Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Economic Pozri príspevok
Už nerobíš nikomu žiadne účtovníctvo ? A je tá firma platiteľ DPH ? To elektronické podávanie je len pre platiteľom DPH.
Ak nerobíš už žiadne iné účto, treba ísť potom na to dohodou bez ZEP-u. Po ukončení spolupráce s tou firmou, zrušíš väzbu na dohodu. Pokiaľ by si ZEP využila pre iné spoločnosti, vtedy by sa ti oplatil.
Mam ZEP. Vyuzivame ho u firiem,ktorym robim dph. Ale tejto firme robim vylucne mzdy a koncim s nimi. Takze si ich mam ist teraz na du autorizovat kvoli 2 vykazom a potom zrusit? Dph im robi materska spol.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Áno, pretože ako platitelia DPH majú povinnosť od 1. 1. 2012 všetko podávať elektronicky. Daj si urobiť väzbu a potom ju zrušíš. Toto je jednoduchšie pre teba. Nevedela som, či máš ZEP.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak materská spoločnosť podáva DPH, musí byť autorizovaná, alebo bude musieť byť autorizovaná, dohodnúť s nimi a podať cez nich tie dve podania. Trebárs takto.....
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Dakujeeeeeeem. Je to na hlavu postavene,ale dohodnem sa teda s mat.spol.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Takých vecí máme na Slovensku viac....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jacekova Pozri príspevok
Dakujeeeeeeem. Je to na hlavu postavene,ale dohodnem sa teda s mat.spol.
prečo na hlavu postavené? Tvoj výstup bude vo formáte ako požaduje DU, pre klienta urobíš ešte papierové výstupy a ten .xml súbor pošleš materskej firme, nech to podajú. Od nového roka, viacerí moji klienti budú takt fungovať.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
jacekova Pozri príspevok
Dakujeeeeeeem. Je to na hlavu postavene,ale dohodnem sa teda s mat.spol.
Už by som si len ustrážil podanie krycích listov, ak tá firma nemá ZEP. Ale pri dvoch podaniach by to nemusel byť problém.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ahojte, už sa začínam pripravovať na rok 2012 ohľadom podávania DPH elektronicky. Mám otázky: <BR>Keď podávam súhrnný výkaz K DPH&nbsp;elektronicky - na dohodu, nenusím si už nič vybavovať ohľadom podávania Daňového priznania DPH za 4.Q.2011?<BR>Na mojom PC mám všetko nainštalované, aby som mohla podávať súhrnný výkaz. Známy ma poprosil, či by si mohol na mojom PC posielať od 1.1.2012 Daňové priznanie k DPH, pretože on svoj vlastný PC nemá....je to technicky možné? Alebo je lepšie vytvoriť väzbu a pošlem mu to ja?<BR>Ďakujem za odpoveď..<BR>
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Soňula Pozri príspevok
Ahojte, už sa začínam pripravovať na rok 2012 ohľadom podávania DPH elektronicky. Mám otázky: <BR>Keď podávam súhrnný výkaz K DPH&nbsp;elektronicky - na dohodu, nenusím si už nič vybavovať ohľadom podávania Daňového priznania DPH za 4.Q.2011?<BR>Na mojom PC mám všetko nainštalované, aby som mohla podávať súhrnný výkaz. Známy ma poprosil, či by si mohol na mojom PC posielať od 1.1.2012 Daňové priznanie k DPH, pretože on svoj vlastný PC nemá....je to technicky možné? Alebo je lepšie vytvoriť väzbu a pošlem mu to ja?<BR>Ďakujem za odpoveď..<BR>
Za subjekt, za ktorý podávaš SV a máš sprístupnené jeho konto, tak cez toto môžeš podať aj DPH.
Ten známy je iná PO, urobíš si väzbu aj pre neho, a budeš môcť posielať ty aj za neho, tak ako za toho prvého. Musí ti dať PM... ale to vieš, proste si urobíš registráciu a ďalšiu väzbu ku svojmu používateľskému ID kódu.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

ja sa chcem len uistit ze sa to tyka len platitela dane a nie osoby ktora je registrovana podla 7a ??
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa sa to týka všetkých.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

olkos Pozri príspevok
ja sa chcem len uistit ze sa to tyka len platitela dane a nie osoby ktora je registrovana podla 7a
??
aj podla mna sa to tyka aj § 7a. Ved ked ste registrovany pretoze dodavate sluzby, tak musite podavat suhrnny vykaz a to tiez len elektronicky a ked ste registrovany z dovodu, ze prijimate sluzby musite podat za obdobie ked prijimete sluzbu DP DPH - a to sa bude dat podat len elektronicky.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj ja si myslím že áno.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Economic Pozri príspevok
Za subjekt, za ktorý podávaš SV a máš sprístupnené jeho konto, tak cez toto môžeš podať aj DPH.
Ten známy je iná PO, urobíš si väzbu aj pre neho, a budeš môcť posielať ty aj za neho, tak ako za toho prvého. Musí ti dať PM... ale to vieš, proste si urobíš registráciu a ďalšiu väzbu ku svojmu používateľskému ID kódu.
Ďakujem za odpoveď, ešte by som poprosila, ja robím účto môjmu manželovi. Keď chcem podávať DP k DPH môjmu známemu, musí aj môj manžel dať suhlas, alebo fakt stačí, aby známy podal na DÚ plnú moc, a mne sa po prihlásení na drsr.sk, zobrazí IČ DPH známeho. Nemáme vybavený ZEP, je to na dohodu. Dík
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

mam len pre istotu otazku ci som spravne pochopil zmenu zakona. Povinnost maju len platitelia DPH nie osoby registorovane podla § 7a. ktory su registrovany len kvoli suhrnnemu vykazu.

Dik za radu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

olkos Pozri príspevok
mam len pre istotu otazku ci som spravne pochopil zmenu zakona. Povinnost maju len platitelia DPH nie osoby registorovane podla § 7a. ktory su registrovany len kvoli suhrnnemu vykazu.

Dik za radu
Ked podavate suhrnny vykaz tak ho od 1.1.2010 podavate elektronicky, tzn. ze ho podavate bud so ZEPom alebo bez ZEP na dohodu s DU. Tak sa tam nemalo co menit. Ak by ste prijali sluzbu a museli ju samozdanit vtedy podate, tak ako aj suhrnny vykaz, DP DPH za dany mesiac elektronicky.

P.S.: na vasu prvu otazku predsa odpovedali prispevky 632-4. :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Soňula Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ešte by som poprosila, ja robím účto môjmu manželovi. Keď chcem podávať DP k DPH môjmu známemu, musí aj môj manžel dať suhlas, alebo fakt stačí, aby známy podal na DÚ plnú moc, a mne sa po prihlásení na drsr.sk, zobrazí IČ DPH známeho. Nemáme vybavený ZEP, je to na dohodu. Dík
Tvoj manžel nedáva súhlas, aby si mohla podať za niekoho iného. Stačí iba PM od známeho.
Ty sa po prihlásení na stránku drsr.sk. vieš dostať do jeho DIČ ako daňového subjektu ? Inak dá sa to tak, že on si urobí väzbu a tebe dá svoj ID kód a aj jeho heslo a dostaneš sa do jeho konta a tak to podáš. Na toto ti netreba potom PM.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Economic Pozri príspevok
Tvoj manžel nedáva súhlas, aby si mohla podať za niekoho iného. Stačí iba PM od známeho.
Ty sa po prihlásení na stránku drsr.sk. vieš dostať do jeho DIČ ako daňového subjektu ? Inak dá sa to tak, že on si urobí väzbu a tebe dá svoj ID kód a aj jeho heslo a dostaneš sa do jeho konta a tak to podáš. Na toto ti netreba potom PM.
No presne toto som potrebovala vedieť! Tak keď mi známi dá svoje údaje, tak väzbu nemusím robiť. Myslím, že nebude problém, keď na jednom PC podám DP DPH manželovy, potom sa odhlásim, nanovo prihlásom a zadam heslo a ID kod známeho a podám známeho DPH-čku?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Soňula Pozri príspevok
No presne toto som potrebovala vedieť! Tak keď mi známi dá svoje údaje, tak väzbu nemusím robiť. Myslím, že nebude problém, keď na jednom PC podám DP DPH manželovy, potom sa odhlásim, nanovo prihlásom a zadam heslo a ID kod známeho a podám známeho DPH-čku?
Presne takto som to myslela !
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Soňula Pozri príspevok
No presne toto som potrebovala vedieť! Tak keď mi známi dá svoje údaje, tak väzbu nemusím robiť. Myslím, že nebude problém, keď na jednom PC podám DP DPH manželovy, potom sa odhlásim, nanovo prihlásom a zadam heslo a ID kod známeho a podám známeho DPH-čku?
aj ja to tak robim :-). nebude problem
0 0
Načítať ďalšie