Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

domenico.office Pozri príspevok
Pri autorizovaní ďalších subjektov, sa registrátorovi môže stať, že zmení spôsob komunikácie, pridá následného daňovníka ako bez ZEP a tým pádom systém deaktivuje kvalifikovaný certifikát. Stalo sa to nedávno aj ErikeDP (je mojou klientkou, v priebehu dvoch troch minút je problém vyriešený), predtým viacerým mojim klientom. Opätovným pridaním certifikátu, kliknutím na PRIRADIŤ, alebo CHCEM POUŽÍVAŤ ZEP.... je priradený do systému Kvalifikovaný certifikát a týmto si užívateľ opätovne mení komunikáciu so ZEP. Myslím si, že v tomto ten systém nie je až tak nedokonalý, pretože sa môže niekomu stať, že už nebude používať ZEP, registrátor jedným kliknutím zmení spôsob a užívateľ komunikuje bez ZEP.
Potvrdzujem domenicov príspevok, pri pridávaní ďaľších klientov mi ich pridali ako bez ZEP. Skoro som zinfarktovala, zistila som to v neskorých večerných hodinách a nevedela som čo sa deje, lebo ja som s nastavením nič nerobila, certifikát mám platný. Pred bezsennou nocou ma zachránil Domenico, nainštruoval ma ako to čo spackla miestny správca dane dať rýchlo do poiriadku. Toto je príklad toho, o čom som pred časom písala, že je na nezaplatenie mať "priateľa na telefón" t.j. zmluvný vsťah s dodavateľom ZEP-u, ktorý poskytuje službu hotline.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak ako vidno z Erikinho príspevku, naozaj je dobré vybrať si registračnú autoritu, pre ktorú vystavením KC veci nekončia. Pretože vystaviť účtovníčke kvalifikovaný certifikát naozaj nestačí. My účtovníčky vieme účtovať, my sa nevyznáme v technických záležitostiach. My sme jednoducho užívateľky moderných vymožeností... A preto si vieme oceniť aj takúto pomoc ako hotline na telefóne pri problémoch súvisiacich s prácou so ZEP.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
konatelia ................ušetria čas na spísanie splnomocnenia ako aj peniaze za overenie splnomocnenia. /ak sa zaregistrujú, vybavia ID na drsr.sk/
získajú možnosť nahliadať do e-podateľne DU a kontrolovať, či boli v termíne podané dokumenty /DP/.
Súhlasím, že ID štatutára nie je nutné, považujem to iba za praktické, pohodlné a to aj v prípade, ak by ID už nikdy nevyužívali.
A posledný krok platí - prihlási sa a upraví právomoci na inú osobu, ktorá už to ID má.
V prípade, že ID si štatutár neregistruje, treba ísť cestou splnomocnenia.
takže sa vraciam k svojmu postupu po úspešnom odoslaní prvého DP DPH za klienta. ten si autorizoval svoje ID, prehlásil, že bude podávať so ZEP /klamal, nie je podstatné, nerobili žiadnu zápisnicu - to vieme, že po novom sa nerobí/. Ja som sa prihlásila pod jeho väzbou a v jeho mene som na seba urobila väzbu a o 5 min. som aj podala pripravenú DPHčku. bez problémov.
Žiadne splnomocnenie.
mimotémy:
Konateľ dal VPM na svojho advokáta, kedže už na mňa nemohol a na mňa nedal ani splnomocnenie na elektronické doručovanie.
takže tak - splnomocnenie netreba.
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
L-M Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás, ak máme podpísanú dohodu s DÚ a už sme jedno DP k DPH poslali elektronicky. Musíme posielať už aj ostatné podania len elektronicky, alebo môžme ostatné teraz až do 1.4.2012 poslať , alebo osobne doručiť v papierovej forme , aj napriek tomu, že sme už teda to jedno podali elektronicky? Ďakujem
Do 1. 4. 2011 môžete ešte aj v papierovej forme. Ale nič Vám nebráni podávať ani elektronicky. Rozhodnutie je len na Vás.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
http://www.ta3.com/clanok/6250/danove-priznanie-uz-budeme-moct-podat-aj-elektronicky.html




0 0
smejočka smejočka

smejočka je offline (nepripojený) smejočka

ahojte, keďže je to toho strašne veľa popísaného a nestíham to celé dneska prečítať iba ma zaujíma je povinnosť podnikateľského subjektu platcu DPH sa zaregistrovať na elektronické zasielanie do 31.12.2011 alebo stačí do 31.03.2012? ďakujem za informáciu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

smejočka Pozri príspevok
ahojte, keďže je to toho strašne veľa popísaného a nestíham to celé dneska prečítať iba ma zaujíma je povinnosť podnikateľského subjektu platcu DPH sa zaregistrovať na elektronické zasielanie do 31.12.2011 alebo stačí do 31.03.2012? ďakujem za informáciu
Staci si precitat aspon posledne dve strany a odpoved tam je minimalne 1x. Povinnost podavat elektronicky platitelia DPH maju od 1.4.2012.
1 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

smejočka Pozri príspevok
ahojte, keďže je to toho strašne veľa popísaného a nestíham to celé dneska prečítať iba ma zaujíma je povinnosť podnikateľského subjektu platcu DPH sa zaregistrovať na elektronické zasielanie do 31.12.2011 alebo stačí do 31.03.2012? ďakujem za informáciu
Povinnosť elektronického zasielania daňových priznaní je od 1.4.2012.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
http://www.porada.sk/t182905-webinare.html#post1926046


1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
S veľkou ľútosťou musím poraďákom oznámiť, že Richard tému založenú k webináru, o ktorý bol veľký záujem z Vašej strany bohužiaľ stiahol. Domnieval sa, že sa jedná o vlastnú propagáciu. Odpísala som mu a vysvetlila, že to nebola žiadna propagácia. A vysvetlila som mu, o čo vo webinári vlastne išlo, aj informáciu, že webinár bol poraďákom poskytnutý zadarmo bez akéhokoľvek nároku na nejakú odmenu. Slúžil a bude slúžiť ako pomôcka pre ľudí, k podávaniu daňových priznaní, k registrácii na portáli daňovej stránky atď. Nemám vedomosť, či prehodnotí svoj zámer. Toto ovplyvniť nateraz neviem a uvidíme ako sa vec ďalej vyvinie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
S veľkou ľútosťou musím poraďákom oznámiť, že Richard tému založenú k webináru, o ktorý bol veľký záujem z Vašej strany bohužiaľ stiahol. Domnieval sa, že sa jedná o vlastnú propagáciu. Odpísala som mu a vysvetlila, že to nebola žiadna propagácia. A vysvetlila som mu, o čo vo webinári vlastne išlo, aj informáciu, že webinár bol poraďákom poskytnutý zadarmo bez akéhokoľvek nároku na nejakú odmenu. Slúžil a bude slúžiť ako pomôcka pre ľudí, k podávaniu daňových priznaní, k registrácii na portáli daňovej stránky atď. Nemám vedomosť, či prehodnotí svoj zámer. Toto ovplyvniť nateraz neviem a uvidíme ako sa vec ďalej vyvinie.
ja mozem len potvrdit,ze to bolo zadarmo a dufam ze to Richard prehodnoti...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
včera som sa tam zaregistrovala. taká prezentácia mi pripomína team Talk Fusion - tiež sa takto riešia všetky možné témy. nestihla som prvú, ale pýtam sa, je to závislé na Porade? dnes mi tam prišli dve správy o zmenách, nič s Poradou nemajú spoločné.
Zatiaľ som však nepochopila načo je nutná registrácia - ked by mohol stačiť link.............
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
včera som sa tam zaregistrovala. taká prezentácia mi pripomína team Talk Fusion - tiež sa takto riešia všetky možné témy. nestihla som prvú, ale pýtam sa, je to závislé na Porade? dnes mi tam prišli dve správy o zmenách, nič s Poradou nemajú spoločné.
Zatiaľ som však nepochopila načo je nutná registrácia - ked by mohol stačiť link.............
nie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aby sa tam nik neskrýval za nick.... Sme dospelí ľudia, kto sa tam prihlási, prihlási sa dobrovoľne. Navyše je to bezplatné.
Webinár nie je závislý na porade. Kto má záujem, dozvie sa kedy sa nový bude konať. Nájdeme spôsob na oznamovanie.
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Economic Pozri príspevok
S veľkou ľútosťou musím poraďákom oznámiť, že Richard tému založenú k webináru, o ktorý bol veľký záujem z Vašej strany bohužiaľ stiahol. Domnieval sa, že sa jedná o vlastnú propagáciu. Odpísala som mu a vysvetlila, že to nebola žiadna propagácia. A vysvetlila som mu, o čo vo webinári vlastne išlo, aj informáciu, že webinár bol poraďákom poskytnutý zadarmo bez akéhokoľvek nároku na nejakú odmenu. Slúžil a bude slúžiť ako pomôcka pre ľudí, k podávaniu daňových priznaní, k registrácii na portáli daňovej stránky atď. Nemám vedomosť, či prehodnotí svoj zámer. Toto ovplyvniť nateraz neviem a uvidíme ako sa vec ďalej vyvinie.
Ja som do tej témy dnes prispela, že je mi ľúto, že v tom čase som bola pestúnka môjho vnuka .A samozrejme som ďakovala organizátorom.Takže sa teším na budúce.Lenže už na budúce asi nebude.No nevadí.
Viem pochopiť aj Richarda, každý má na to svoj uhol pohľadu a myslím, že ste to mali s ním konzultovať a až po jeho súhlase to spustiť.Neberte to v zlom, že to takto píšem .
Ale bola som aj prekvapená , že tam bolo veľmi málo ohlasov poraďákov, čo sa webinára zúčastnili.
I napriek všetkému oceňujem Vašu snahu pomôcť a možno to s Richardom nejako dohodnete a spustíte to opäť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Economic Pozri príspevok
Aby sa tam nik neskrýval za nick.... Sme dospelí ľudia, kto sa tam prihlási, prihlási sa dobrovoľne. Navyše je to bezplatné.
Webinár nie je závislý na porade. Kto má záujem, dozvie sa kedy sa nový bude konať. Nájdeme spôsob na oznamovanie.

"Nik neskrýval za nick
".....mne sa nepáči , keď sa na Porade vyťahujú priezviská .Malo to zostať teda medzi organizátormi a nie sa pýtať kto je " pani Mrkvičková - aký nick "Toto jedno ma včera zarazilo a veľmi prekvapilo v tej téme .Inak nič proti Webináru nemám .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja nevidím dôvod spustenie webináru konzultovať s Adminom porady. Webinár nie je závislý od porady. Názor naň si môže urobiť iba človek, ktorý si ho pozrie. Súdiť niečo, čo nevidím a nepočujem asi ťažko sa dá.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zitka, aj to je uhol pohľadu. Ja sa za svoje meno nehanbím. Keby tebou spomenutá pani nereagovala na otázky, nič by sa nestalo... Nik ju k tomu ani nenútil.
My sme len chceli vedieť, či tá pani Mrkvičková je z porady, alebo nie. Nevidím absolútne na tom nič zlé. Ale tvoj názor ti neberiem. A ani nevidím nič zlé na tom, že tam vystupujeme pod civilným menom. Žiadne osobné údaje sa nikde nežiadajú.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Economic Pozri príspevok
Zitka, aj to je uhol pohľadu. Ja sa za svoje meno nehanbím. Keby tebou spomenutá pani nereagovala na otázky, nič by sa nestalo... Nik ju k tomu ani nenútil.
My sme len chceli vedieť, či tá pani Mrkvičková je z porady, alebo nie. Nevidím absolútne na tom nič zlé. Ale tvoj názor ti neberiem. A ani nevidím nič zlé na tom, že tam vystupujeme pod civilným menom. Žiadne osobné údaje sa nikde nežiadajú.
OK moja , ozaj je to len o uhle pohľadu.
Jednému to môže prekážať, druhému nie ,napísala som vlastne, čo ma v prvom momente napadlo .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja som za to, aby sme si napísali, čo sa páči a čo sa komu nepáči. Vôbec sa nehnevám, kamošky, nie ?
1 0
Načítať ďalšie