Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

jacekova Pozri príspevok
to je v poriadku. tiež som sa na to minule na DÚ pýtala.
plný prístup máš len vo svojej firme alebo vo firme, kde máš generálnu plnú moc
ostatné sú s obmedzeným prístupom
Ale tú (generálnu moc) oprava na užívateľ s plným prístupom mám v troch DIČ, tak preto mi to je divné. Iba ak v jednom DIČ je v názve moje meno a priezvisko, tam mám potvrdené užívateľ s plným prístupom.
Naposledy upravil jozka56 : 01.12.11 at 13:08
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vo svojej firme si štatutár, potom si užívateľ s plným prístupom aj vo väzbách.
Ak ide o tri cudzie firmy a na všetkých máš generálnu plnú moc, tak je to v rozpore so zákonom, lebo na jednom DU môžeš mať takúto VPM len na jeden subjekt - nie si advokát ani daňový poradca, či? V takom prípade ti VPM uznali na jeden subjekt a na ostatné dva máš len prístup pre elektronicé podávanie.
Takže sa čudujem, že to vôbec prevzali.
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aha tak problém bude v pojme generálna moc...už mi svitá, moja živnosť ako SZČO a konateľ a spol. SRO, tam by som mala plný prístup, si myslím. A teda tú gen. moc nemám, nie som ani advokát ani daň. poradca.
Tak dôležité je , že za dané subjekty môžem posielať a podpisovať ZEP-om daň. dokumenty.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Dobrý deň, ja už mám z toho chaos. Nemohli by ste mi zhrnúť aký je vlastne celý postup pri podávaní el.DP. Dokedy sa treba zaregistrovať-do konca roka alebo až po 1.1.2012 a ako je keď sme účtovná kancelária a máme viac takýchto firiem?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Dobrý deň, ja už mám z toho chaos. Nemohli by ste mi zhrnúť aký je vlastne celý postup pri podávaní el.DP. Dokedy sa treba zaregistrovať-do konca roka alebo až po 1.1.2012 a ako je keď sme účtovná kancelária a máme viac takýchto firiem?
Od 1. 1. 2012 platiteľ DPH má povinnosť podávania správcovi dane robiť len elektronicky. T.z. za 12/2011 a 4.Q. 2011 už podľa 2 absolvovaných seminárov sa budú podávať elektronicky. Je len na Vás, kedy sa tomu začnete venovať, aby sa to stihlo v čas a bez stresu.
Podávania sa môžu robiť buď so ZEP alebo aj bez ZEP. Voľba je tak isto iba na Vašom rozhodnutí.
Naposledy upravil vladan : 03.12.11 at 20:54 Dôvod: datum odkedy povinnost plati
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
mám "registračný list používateľa", podávam DP viacerým subjektom na základe "dohody...bez ZEP".
počul som, že sa budem musieť znova zaregistrovať v prípade ak moji zákazníci budú podpisovať nové dohody (bez povinnosti odovzdať do 5-tich dní prvú stranu..)
vie o tom niekto niečo? (aj keď registrácia nie je zložitá, je to ale zase len ďaľšia byrokracia...)
0 0
džino džino

džino je offline (nepripojený) džino

  • možno nové informácie
  • [01.12.2011] - Oznam k nepravidelnej technickej aktualizácii portálu
    Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že v čase od piatka 2.12.2011 od 15:00 hod. do nedele 4.12.2011 do 24:00 hod. bude dočasne nedostupný Portál daňovej správy SR z dôvodu jeho technickej aktualizácie.
    Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
3 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Podľa včerajšieho školenia by sa mal termín posunúť od 01.04.2012, ako to tu bolo už spomínané (len na pripomenutie). Školenie s Ing. Jurčíkovou.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Podľa včerajšieho školenia by sa mal termín posunúť od 01.04.2012, ako to tu bolo už spomínané (len na pripomenutie). Školenie s Ing. Jurčíkovou.
Takže by mala byť prijatá ďalšia novela k 563/2009. Budem to sledovať.
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

a ako dobrá víla nás prosím informuj
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

ak má 6 spoločností rovnakého konateľa a ten si chce vybaviť zep, stačí mu jeden na všetky spoločnosti, alebo musí byť súčasťou zep-u aj názov firmy a vtedy treba osobitne pre každú firmu? (prosím, nebite ma, ak sa pýtam niečo, čo už bolo zodpovedané :-) )
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Lubica H Pozri príspevok
ak má 6 spoločností rovnakého konateľa a ten si chce vybaviť zep, stačí mu jeden na všetky spoločnosti, alebo musí byť súčasťou zep-u aj názov firmy a vtedy treba osobitne pre každú firmu? (prosím, nebite ma, ak sa pýtam niečo, čo už bolo zodpovedané :-) )
Súhlas s vydaním certifikátu pre zamestnanca

  • Predkladá sa len v prípade, že zamestnávateľ vyžaduje, aby bol v kvalifikovanom certifikáte uvedený názov organizácie.
  • Žiadna inštitúcia verejnej moci nevyžaduje, aby bol názov organizácie v kvalifikovanom certifikáte uvedený (uvedenie názvu organizácie nemá na elektronickú komunikáciu žiadny vplyv).

zdroj: http://zep.disig.sk/?id=156
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lubica H Pozri príspevok
ak má 6 spoločností rovnakého konateľa a ten si chce vybaviť zep, stačí mu jeden na všetky spoločnosti, alebo musí byť súčasťou zep-u aj názov firmy a vtedy treba osobitne pre každú firmu? (prosím, nebite ma, ak sa pýtam niečo, čo už bolo zodpovedané :-) )
Samozrejme jeden ZEP stačí. ZEP je viazaný k rodnému číslu konateľa.
Konateľ podpisuje ako štatutár za všetky spoločnosti, kde je konateľom a môže ho využívať aj na ďalšie úkony - komunikácia sú súdom, s verejnou správou.... atď.... Využitie ZEP sa stále rozširuje.
Naposledy upravil Economic : 02.12.11 at 08:43 Dôvod: doplnenie
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
jacekova Pozri príspevok
práve idem z DÚ a tak tichučko mi pošepkali, že práve dostali info z hora, že elektronické posielanie dokumentov sa presunie až od 1.4.2012, nakoľko im kolabuje informačný systém, nič nefunguje a ani nestihnú do 1.1.urobiť.
... je to už skoro isté (teda že 1.1.2012 nie), ten 1.4.2012 zatiaľ platí; ovšem v marci predčasné voľby, takže aj 1.4. ktovie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Uvidíme, či dovtedy bude prijatá a schválená novela. Pokiaľ nie, tak zákon 563, resp. jeho novela 331 je zatiaľ stále platný.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

A tak tichučko sme si tu šepkali, že na daňových úradoch majú staré črepy, ktorým hovoria PC a že teda ... Žeby nás odpočúvali, či čo?
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Stefan2005 Pozri príspevok
... je to už skoro isté (teda že 1.1.2012 nie), ten 1.4.2012 zatiaľ platí; ovšem v marci predčasné voľby, takže aj 1.4. ktovie
Takéto info som počul aj ja, tiež spomenuté medzi rečou, od jednej pani, ktorá robí priamo na DRSR. Vraj tam IT technici už pomaly aj spávajú ale stále sú tam nejaké problémy. Takže uvidíme.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lubo44 Pozri príspevok
Takéto info som počul aj ja, tiež spomenuté medzi rečou, od jednej pani, ktorá robí priamo na DRSR. Vraj tam IT technici už pomaly aj spávajú ale stále sú tam nejaké problémy. Takže uvidíme.
A čo robili od roku 2009 ako vyšiel Daňový poriadok ? To mali naozaj až tak málo času na prípravu ? Aj nám nechávajú toľko času na novoty ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Lubo44 Pozri príspevok
Takéto info ... od jednej pani, ktorá robí priamo na DRSR.....
... to dnešné info je od pani vyššej ako je DRSR
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Economic Pozri príspevok
A čo robili od roku 2009 ako vyšiel Daňový poriadok ? To mali naozaj až tak málo času na prípravu ...?
... proste dvorní dodávatelia nestíhajú.
Veď komunikácia s DRSR bežne kolabovala pri súčasných stavoch e-komunikácie; od roku 2012 bude počet komunikantov len zo zákona bude x-násobne vyšší, takže tak....
0 0
Načítať ďalšie