Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

ladyrs Pozri príspevok
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?

nemozete nic robit, nakolko velka cast formularov (dani) v eTax-e nefunguje, mozete sa len stazovat na DR (FS).
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

martinapo77 Pozri príspevok
no neviem pozeram schvalenu novelu na NRSR a mam v tom zmatok ci to fakt prelozili ci od 1.1.14 alebo az od roku2015
㤠165b
Prechodné ustanovenia účinné od 30. decembra 2012
(3) Podľa § 14 sa postupuje od 1. januára 2014 a podľa § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2015.“.
2 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Aljok, Janako
Ďakujem, ja som to hľadala v dokumentoch DS (tak ako to bývalo kedysi ešte keď EZU nebolo).
Nenapadlo ma ísť do Podanie dokumentov..

Správa o akceptácii som si vyltačila, ale tlačivo pozrieť nejde, vypisuje chybu, ako píšu vyššie..
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

grammatika Pozri príspevok
Aljok, Janako
Ďakujem, ja som to hľadala v dokumentoch DS (tak ako to bývalo kedysi ešte keď EZU nebolo).
Nenapadlo ma ísť do Podanie dokumentov..

Správa o akceptácii som si vyltačila, ale tlačivo pozrieť nejde, vypisuje chybu, ako píšu vyššie..
Máš pravdu, tlačivo si už nepozrieš.
Preto keď podávaš cez eDane, tak si najskôr načítaj xml súbor z programu (prípadne vyplň DP ručne), skontroluj, vytlač a až potom odošli.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Erika-ežka Pozri príspevok
㤠165b
Prechodné ustanovenia účinné od 30. decembra 2012
(3) Podľa § 14 sa postupuje od 1. januára 2014 a podľa § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2015.“.
Čiže povinnosť podávať dokumenty elektronicky pre subjekty je od 01.01.2014.

Povinnosť komunikovať daňovému úradu elektronicky so subjektami sa posúva na 01.01.2015. čiže DÚ svoje výzvy, oznámenia a hocičo subjektom budú podávať elektronicky od 01.01.2015 a aj subjekt bude môcť vidieť stav napr.svojho účtu (dlh voči DU) až od 01.01.2015
3 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

grammatika Pozri príspevok
Čiže povinnosť podávať dokumenty elektronicky pre subjekty je od 01.01.2014.

Povinnosť komunikovať daňovému úradu elektronicky so subjektami sa posúva na 01.01.2015. čiže DÚ svoje výzvy, oznámenia a hocičo subjektom budú podávať elektronicky od 01.01.2015 a aj subjekt bude môcť vidieť stav napr.svojho účtu (dlh voči DU) až od 01.01.2015
Prosím, môžete tu dať link, kde si môžem pozrieť že to už schválili? Veľká vďaka
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

str. 316, príspevok 3159
1 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

ladyrs Pozri príspevok
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?
Aj ja som to riešila. Cez etax to nešlo. Poradili mi nech posielam cez eDane. V eTaxe si už len vytlacim potvrdenie.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

xMen Pozri príspevok
Možno porušili niečo, ale keď si predstavím, že by som musela absolvovať zasa nejaké vybavovačky na DÚ, tak to som rada, že porušili. Heslo som si pri prvom prihlásení zmenila. Keď som už konečne prišla na to ako to funguje teraz, tak dúfam, že už sa zas nebude nič meniť.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
xMen Pozri príspevok
nemozete nic robit, nakolko velka cast formularov (dani) v eTax-e nefunguje, mozete sa len stazovat na DR (FS).
Všetky formuláre fungujú prostredníctvo eDaní. Úplne bez problémov. (xMen, prestaň tu už nariekať.....nebaví ma čítať tu tvoje negativistické príspevky. Ak sa ti nepáči, že zrušili EZU, sťažuj sa ty na FS)
Naposledy upravil domenico.office : 07.12.12 at 12:22
0 1
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

domenico.office Pozri príspevok
Všetky formuláre fungujú prostredníctvo eDaní. Úplne bez problémov. (xMen, prestaň tu už nariekať.....nebaví ma čítať tu tvoje negativistické príspevky. Ak sa ti nepáči, že zrušili EZU, sťažuj sa ty na ty na FS)
ukludni sa, ked ta tu nieco nebavi, nemusis tu byt, nikto ti nekaze citat prispevky.

ja eDane nepouzivam, pretoze NEMAM WINDOWS. bolo by nacase keby si kazdy uvedomil, ze ak ty mas doma windows, nemusi ho pouzivat cela planeta. existuje aj nieco take ako linux, a to sa z windowsom neda ani porovnat. takze na tvojom mieste by som drzal hubu a krok. nie som debil, aby som do svojej firmy platil licencie windows-u, to by bolo posledne co by ma napadlo. ked budu eDane pre linux nepoviem uz ani slovo, zatial je tam jediny formular.

a este doplnim, ano stazoval som sa na DR(FS), ze chcem pouzivat webovu aplikaciu eTax, a ze nam FF, bohuzial zatial bez odozvy.
Naposledy upravil xMen : 07.12.12 at 12:27
0 3
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ja som úplne pokojný. Nemaj o mňa boja. Len ma nebavia čítať si tvoje negativistické príspevky. Ak si si nevšimol, eDane sú vo verzii java, ktoré úspešne pracujú aj v linuxe. Tak hubu drž ty. Je tam jeden formulár, ktorý potrebuješ aktuálne. Že tam nie sú iné, využi sťažnosť na FS. Už som ti to povedal.
0 1
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

xMen Pozri príspevok
ukludni sa, ked ta tu nieco nebavi, nemusis tu byt, nikto ti nekaze citat prispevky.

ja eDane nepouzivam, pretoze NEMAM WINDOWS. bolo by nacase keby si kazdy uvedomil, ze ak ty mas doma windows, nemusi ho pouzivat cela planeta. existuje aj nieco take ako linux, a to sa z windowsom neda ani porovnat. takze na tvojom mieste by som drzal hubu a krok. nie som debil, aby som do svojej firmy platil licencie windows-u, to by bolo posledne co by ma napadlo. ked budu eDane pre linux nepoviem uz ani slovo, zatial je tam jediny formular.

a este doplnim, ano stazoval som sa na DR(FS), ze chcem pouzivat webovu aplikaciu eTax, a ze nam FF, bohuzial zatial bez odozvy.
Stiahni si eDANE/Java. Tie sú určené pre Linux. Momentálne je tam zapracovaný len SV, ale sľúbili doplniť ostatné... A do konca roka predsa stále môžeš podaváť cez EZU.
1 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
domenico.office Pozri príspevok
Ja som úplne pokojný. Nemaj o mňa boja. Len ma nebavia čítať si tvoje negativistické príspevky. Ak si si nevšimol, eDane sú vo verzii java, ktoré úspešne pracujú aj v linuxe. Tak hubu drž ty. Je tam jeden formulár, ktorý potrebuješ aktuálne. Že tam nie sú iné, využi sťažnosť na FS. Už som ti to povedal.
ja potrebujem preddavky, ktore v Edane pre Linux nie su, takze na tvojom mieste by som drzal hubu a ked sa ti nieco nechce citat, nemusis tu oxidovat, a otravovat ludi, s tym ze niekoho nechces citat.
0 4
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
xMen Pozri príspevok
ja potrebujem preddavky, ktore v Edane pre Linux nie su, takze na tvojom mieste by som drzal hubu a ked sa ti nieco nechce citat, nemusis tu oxidovat, a otravovat ludi, s tym ze niekoho nechces citat.
A že Linux je bezproblémový OS..... používateľ vynervovaný na dranc.......
0 1
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

domenico.office Pozri príspevok
A že Linux je bezproblémový OS..... používateľ vynervovaný na dranc.......
nebud smiesny, skus argumentovat, ci uz argumenty dosli ?, takze nabuduce tu nebrbli, ze nieco nechces citat.

tento stat je tak sprosty, ze nechape silu e-govermentu, a riesi svoju agendu sprostym softverom ako su eDane, ktory je potrebne si instalovat na pocitac, akokeby sme boli v roku 2000. ked to tu ludia pochopia, a pravdepodobne tam asi budu ini ludia, tak potom sa cely tento stat bude mat lepsie. a tiez ked ludia pochopia, ze WINDOWS je odpad, ktory si nainstaluju na pocitac len ludia, ktorym je uplne lahostajna bezpecnost ich dat na pocitaci. to je podobne ako ked niekoho napadne posielat meno a heslo mailom :-) co musel byt teda ale absolutny dement.
0 3
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Chcela som odoslať výkaz, vyskočila táto hláška, kde môže byť chyba???

Správa o odoslaní dokumentu z klientskej aplikácie

Dokument Riadny prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti vzor 2012 - druh dokumentu: riadne

Od odosielateľa ID 106xxxx za daňový subjekt 2023xxxx nebol odoslaný.

Dôvod:Použitý podpisový certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

môžete mi prosím povedať, kde sa tlačia teraz nové dohody? pozerám pozeraám asi zle ... lebo to nevidím v eDane. Ďakujem.
0 0
Ružena521 Ružena521

Ružena521 je offline (nepripojený) Ružena521

Túto istú hlášku ukázalo aj mne, potom som to skúsila znovu za nejakých 5 minút a prehľad sa odoslal.
0 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Domenico.office ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie