Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

V eDane pribudli nove tlaciva - DPH 2013, SV 2013 a dan z MV 2012.
Podal som DP z MV za rok 2012, vsetko vyplnilo, sadzby su nove, odoslal som. Vosiel som do eTax, kde som si chcel vytlacit potvrdenku, ta prisla, ale na nej bolo:

Elektronická podateľňa potvrdzuje podanie obsahujúce dokument:
Daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009 - 2011), druh dokumentu: riadne

Teda sa tam neuvadza, ze som podal DP platne za rok 2012, ale len roky 2009-2011. V prehlade podani je ikonka, na ktoru som klikol, aby sa mi zobrazilo podane danove priznanie. Na moje prekvapenie zmenilo mi rok, za ktory bolo podane DP, z 2012 na rok 2011. A taktiez zmenilo datum odoslania zo 6.1.2013 na 6.1. (rok ziaden). Hlavna vec, ze EZU uz vypli.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
johny18 Pozri príspevok
V eDane pribudli nove tlaciva - DPH 2013, SV 2013 a dan z MV 2012.
Podal som DP z MV za rok 2012, vsetko vyplnilo, sadzby su nove, odoslal som. Vosiel som do eTax, kde som si chcel vytlacit potvrdenku, ta prisla, ale na nej bolo:

Elektronická podateľňa potvrdzuje podanie obsahujúce dokument:
Daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009 - 2011), druh dokumentu: riadne

Teda sa tam neuvadza, ze som podal DP platne za rok 2012, ale len roky 2009-2011. V prehlade podani je ikonka, na ktoru som klikol, aby sa mi zobrazilo podane danove priznanie. Na moje prekvapenie zmenilo mi rok, za ktory bolo podane DP, z 2012 na rok 2011. A taktiez zmenilo datum odoslania zo 6.1.2013 na 6.1. (rok ziaden). Hlavna vec, ze EZU uz vypli.
Dôležité je, že si podal v zákonnej lehote. Zase niečo nedotiahli do detajlov.... Ja osobne som veľmi rada, že sa to dá podávať elektronicky už teraz a nielen posledný januárový týždeň.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Len aby na to DP nepozerali ako na DP za rok 2011, pretoze ked som otvoril podane DP, rok bol zmeneny z 2012 na 2011.
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Aj ja som sa dnes chcela pustiť do dane z motorových vozidiel za rok 2012, nech mi to odbúda v tomto šialenom januári, a tak som spravila na skúšku jedno ... a taktiež mi prehodilo rok na 2011 ... zajtra za ránky zavolám správkyni, že je to za rok 2012. Fakt je to choré
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Taktiež som podala daň z MV, potvrdenka potvrdzovala tiež len rok 2011. Len neviem overiť ako mi to podalo v tlačive. Pokúšala som sa otvoriť ikonky,ale jediné čo mi otvorí je potvrdenka. Kde otvárate prosím Vás podané tlačivá?Ďakujem.

Našla som to. Už mi to otvára, zrejme ,,blbol,, internet.
Naposledy upravil heket : 06.01.13 at 13:10
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
johny18 Pozri príspevok
Len aby na to DP nepozerali ako na DP za rok 2011, pretoze ked som otvoril podane DP, rok bol zmeneny z 2012 na 2011.
To nie.. Dátum podania je dôležitý, nie to čo vypíše za zlú informáciu.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

johny18 Pozri príspevok
Len aby na to DP nepozerali ako na DP za rok 2011, pretoze ked som otvoril podane DP, rok bol zmeneny z 2012 na 2011.

kde ste otvoril danove priznanie a kde bol zmeneny rok na 2011?
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Posúva sa povinné podania DP elektronicky až na 1.1.2014? /vraj podľa DÚ/ ?ďakujem za odpoveď.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
svetluška Pozri príspevok
Posúva sa povinné podania DP elektronicky až na 1.1.2014? /vraj podľa DÚ/ ?ďakujem za odpoveď.
Oznámenie k elektronickému doručovaniu
Podľa § 165b ods. 2 a 3 zákona č. 440/2012 Z.z. , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa povinnosť elektronického doručovania podaní pre vymedzený okruh osôb uvedených v § 14 daňového poriadku posúva od 1.1.2014. To znamená, že tie osoby, ktoré sú uvedené v § 14 daňového poriadku, majú povinnosť doručovať všetky dokumenty elektronicky až od 1.1.2014.


Uvedená povinnosť sa týka nasledovného okruhu osôb:


daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
Upozornenie: Súhrnný výkaz (§ 80 zákona o DPH) , ako aj žiadosť o vrátenie dane (§ 55a -55g zákona o DPH), sa naďalej podávajú len v elektronickej forme.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Podania sú v poriadku, keď si pozriem v podaných dokumentoch klienta mám tam toto :

Riadne daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (podané) 5.1.2013 (za zdaňovacie obdobie) 2012 (číslo podania) 50620/2013 (druh) Daň z motorových vozidiel


Takže bez ohľadu, že tam vypíše pri správe 2011, podanie je správne priradené a to je dôležité.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Sarlotka Pozri príspevok
kde ste otvoril danove priznanie a kde bol zmeneny rok na 2011?
v eTaxe si vyberiete subjekt, kliknete na podanie dokumentov a potom na "vyhladaj". Od 1.1.2013 ,a, tam jedno podanie - Danove prizannie pre dan z MV, napravo pri stave "spracovany" je ikonka, na nu kliknem a opät na pravo pri stave "spracovany" je ikonka. Ked na nu kliknem, otvori mi podane DP, a tam mam za rok 2011.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Economic Pozri príspevok
Podania sú v poriadku, keď si pozriem v podaných dokumentoch klienta mám tam toto :

Riadne daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (podané) 5.1.2013 (za zdaňovacie obdobie) 2012 (číslo podania) 50620/2013 (druh) Daň z motorových vozidiel


Takže bez ohľadu, že tam vypíše pri správe 2011, podanie je správne priradené a to je dôležité.
Ja tam mam toto:
Daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009 - 2011) riadne Prešov 61722/2013 06.01.2013 Spracovaný
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Dobrý deň,dlho mi trvalo, ale v ďaka Porade sa mi podarilo odoslať cez e-dane poslať viacero dokumentov, ja chcem niečo iné povedať , než sa tu vždy píše, ja nič neprosím,nežiadam, len sa chcem poďakovať, vďaka každému
, čo píše otázky , sa viem zorientovať, som všetkým vďačná, čo pomáhajú, sú skúsenejší, je to nesmierna pomoc, ja nie som zarábajúca na účtovníctve, len si chcem účtovníctvo robiť sama, a keď niekto odpovie profesionálne, je to neskutočná pomoc, vďaka Vám všetkým, ktorí sa pýtate, a ktorí profesionálne odpovedáte, ja existujem. Chcem sa poďakovať osobne Kejke, v mojich skromných začiatkoch bola " všetkým " vrelá vďaka, som obyčajná účtovníčka jednoduchého a podvojného účtovníctva, nič viac, ale , čo si najviac vážim na sebe, som záhradníčka, naozaj som dobrá. Prajem každému, čo robí účtovníctvo, akékoľvek, aby to nebral príliš vážne, vláda sa mení stále a účtovníctvo tiež, dôležité je poznať svoju hodnotu. Prajem každému, kto prispieva do Porady všetko dobré v Novom roku 2013. Jana Líšková.
.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý deň, ak by som chcela uzatvoriť dohodu o el doručovaní, je nasledovná dohoda platná? Neviem nájsť postup, ako vytvoriť novú dohodu, pre nový daňový subjekt. Ja svoju registráciu - identifikačné číslo -už mám.
http://www.drsr.sk/wps/portal/registracia
Vopred pekne ďakujem za pomoc.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Janiela Pozri príspevok
Dobrý deň, ak by som chcela uzatvoriť dohodu o el doručovaní, je nasledovná dohoda platná? Neviem nájsť postup, ako vytvoriť novú dohodu, pre nový daňový subjekt. Ja svoju registráciu - identifikačné číslo -už mám.
http://www.drsr.sk/wps/portal/registracia
Vopred pekne ďakujem za pomoc.
dohoda v prílohe platí pre rok 2013
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
grammatika Pozri príspevok
dohoda v prílohe platí pre rok 2013
grammatika, pekne ďakujem.
Môžem k tomu priložiť svoje ID používateľa (ešte z 11.3.2010)?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Janiela Pozri príspevok
grammatika, pekne ďakujem.
Môžem k tomu priložiť svoje ID používateľa (ešte z 11.3.2010)?
cez Etax som si cez profil vygenerovala tlacivo, nakoľko som mala zmenu mena. tak si radšej vygeneruj aj Ty
2 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
grammatika, už ho mám vygenerované. :-) vďaka
s registráciou som mala problém lebo malé l a veľké I som nerozlíšila dobre. Mám novú zložku s dohodou a novým identif číslom.
Ešte raz - ďakujem :-)
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Dnes som podávala mesačný prehľad a je tam nejaká zmena - nedajú sa vytlačiť krycie listy - je tam len potvrdenie o prijatí elektronicky - znamená to, že už nemusíme posielať krycie listy? Máme podpísanú len dohodu vyše roka (prihlásovanie cez ID+heslo)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

heja3 Pozri príspevok
Dnes som podávala mesačný prehľad a je tam nejaká zmena - nedajú sa vytlačiť krycie listy - je tam len potvrdenie o prijatí elektronicky - znamená to, že už nemusíme posielať krycie listy? Máme podpísanú len dohodu vyše roka (prihlásovanie cez ID+heslo)
Krycie listy už posielať nemusíte
0 0
Načítať ďalšie