Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

domenico.office Pozri príspevok
......„Dohodu o elektronickom doručovaní uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č. 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov“.......už nebude musieť podanie dokladovať „krycím listom“ a bude postačovať iba elektronické odoslanie dokumentu.....
mozem sa spytat a tuto dohodu je mozne uz podpisat aj so subjektami, ktori vznikli po 1.4.2012 ? /s tými už totiž nešlo spísať predhcádzajúce dohody/

a nahcadza sa vzor na drsr?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Toto by mohla byť ona: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...dohoda_563.doc

Aj subjektami, ktoré mali Dohody uzatvorené dávno pred:
Používateľ má možnosť zmeniť spôsob komunikácie tak, aby nemusel na DÚ doručovať „krycie listy“. V tom prípade je potrebné za všetky daňové subjekty (DIČ) za ktoré elektronicky komunikuje spísať novú „Dohodu o elektronickom doručovaní uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č. 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov“a v dvoch kópiách spolu s registračným formulárom ich doručiť na miestne príslušný DÚ. Po spracovaní „nových dohôd“ na DÚ už nebude musieť podanie dokladovať „krycím listom“ a bude postačovať iba elektronické odoslanie dokumentu.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
......„Dohodu o elektronickom doručovaní uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č. 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov“.......už nebude musieť podanie dokladovať „krycím listom“ a bude postačovať iba elektronické odoslanie dokumentu.....
ak niekto podá podanie cez eDane, v tej správe o odoslaní je to aj v poslednej vete napísané - dnes som si všimol, keď som podával dopoludnia prehľad za 11/2012, aj keď bol podpísaný so zep
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

IVETA N Pozri príspevok
A ešte mi poraď prosím domenico ako spíšem novú dohodu stým , že ma poveruje na zasielanie daňových dokumentov .
ĎAKUJEM.....

ano ano este to by som potrebovala to poverenie... a snad je to mozne aj s novymi danovymi subjektami po 1.4. s tymi sa nedalo spisat uz cez EZU...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kto ste podávali Prehľady k DzZČ alebo čokoľvek cez víkend, vo svojom vlastnom záujme si skontrolujte Schránku správ vo svojom konte.
Mne osobne sa stalo totiž, že 2 podania, ktoré som robila v nedeľu som v schránke správ nenašla, hoci reálne som ich riadne podala, mám vytlačenú aj Potvrdenku o podaní. Dnes som tie podania pre istotu zopakovala, už ich v schránke správ vidím. A dosledujem si iba Akceptácie.
Zrejme pri tom migrovaní údajov, niečo neprešlo.
Je to dôležité, aby nám z takéhoto dôvodu nefukli pokutu za nepodanie.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

skúsila som priložiť možno pomôže a dúfam , že na DU ju budú akcepovať zajtra tam idem.
Naposledy upravil IVETA N : 04.12.12 at 17:35
1 0
majkatorka majkatorka

majkatorka je offline (nepripojený) majkatorka

ahojte. je nejaky §, ktory mozem pouzit v odvolani, ze daniarom nefungoval system? podala som prehlad za 2/12 v marci, ale kedze mali problem s fungovanim systemu, nepridelilo mi registraturne cislo. vsimla som si to az pri podani za marec, kedze to februarove bolo prve, ze tam mam prazdnu kolonku. podala som to teda este raz v aprili, ale prisla mi pokuta za spravny delikt - nepodanie prehladu v lehote. dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

odvolaj sa......
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás, dokedy majú resp. nemajú schváliť návrh odloženia povinnosti podávať DPH elektronicky? Vôbec neviem, či sa mám registrovať, alebo nie. A vlastne už je aj neskoro. Ostáva mi už len čakať, či to schvália, alebo čo mám robiť? Vďaka.
0 0
martinco8 martinco8

martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

IVETA N Pozri príspevok
skúsila som priložiť možno pomôže a dúfam , že na DU ju budú akcepovať zajtra tam idem.

musí to byť overené?

ďakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás, dokedy majú resp. nemajú schváliť návrh odloženia povinnosti podávať DPH elektronicky? Vôbec neviem, či sa mám registrovať, alebo nie. A vlastne už je aj neskoro. Ostáva mi už len čakať, či to schvália, alebo čo mám robiť? Vďaka.
Je jedno, či schvália, alebo nie. Registrovať sa možeš. Registrácia nezakladá povinnosť, že sa musí komunikovať elektronicky. Trvá to približne 5 min a jedna návšteva DÚ. Taže ni je na nič neskoro.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Chcem sa v súvislosti s touto témou opýtať, ak mám uzatvorenú starú dohodu s DÚ, musím túto teraz vypovedať a až potom môžem spísať novú, tak aby som nemusela posielať krycie listy? Dá sa to teraz nejak spojiť s tými novými ID k zasielaniu údajov elektronicky, či zas treba vybavovať všetko nanovo?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Používateľ má možnosť zmeniť spôsob komunikácie tak, aby nemusel na DÚ doručovať „krycie listy“. V tom prípade je potrebné za všetky daňové subjekty (DIČ) za ktoré elektronicky komunikuje spísať novú „Dohodu o elektronickom doručovaní uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č. 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov“a v dvoch kópiách spolu s registračným formulárom ich doručiť na miestne príslušný DÚ. Po spracovaní „nových dohôd“ na DÚ už nebude musieť podanie dokladovať „krycím listom“ a bude postačovať iba elektronické odoslanie dokumentu.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Ďakujem, len stále neviem čo s tou starou zmluvou, treba ju nejak písomne zrušiť?
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Volala som na DU starú dohodu uzatvorenú podľa §20 odst.8 zákona č.511/1992 Zb môžem používať ako doteraz ale do 5 dní zasielať krycí list.Keď nechcem zasielať krycí list musím ísť na DU a zmeniť spôsob komunikácie .To znamená ,že za všetky daňové subjekty musím spísať novú dohodu a to DOHODU o elektronickom doručovaní uzatvorenú podľa §13 odst.5 zákona č.563/2009 a potom nebudem musieť posielať do 5 dní krycí list.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Keďže som nedostala priamu odpoveď, tak usudzujem, že nemusím vypovedať starú zmluvu, novou sa asi automaticky stará ruši, že?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

A ešte jednu otázku, nakoľko som doteraz posielala elektronicky len SV, môžem na základe tejto novej zmluvy posielať aj DPH, DzP PO?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kimart Pozri príspevok
A ešte jednu otázku, nakoľko som doteraz posielala elektronicky len SV, môžem na základe tejto novej zmluvy posielať aj DPH, DzP PO?
už dávno sa dajú posielať tieto výkazy...
mne momentálne platia aj staré zmluvy a aj nová, prenesená z EZU. Ak by som náhodou poslala zo starého pripojenia, tak musím pridať aj krycie listy, z nového hesla už netreba...
pozerala som si to a musia mi zostať obidev pripojenia, pretože výkazy poslané podľa starej dohody sú uložené len pod týmto heslom, pod novým heslom sú len výkazy za rok 2012... dosť komplikované....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

skúšal už niekto zaregistrovať firmu založenú po 1.4.2012? Doteraz to nešlo, ale už by som rada posielala aj za túto firmu výkazy elektronicky.... papierovo je to komplikované...
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

domenico.office Pozri príspevok
Používateľ má možnosť zmeniť spôsob komunikácie tak, aby nemusel na DÚ doručovať „krycie listy“. V tom prípade je potrebné za všetky daňové subjekty (DIČ) za ktoré elektronicky komunikuje spísať novú „Dohodu o elektronickom doručovaní uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č. 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov“a v dvoch kópiách spolu s registračným formulárom ich doručiť na miestne príslušný DÚ. Po spracovaní „nových dohôd“ na DÚ už nebude musieť podanie dokladovať „krycím listom“ a bude postačovať iba elektronické odoslanie dokumentu.
Ten registračný formulár musí byť nový, či ten z pôvodnej (prvej)dohody?
0 0
Načítať ďalšie