Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Badko Pozri príspevok
Aj ja čakám na novú dohodu, len mi nie je jasné zákon platí od 1.1.2012,
DPH - u mesčných za 12/2011 už len v elektronickej forme? alebo za december
v papierovej forme a za 1/2012 - elektronicky? ako je to vlastne?
Podľa absolvovaných 2 školení už DPH za 12/2011 a 4. Q. 2011 elektronicky /ak náhodou neposunú platnosť/
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Cez koho si vybavoval ZEP na 2 roky?

Registračné autority môžu vystavovať na 1, 2 a 3 roky ZEP.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Hej to viem, ale či nemáš voľajakú odskúšanú firmu, viem, že to dokážu vybaviť niektorí i tak, že odovzdajú všetko vybavené a len Ťa zaškolia.Nemusíš behať nikde po úradoch.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Vierka ja som vybavila cez disig.sk. Inštaláciu mi robil krstný syn, ja by som to nezvládla. Cena na tri roky 140€. Dnes som niesla na náš DÚ plné moci, vraj asi do týždňa mám prísť podpísať zmluvu o ZEP, daňováčky boli neisté
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

jozka56 Pozri príspevok
Vierka ja som vybavila cez disig.sk. Inštaláciu mi robil krstný syn, ja by som to nezvládla. Cena na tri roky 140€. Dnes som niesla na náš DÚ plné moci, vraj asi do týždňa mám prísť podpísať zmluvu o ZEP, daňováčky boli neisté
Jožka,

vďaka, to som potrebovala, info z DU už neberiem ako smerodatné pokial ho nemám na papieri s pečiatkou.

V.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

"stare dohody" sa uzatvaraju, prave mi prisiel mail o vytvoreni vazby na novy subjekt. radsej som podpisal staru dohodu ako cakat do januara, niesol som ju na DU v pondelok a zobrali ju.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

VieraPopluharova Pozri príspevok
Cez koho si vybavoval ZEP na 2 roky?
Ja som vybavola ZEP cez disig.sk. Sídlo majú v Bratislave, ale dá sa to vybaviť hocikde cez firmy, s ktorými majú zmluvu. Všetky informácie sú dostupné na ich stránke. Ako už písali predomnou, platnosť je na 1, 2 alebo 3 roky. Na vybavenie stačia dva doklady totožnosti a hotovosť. Aj s poučením o inštalácii a používaní to trvalo cca 15 min.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Vierka ja som vybavila cez disig.sk. Inštaláciu mi robil krstný syn, ja by som to nezvládla. Cena na tri roky 140€. Dnes som niesla na náš DÚ plné moci, vraj asi do týždňa mám prísť podpísať zmluvu o ZEP, daňováčky boli neisté
neistota daňováčok je namieste, resp. nie je, mali by vedieť, že pri ZEP sa zmluva nepodpisuje. mali ti urobiť väzbu na základe tej plnej moci.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

dvd Pozri príspevok
"stare dohody" sa uzatvaraju, prave mi prisiel mail o vytvoreni vazby na novy subjekt. radsej som podpisal staru dohodu ako cakat do januara, niesol som ju na DU v pondelok a zobrali ju.
Ako sa uzatvárajú staré dohody a hlavne kedy? Už som počula, že ich chcú prerobiť tak, aby sa nemuseli nosiť krycie listy. Vie niekto niečo bližšie?
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
1056,1057 - príspevky, ale aj iné dávajú odpoveď
ale vládne chaos a neistota..........aj na DU
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Šupne mi sem niekto vzor splnomocnenia/ čo má obsahovať/ aby tu registráciu mohla isť vybaviť ekonómka na DU sama.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Prikladam svoj vzor splnomocnenia na doručovanie ZEPom, na našom Daňovom úrade ho akceptuju.

Aké mate skúsenosti s vytváraním , t.j. pridávaním väzby ďaľšieho klienta na existujúce ID , ak máte klienta vo vzdialenom meste ? Na miestnom daňovom úrade to vybavujem bez problémov, ale mám klientov na viacerých Daňových úradoch po Slovensku a keď som tam volala tak trvali na tom, že musím prísť osobne podpísať zápisnicu o ústnom pojednávaní. Toje ale nemysliteľné, stráviť december cestovaním po Slovensku a vynakladaním financií na cestovanie kôli jednému pdopisu.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ErikaDP Pozri príspevok
Prikladam svoj vzor splnomocnenia na doručovanie ZEPom, na našom Daňovom úrade ho akceptuju.

Aké mate skúsenosti s vytváraním , t.j. pridávaním väzby ďaľšieho klienta na existujúce ID , ak máte klienta vo vzdialenom meste ? Na miestnom daňovom úrade to vybavujem bez problémov, ale mám klientov na viacerých Daňových úradoch po Slovensku a keď som tam volala tak trvali na tom, že musím prísť osobne podpísať zápisnicu o ústnom pojednávaní. Toje ale nemysliteľné, stráviť december cestovaním po Slovensku a vynakladaním financií na cestovanie kôli jednému pdopisu.
mám také prípady - musel som sa tam dostaviť - našťastie okruh 90km
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ErikaDP Pozri príspevok
Prikladam svoj vzor splnomocnenia na doručovanie ZEPom, na našom Daňovom úrade ho akceptuju.

Aké mate skúsenosti s vytváraním , t.j. pridávaním väzby ďaľšieho klienta na existujúce ID , ak máte klienta vo vzdialenom meste ? Na miestnom daňovom úrade to vybavujem bez problémov, ale mám klientov na viacerých Daňových úradoch po Slovensku a keď som tam volala tak trvali na tom, že musím prísť osobne podpísať zápisnicu o ústnom pojednávaní. Toje ale nemysliteľné, stráviť december cestovaním po Slovensku a vynakladaním financií na cestovanie kôli jednému pdopisu.
Skús poslať žiadosť o vytvorenie väzby medzi Tvojim ID a klientom + PM + Tvoj registračný formulár.
1 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

truch Pozri príspevok
Ako sa uzatvárajú staré dohody a hlavne kedy? Už som počula, že ich chcú prerobiť tak, aby sa nemuseli nosiť krycie listy. Vie niekto niečo bližšie?
Malo by to tak byť, že sa krycie listy už podávať nebudú, ale až od nového roka. Do konca tohto roka treba krycie listy odovzdávať tak ako do teraz.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pivko Pozri príspevok
Šupne mi sem niekto vzor splnomocnenia/ čo má obsahovať/ aby tu registráciu mohla isť vybaviť ekonómka na DU sama.
odporúčam čítať tému aj dozadu
príspevky 692,695,696 - sú odpovede, vzory PM, je to aj na drsr zverejnené
ďalšie príspevky, ktoré zdôrazňujú slabé miesta PM, náležitosti, ktoré neslobodno vynechať.......
rýchlejšie to ide, ak si dáte priamo vyhľadávanie v téme "plná moc", splnomocnenie"
----------------------
ešte dodám
osobne som mala splnomocnenie podľa vzoru Economic, neuznali mi ho, lebo som napísala Vec: Splnomocnenie
a aj vetu som začala tak, že sa im to nepáčilo........
telo splnomocnenia je v poriadku, len formálna úprava akosi nebola dostačujúca.
Našťastie tam bol aj konateľ, našťastie bol preventívne aj on registrovaný, tak odovzdal svoje ID, povedal, že on bude robiť podania so ZEP, teta asi v šoku od neho nechcela ani OP, nič sa nespisovalo, dokonca povedala, že to ID som mohla doniesť sama, resp. nechať na podateľni..........už som to tu písala.
Na druhý deň mal väzbu a cez prihlásenie urobil väzbu na mňa.
holt i tak še dá........................
Naposledy upravil KEJKA : 01.12.11 at 08:01 Dôvod: doplnené o zážitok
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

KEJKA Pozri príspevok
neistota daňováčok je namieste, resp. nie je, mali by vedieť, že pri ZEP sa zmluva nepodpisuje. mali ti urobiť väzbu na základe tej plnej moci.
KEJKA máš pravdu, zrejme z podpisovania zmluvy nič nebude, lebo v e-maily mám potvrdenú väzbu na subjekty, ktorých plnú moc som včera odovzdávala
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
gratulujem, čakala som to. Ais tety na DU sú tiež "ohučané" z nových informácií, tak sa hádam aj boja povedať čokoľvek s istotou - aspoň v tejto problematike.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ale ako pozerám pozornejšie e-maily na väzbu, tak vidím, že u jedného (teda u mňa) som v roli "Užívateľ s plným prístupom" a u ostatným mám užívateľ s obmedzeným prístupom. Všetky DIČ sú na mojom konte už zaevidované na drsr.sk. Trochu tomu nerozumiem.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
jozka56 Pozri príspevok
Ale ako pozerám pozornejšie e-maily na väzbu, tak vidím, že u jedného (teda u mňa) som v roli "Užívateľ s plným prístupom" a u ostatným mám užívateľ s obmedzeným prístupom. Všetky DIČ sú na mojom konte už zaevidované na drsr.sk. Trochu tomu nerozumiem.
to je v poriadku. tiež som sa na to minule na DÚ pýtala.
plný prístup máš len vo svojej firme alebo vo firme, kde máš generálnu plnú moc
ostatné sú s obmedzeným prístupom
0 0
Načítať ďalšie