Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
...staré dohody budú určite nejaký čas v platnosti, v nových dohodách už nebude zmienka o potrebe odovzdať do piatich dní prvú stranu podaného dokumentu.
ak je dohoda, tak ostane samozrejme aj možnosť podať dokumenty bez zaručeného elektronického podpisu.....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
calawen Pozri príspevok
no ja dúfam, že staré dohody sa nerušía, lebo inak ma asi porazí... lebo na ZEP nájdem prostriedky až niekedy v 3-4/2012...
Nie si sama, porazi aj mňa, najmä keď som už všetkých poprihlasovala, aby som v decembri nestala rady niekde na periférii mesta Košíc.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

m.hladka Pozri príspevok
Nie si sama, porazi aj mňa, najmä keď som už všetkých poprihlasovala, aby som v decembri nestala rady niekde na periférii mesta Košíc.
hej, a tuším sme to vybavovali v jeden deň, len ja som prišla polhodinu pred koncom úradných hodín a teda bolo to výrazne cítiť...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

calawen Pozri príspevok
no ja dúfam, že staré dohody sa nerušía, lebo inak ma asi porazí... lebo na ZEP nájdem prostriedky až niekedy v 3-4/2012...
ja som to rozuctovala medzi firmy. Pred vybavenim som oboznamila klientov ohladne vyhod ZEP, mam len 7 DPHčkarov. Kazda firma suhlasila a uz mi takmer vsetci uhradili faktury za rocny poplatok. Nechcela som to davat k fakture za spracovanie ucta, aby si boli vedomi, ze toto je nieco naviac a pretoze moje taxi nie su vysoke, skor na min. hranici hlavne u starsich klientov, tak som to riesila takto. Pri novom klientovi, uz budem pri urcovani ceny pocitat aj s tym, ze bude vyuzivat sluzby ZEP
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

nika.sum Pozri príspevok
ja som to rozuctovala medzi firmy. Pred vybavenim som oboznamila klientov ohladne vyhod ZEP, mam len 7 DPHčkarov. Kazda firma suhlasila a uz mi takmer vsetci uhradili faktury za rocny poplatok. Nechcela som to davat k fakture za spracovanie ucta, aby si boli vedomi, ze toto je nieco naviac a pretoze moje taxi nie su vysoke, skor na min. hranici hlavne u starsich klientov, tak som to riesila takto. Pri novom klientovi, uz budem pri urcovani ceny pocitat aj s tym, ze bude vyuzivat sluzby ZEP
ja mám iba 2 ľudí = 3 firmy, možno do konca roku pribudne štvrtá... - z toho sú dve dphčkari, ale zep budem používať pre všetky firmy...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

calawen Pozri príspevok
ja mám iba 2 ľudí = 3 firmy, možno do konca roku pribudne štvrtá... - z toho sú dve dphčkari, ale zep budem používať pre všetky firmy...
No ja mam viac potom tych co mi nosia raz za rok...mozno postupne navrhnem aj im pracu so ZEP, ale tam si to budu musiet vybavit na DU sami, dam im moj registracny formular, podpisem im ze prijimam plnu moc a pojdu pekne na svoj DU...lebo v 1Q na tom nebudem mat cas, hlavne pri tych co si davaju na cas, ale ked maju zatial len podanie DP, kt. si odnasaju sami ma to neobmedzuje a ja ich vacsinou aj zuctujem pri odovzdani vypracovaneho DP
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hm a ako si to rozúčtovala? pomerne, alebo každý zaplatil tvoj poplatok?
nika.sum Pozri príspevok
ja som to rozuctovala medzi firmy. Pred vybavenim som oboznamila klientov ohladne vyhod ZEP, mam len 7 DPHčkarov. Kazda firma suhlasila a uz mi takmer vsetci uhradili faktury za rocny poplatok. ..................
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
hm a ako si to rozúčtovala? pomerne, alebo každý zaplatil tvoj poplatok?
pomerne. To by bol kseft keby som kazdemu nauctovala to co som ja zaplatila.
Ale riesila som to tak, pretoze su to moji dlhorocny klienti a mam dost problem zvysovat ceny, ktore nemam nastavene, tak akoby som chcela, tak som aspon toto riesila takto...preto pri novych klietoch uz to budem riesit inak.
Naposledy upravil nika.sum : 24.11.11 at 19:33
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
nika.sum Pozri príspevok
pomerne. To by bol kseft keby som kazdemu nauctovala to co som ja zaplatila.
Ale riesila som to tak, pretoze su to moji dlhorocny klienti a mam dost problem zvysovat ceny, ktore nemam nastavene, tak akoby som chcela, tak som aspon toto riesila takto...preto pri novych klietoch uz to budem riesit inak.
Monka a prečo si nezarobiť?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Monka a prečo si nezarobiť?
Tak mam tam na tom par drobnych. Ale chcela som si hlavne ulahcit pracu a potrebovala som, aby suhlasili firmy s poplatkom a to rozuctovanie mi dost pomohlo...
0 0
hapeti hapeti

hapeti je offline (nepripojený) hapeti

Dnes som podal DP k DPH elektronicky, nemám ZEP.
Stačí paierovo odovzdať až v pondelok, alebo musím do lehoty t.j. dnes.
Ďakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

hapeti Pozri príspevok
Dnes som podal DP k DPH elektronicky, nemám ZEP.
Stačí paierovo odovzdať až v pondelok, alebo musím do lehoty t.j. dnes.
Ďakujem
máš čas do 5 dní odo dňa, keď si podal elektronicky, stačí aj poštou.
Malé upozornenie, v papierovej forme už nepodávaš konkrétne DP, ale len krycí list, teda titulnú stranu DP k DPH a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
...pracovných dní....
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

ďakujem za doplnenie
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Prosím o pomoc. Dnes je posledný deň na podanie DPH za 10 2011. Zvyčajne podávam priznanie prostredníctvom daňového portálu s certifikovaným podpisom. Dnes po 18:00 hodine je nefunkčný daňový portál a je tam len náhradná stránka. Nemám potrebné znalosti, aby som si inštalovala EDANE. Postačí ak pošlem toto daňové priznanie mailom na príslušný daňový úrad?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

máš podpísanú dohodu alebo posielaš aj so ZEPom?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sosa Pozri príspevok
Prosím o pomoc. Dnes je posledný deň na podanie DPH za 10 2011. Zvyčajne podávam priznanie prostredníctvom daňového portálu s certifikovaným podpisom. Dnes po 18:00 hodine je nefunkčný daňový portál a je tam len náhradná stránka. Nemám potrebné znalosti, aby som si inštalovala EDANE. Postačí ak pošlem toto daňové priznanie mailom na príslušný daňový úrad?
Ak podávaš dohodou, kontaktuj domenico.office, pomôže ti.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Sosa Pozri príspevok
Prosím o pomoc. Dnes je posledný deň na podanie DPH za 10 2011. Zvyčajne podávam priznanie prostredníctvom daňového portálu s certifikovaným podpisom. Dnes po 18:00 hodine je nefunkčný daňový portál a je tam len náhradná stránka. Nemám potrebné znalosti, aby som si inštalovala EDANE. Postačí ak pošlem toto daňové priznanie mailom na príslušný daňový úrad?
Ak máš niekde otvorenú poštu, tak áno, ak nie, musíš poslať elektronicky. Ak chceš, ohlás sa, urobíme e-dane, podáš.
3 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Mám podpísanú dohodu, ale na náhradnej stránke sa nedá priamo prihlásiť.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Sosa Pozri príspevok
Mám podpísanú dohodu, ale na náhradnej stránke sa nedá priamo prihlásiť.
E-dane sa dajú nainštalovať.
0 0
Načítať ďalšie