Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som otázku skôr pochopila tak, že či môže podávať niekedy elektronicky a inokedy písomne, či môže obe metody kombinovať, kedže povinnosť ako neplatiteľovi DPH nevzniká. A v tomto význame to zaujíma aj mňa.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ja som otázku skôr pochopila tak, že či môže podávať niekedy elektronicky a inokedy písomne, či môže obe metody kombinovať, kedže povinnosť ako neplatiteľovi DPH nevzniká. A v tomto význame to zaujíma aj mňa.
Ja myslím že môže keď bude chcieť elektronicky, keď bude chcieť v papieri. Dôležité je podať. Je to jej slobodná vôľa.
Idem v utorok na seminár a položím takýto dotaz lektorke.
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Môže podať ako sa mu chce. Povedala mi to správkyňa dane. Za klienta registrovaného na §7a som podala kvartálny výkaz /2.kv./ za zamestnancov len papierovo a za 3.kv. elektronicky. /dohoda, nie ZEP/. Zľakla som sa, či sme aj za ten 2. kv. nemali podať elektronicky, ale bolo to v poriadku.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tiež si to myslím.... Len človek fakt nikdy nevie. Keby že my sme nevedeli, no niekedy práve tí na DÚ nevedia a to je problém.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

No, môžem potvrdiť z čerstvých skúseností, že dnes na DÚ naozaj nič nevedia a nie vlastnou vinou. Niečo pred vyše týždňom som si zavolala na dr do BB, aby som si overila, ako to bude s tými dohodami a či ak ju uzavriem teraz, nebudeme musieť posielať aj papierovo od 1.1.2012. Ubezpečila ma, že bez obáv môžem teraz uzatvoriť dohodu a že, potom mi už sám DÚ zašle "niečo" a ja už ani nemusím chodiť na úrad. Tak som nabehla na DÚ a dala na seba jedného klienta. Hodila som s pracovníčkou, ktorá to spisovala reč o tom, čo mi povedali v BB a tá na mňa pozerala s tým, že ich doteraz nikto o tom neinformoval. Nič nevedela. Minulý pondelok som nabehla na DÚ, že si pridám ešte jedného klienta a pracovníčka mala čerstvo vytlačený pokyn. Doslova nám z neho čítala a vyšlo to tak, že dohody uzatvorené do určitého dátumu /nezapamätala som si ho presne, ale je to teraz niekedy/ pôjdu po starom s povinnosťou dodať všetko aj papierovo a nebudú sa k nim robiť žiadne dodatky. Tak sme sa dohodli, že radšej prídem o ďalší týždeň a uzatvorím dohodu už po novom.
5 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
No, môžem potvrdiť z čerstvých skúseností, že dnes na DÚ naozaj nič nevedia a nie vlastnou vinou. Niečo pred vyše týždňom som si zavolala na dr do BB, aby som si overila, ako to bude s tými dohodami a či ak ju uzavriem teraz, nebudeme musieť posielať aj papierovo od 1.1.2012. Ubezpečila ma, že bez obáv môžem teraz uzatvoriť dohodu a že, potom mi už sám DÚ zašle "niečo" a ja už ani nemusím chodiť na úrad. Tak som nabehla na DÚ a dala na seba jedného klienta. Hodila som s pracovníčkou, ktorá to spisovala reč o tom, čo mi povedali v BB a tá na mňa pozerala s tým, že ich doteraz nikto o tom neinformoval. Nič nevedela. Minulý pondelok som nabehla na DÚ, že si pridám ešte jedného klienta a pracovníčka mala čerstvo vytlačený pokyn. Doslova nám z neho čítala a vyšlo to tak, že dohody uzatvorené do určitého dátumu /nezapamätala som si ho presne, ale je to teraz niekedy/ pôjdu po starom s povinnosťou dodať všetko aj papierovo a nebudú sa k nim robiť žiadne dodatky. Tak sme sa dohodli, že radšej prídem o ďalší týždeň a uzatvorím dohodu už po novom.
Fúha, takže podľa toho by vlastne tí, ktorí uzavreli dohody do teraz museli všetko robiť na novo ? Moc sa mi to síce nezdá, hoci u nás je možné všetko. Ja veľmi netrpezlivo očakávam Usmernenie na daňováckej stránke. Ale že to bude nevídaný chaos, už teraz tuším...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Súhlasím, že bude chaos. Pracovníčka na DÚ skonštatovala, že klienti vedia viac ako oni. Priznala, že sama nevie, ako zvládnu koniec roka, keď všetci na poslednú chvíľu prídu riešiť ERP, podpisovať dohody na podanie DPH v januári. Ja si myslím, že preto sa teraz nebudú robiť žiadne dodatky. Až potom, keď prejde "blázninec" sa to dúfam bude riešiť. To budem mať teraz klienta, ktorý bude nosiť aj papierovo a druhý nebude musieť.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Aj mne to bolo takto interpretované u nás na úrade ako písala Jarka 1. od pondelka má začať reklamná kampaň v médiách. už mala bežať týždeň ale posunuli to.
4 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Economic Pozri príspevok
Fúha, takže podľa toho by vlastne tí, ktorí uzavreli dohody do teraz museli všetko robiť na novo ? Moc sa mi to síce nezdá, hoci u nás je možné všetko. Ja veľmi netrpezlivo očakávam Usmernenie na daňováckej stránke. Ale že to bude nevídaný chaos, už teraz tuším...
presne toto som Vám písala, povedali to aj u nás na DU.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, ono je to vlastne tak trochu pozitívna správa. odhliadnúc od toho zmatku, čo nastane - ale aj bez ZEP sa budú dokumenty na DU posielať elektronicky a nebude treba riešiť dodatočné papierovačky. Takže netreba platiť žiadne peniaze za ZEP naviac...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
No, ono je to vlastne tak trochu pozitívna správa. odhliadnúc od toho zmatku, čo nastane - ale aj bez ZEP sa budú dokumenty na DU posielať elektronicky a nebude treba riešiť dodatočné papierovačky. Takže netreba platiť žiadne peniaze za ZEP naviac...
Na teraz nie. Toto bude dočasný stav. Ale budúca pripravovaná obojsmerná komunikácia bude ZEP vyžadovať.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
to znamená, že platiteľ dph bude musieť podávať elektronický okrem dph aj prehľady, hlásenia a ročné daňové priznanie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ada9 Pozri príspevok
to znamená, že platiteľ dph bude musieť podávať elektronický okrem dph aj prehľady, hlásenia a ročné daňové priznanie

Jednoznačne áno. Úplne všetko.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Aj daň z motorových vozidiel.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Daň z motorových vozidiel už v 1/12 t.j. za rok 2011????
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presne tak - proste všetko, je všetko.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

mam pripravene splnomocnenie konatela na zastupovanie pri spisani dohody a podavani...
otázka: musí byt podpis na splnomocnení osvedčený?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dvd Pozri príspevok
mam pripravene splnomocnenie konatela na zastupovanie pri spisani dohody a podavani...
otázka: musí byt podpis na splnomocnení osvedčený?
Zatiaľ áno. Podpis na plnej moci musí byť úradne osvedčený. Môže to byť aj na matrike, je to lacnejšie.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry den, chcem sa opytat, bude sa dat elektronicky podavat aj oznamenie o vzniku zaniku danovej povinnosti dzmv ak sa kupi/preda auto? ak ano, akym sposobom??? alebo ak uz mam vazbu na spolocnost, tak aj ziadost o registraciu dph, ak prekrocim obrat???
vopred dakujem za odpoved
Naposledy upravil striebro1 : 21.11.11 at 12:23
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Dáša_ Pozri príspevok
No, ono je to vlastne tak trochu pozitívna správa. odhliadnúc od toho zmatku, čo nastane - ale aj bez ZEP sa budú dokumenty na DU posielať elektronicky a nebude treba riešiť dodatočné papierovačky. Takže netreba platiť žiadne peniaze za ZEP naviac...
Takže super, minulý týždeň som bola vybavovať ZEP....a ako čítam, tak zbytočne....bude stačiť dohoda aj bez ďalšieho dokladovania. No že som si to ja nenechala radšej na poslednú chvíľu v 1/2012....ušetrila by som !!!
0 0
Načítať ďalšie