Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Už to bolo aj v Zbierke zákonov uverejnené ?
samozrejme je to v 331/2011 článok II
zep bude vyťaženejší
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Veď už to tu sledujem, vidím z toho priloženého materiálu... Veru bude vyťaženejší ZEP častejšie a riadne..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

#805 sa začína realizovať
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, prosim Vas neviem to na stranke drsr.sk najst, ako si znovu vytlacim Registracny formular? (som uz registrovana od zaciatku roka 2010).

Odvolavam, uz som to nasla, len som bola trosku nervozna, lebo kazdu chvilu ma prist klient a skoro som zabudla, ze mu musim dat Registracny formular moj. Ide to vybavit mimo BA. Takze ak to niekto este bude potrebovat odpoved na stranke drsr.sk - Moj profil.
Naposledy upravil nika.sum : 09.11.11 at 12:35
1 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, prosim Vas neviem to na stranke drsr.sk najst, ako si znovu vytlacim Registracny formular? (som uz registrovana od zaciatku roka 2010).

Odvolavam, uz som to nasla, len som bola trosku nervozna, lebo kazdu chvilu ma prist klient a skoro som zabudla, ze mu musim dat Restracny formular moj. Ide to vybavit mimo BA. Takze ak to niekto este bude potrebovat odpoved na stranke drsr.sk - Moj profil.
Tak a teraz som z toho úplne jeleň. Ak už raz mám podpísanú dohodu s DU na odovzdávanie SV, musím opätovne podpísať dohodu, či platí tá stará? Ak som platca DPH a žiadam DU o vrátenie DPH zo zahraničia, musím mať ZEP? Čo je to restračný formulár?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kimart Pozri príspevok
Tak a teraz som z toho úplne jeleň. Ak už raz mám podpísanú dohodu s DU na odovzdávanie SV, musím opätovne podpísať dohodu, či platí tá stará? Ak som platca DPH a žiadam DU o vrátenie DPH zo zahraničia, musím mať ZEP? Čo je to restračný formulár?
restračný je registračný A nika.sum len nemohla nájsť svoj starý registračný formulár
1 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

no veď už som bola v obavách, že mi zas niečo uniklo
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kimart Pozri príspevok
Tak a teraz som z toho úplne jeleň. Ak už raz mám podpísanú dohodu s DU na odovzdávanie SV, musím opätovne podpísať dohodu, či platí tá stará? Ak som platca DPH a žiadam DU o vrátenie DPH zo zahraničia, musím mať ZEP? Čo je to restračný formulár?
...tak toto zaujíma aj mňa !
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
Tak a teraz som z toho úplne jeleň. Ak už raz mám podpísanú dohodu s DU na odovzdávanie SV, musím opätovne podpísať dohodu, či platí tá stará? Ak som platca DPH a žiadam DU o vrátenie DPH zo zahraničia, musím mať ZEP? Čo je to restračný formulár?
Prepacte bol to preklep - registracny formular. Ak ziadane o DPH zo zahranicia musite mat ZEP alebo to urobit prostrednictvom niekoho kto ma ZEP, uz to tu bolo spominane.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Ďakujem, a dohoda stačí ta stará?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Hura, takze uz aj ja ma ZEP . Tak uz len klientom rozdat splnomocnenia na overenie a odniest na DU.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
Ďakujem, a dohoda stačí ta stará?
Zatial asi stara, viem ze to tu spominali, ze novu este nemali k dispozici, ale toto neviem na 100%.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

pred chvíľou som sa vrátila z tour de DU,ZP... s DU mám spísanú dohodu, čo všetko musím urobiť (nainštalovať a pod.), aby som mohla podávať cez e-dane?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
calawen Pozri príspevok
pred chvíľou som sa vrátila z tour de DU,ZP... s DU mám spísanú dohodu, čo všetko musím urobiť (nainštalovať a pod.), aby som mohla podávať cez e-dane?
Urobiť a nainštalovať všetko tak, ako je presne po krokoch vypísané na stránke www.drsr.sk.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kimart Pozri príspevok
Ďakujem, a dohoda stačí ta stará?
Kdesi tu som čítala, že budú školení až koncom novembra, takže zrejme Ti urobia ešte starú.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Mne prišlo toto info:

V prípade, že daňový subjekt už má uzatvorenú dohodu so správcom dane na doručovanie písomností elektronickými prostriedkami podľa v súčasnosti platného zákona, daňový subjekt môže postupovať podľa tejto dohody do konca marca 2012.

V decembri 2011 daňový subjekt môže uzatvoriť so správcom dane dodatok k existujúcej dohode.


Bolo toho viac, ale to tu už bolo popísané.
4 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
ako to bude daňovými priznaniami za posledný kvartál 2011, už aj tie sa budú musieť podať len elektronický?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

calawen Pozri príspevok
pred chvíľou som sa vrátila z tour de DU,ZP... s DU mám spísanú dohodu, čo všetko musím urobiť (nainštalovať a pod.), aby som mohla podávať cez e-dane?
http://www.porada.sk/t162601-dr-sr-n...cia-edane.html
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ada9 Pozri príspevok
ako to bude daňovými priznaniami za posledný kvartál 2011, už aj tie sa budú musieť podať len elektronický?
Daňové priznania za 12/2011 a 4. Q. 2011 už elektronicky.
1 0
Načítať ďalšie