a heslo ešte z roku 2010 - keď sme podávali cez e-Tax. Ja verím, že termín povinného elektr. podávania naozaj posunú a občasný SV budem podávať naďalej po starom s tým, že do 5 dní doručím 1 stranu SV na DÚ v papierovej forme.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
tu už sa posúvajú termíny ako sa to hodí "mocným" ...... ak niečo nestíhajú, jednoducho posunú termín, ak si myslia, že získajú peniaze skôr, zakážu posunutie termínu (DP FO+PO).....
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Chcela som zistiť, čo je nové na www.drsr.sk

0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Laura1 Pozri príspevok
Chcela som zistiť, čo je nové na www.drsr.sk

a čo si zistila?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
nedá sa mi to sem pripojiť, ale som sa zasmiala.
Naskočilo mi: Toto pripojenie nie je dôveryhodné, rýchlo odtiaľ preč! :-)
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Laura1 Pozri príspevok
nedá sa mi to sem pripojiť, ale som sa zasmiala.
Naskočilo mi: Toto pripojenie nie je dôveryhodné, rýchlo odtiaľ preč! :-)
veľakrát je viac informácií na porade ako na drsr.sk (okrem ponuky voľných pracovných miest)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pri otváraní DRSR v inom prehliadači, ako je Internet Explorer, alebo Chrome, táto hláška je možná, pretože stránka má v sebe zabudované ActiveX prvky, prehliadač ich interpretuje, ako škodlivé a upozorňuje, že to nemusí byť dôveryhodná stránka......
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
Pri otváraní DRSR v inom prehliadači, ako je Internet Explorer, alebo Chrome, táto hláška je možná, pretože stránka má v sebe zabudované ActiveX prvky, prehliadač ich interpretuje, ako škodlivé a upozorňuje, že to nemusí byť dôveryhodná stránka......
hej napr. vo ff
ff.jpg  
0 0
Načítať ďalšie