Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak - tak.
Bačov málo, všetkého málo..
To ako keď prídu turisti na salaš a reku:
Bača, navarili by ste nám bryndzových halušiek?
Navarím, navarím... a dal sa do roboty.
Keď sa im to už dlho zdalo, šli sa pozrieť, kde to viazne a vidia baču ako oným tie haluške mieša....
-A to čo, bača, nieto varechy?
-Ale prd, varecha by bola, ale došla bryndza.....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://pravdu.cz/zdrava-vyziva/proc-...akretu-k-jidlu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://svobodnenoviny.eu/lepidlo-na-...-supermarketu/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

No,akurát som dovečeral-ešte že mám na zapitie to Svadobné vínko.Fuj,humus
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vedela som, že to "filé" v kocke nejako musí držať pokope, ale....no vidieť to hnus......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
vedela som, že to "filé" v kocke nejako musí držať pokope, ale....no vidieť to hnus......
Lepidlo způsobí, že kousky hovězího, jehněčího, kuřecího nebo rybího, které by normálně byly vyhozeny, drží spolu tak těsně, že to vypadá, že je to solidní kus čerstvého masa.
Problém je v tom, že maso pak nelze dobře tepelně upravit a je větší riziko kontaminace těla bakteriemi.
Také se lepí dohromady samozřejmě většinou staré maso, nekvalitní, odřezky atd.
Většinu tohoto lepeného masa kupují restaurace, ale výjimkou nejsou ani markety, kde není velký obrat ve zboží.
Aj čítať je potrebné.....
Že sa toto deje v Emerike, ešte neznamená, že aj u nás.
Dovolím si tvrdiť, že na váhe by jeden spoznal, že ide o niečo onakvejšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
lujza.j
vedela som, že to "filé" v kocke nejako musí držať pokope, ale....no vidieť to hnus......
Lepidlo způsobí, že kousky hovězího, jehněčího, kuřecího nebo rybího, které by normálně byly vyhozeny, drží spolu tak těsně, že to vypadá, že je to solidní kus čerstvého masa.
Problém je v tom, že maso pak nelze dobře tepelně upravit a je větší riziko kontaminace těla bakteriemi.
Také se lepí dohromady samozřejmě většinou staré maso, nekvalitní, odřezky atd.
Většinu tohoto lepeného masa kupují restaurace, ale výjimkou nejsou ani markety, kde není velký obrat ve zboží.
Aj čítať je potrebné.....
Že sa toto deje v Emerike, ešte neznamená, že aj u nás.
Dovolím si tvrdiť, že na váhe by jeden spoznal, že ide o niečo onakvejšie.
buchi čitla som si toto som sa len nahlas zmyslela....mäso a iné k nám putuje z kade-tade
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zaujimavý článok http://vyzivujicitradice.cz/tag/pozor-soja/
2 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

aj ked je toto dobre znama vec, tak predsa to sem dam
http://www.stream.cz/adost/10003518-...-a-v-zahranici
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pozor na fruktózu ako náhradu za cukor!

Cukor je veľmi zlý, ale toto sladidlo je omnoho horšie

Cukor sa nachádza v mnohých potravinách a spôsobuje mnoho škody. V poslednom období ho ale nahradzuje lacnejšia forma sladidla: fruktóza, ktorá je väčšinou vyrobená z kukuričného sirupu. Konzumovať fruktózu je oveľa horšie ako konzumovať tuk alebo cukor. Prečo je to tak:

- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, znižuje oxid dusičnatý, čo následne zvyšuje krvný tlak a potenciálne poškodzuje obličky
- zvýšenie kyseliny močovej vedie k chronickým zápalom organizmu, čo má ďalekosiahly vplyv na celý organizmus (napríklad chronický zápal ciev môže viesť k srdcovému infarktu a k mozgovej mŕtvici, existuje tiež mnoho vedeckých dôkazov, že niektoré druhy rakoviny sú spôsobené zápalmi
- fruktóza oklame vaše telo tým, že vypne kontrolný chuťový systém, čo vedie k zvyšovaniu hmotnosti
- fruktóza síce neprovokuje inzulín, ale zato potláča ghrelin (hormón hladu) a nestimuluje leptín (hormón sýtosti), čo spôsobuje, že skonzumujete viac jedla
- fruktóza spôsobuje rýchly nárast hmotnosti v abdominálnej časti (pivné brucho), znižuje HDL zložku cholesterolu, zvyšuje LDL zložku cholesterolu, zvyšuje triglyceridy, hladinu cukru v krvi a zvyšuje krvný tlak, čo sú všetko príznaky metabolického syndrómu
- metabolizmus fruktózy je veľmi podobný metabolizmu etylalkoholu, ktorý má veľké množstvo toxických účinkov, negatívne vplývajúcich na pečeň
- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, čo cez zložitý proces spôsobuje v bunkách rýchlejšie spaľovanie ich pohonných látok (ATP), čo vedie k "bunkovému šoku" a následne k zvýšeniu bunkovej smrti, pretože bunky sú náchylné na oxidatívne poškodenie
- najväčší problém vo výžive je, že glukóza (bežný cukor) podporuje vstrebávanie fruktózy, čím sa negatívne efekty znásobujú

ref: http://www.vladozlatos.com/blog/clan...ela-cukru.html
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nie som cukroholikuž rok a pol....niekdy si musím šľahnúť..... ale dá sa to....
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

avalik
Pozor na fruktózu ako náhradu za cukor!

Cukor je veľmi zlý, ale toto sladidlo je omnoho horšie

Cukor sa nachádza v mnohých potravinách a spôsobuje mnoho škody. V poslednom období ho ale nahradzuje lacnejšia forma sladidla: fruktóza, ktorá je väčšinou vyrobená z kukuričného sirupu. Konzumovať fruktózu je oveľa horšie ako konzumovať tuk alebo cukor. Prečo je to tak:

- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, znižuje oxid dusičnatý, čo následne zvyšuje krvný tlak a potenciálne poškodzuje obličky
- zvýšenie kyseliny močovej vedie k chronickým zápalom organizmu, čo má ďalekosiahly vplyv na celý organizmus (napríklad chronický zápal ciev môže viesť k srdcovému infarktu a k mozgovej mŕtvici, existuje tiež mnoho vedeckých dôkazov, že niektoré druhy rakoviny sú spôsobené zápalmi
- fruktóza oklame vaše telo tým, že vypne kontrolný chuťový systém, čo vedie k zvyšovaniu hmotnosti
- fruktóza síce neprovokuje inzulín, ale zato potláča ghrelin (hormón hladu) a nestimuluje leptín (hormón sýtosti), čo spôsobuje, že skonzumujete viac jedla
- fruktóza spôsobuje rýchly nárast hmotnosti v abdominálnej časti (pivné brucho), znižuje HDL zložku cholesterolu, zvyšuje LDL zložku cholesterolu, zvyšuje triglyceridy, hladinu cukru v krvi a zvyšuje krvný tlak, čo sú všetko príznaky metabolického syndrómu
- metabolizmus fruktózy je veľmi podobný metabolizmu etylalkoholu, ktorý má veľké množstvo toxických účinkov, negatívne vplývajúcich na pečeň
- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, čo cez zložitý proces spôsobuje v bunkách rýchlejšie spaľovanie ich pohonných látok (ATP), čo vedie k "bunkovému šoku" a následne k zvýšeniu bunkovej smrti, pretože bunky sú náchylné na oxidatívne poškodenie
- najväčší problém vo výžive je, že glukóza (bežný cukor) podporuje vstrebávanie fruktózy, čím sa negatívne efekty znásobujú

ref: http://www.vladozlatos.com/blog/clan...ela-cukru.html


fuuuuuuuuuuuuuuuuha.sok.ok,viac nepouzijem...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A preto ja žiadne oné.... keď sladké, tak cukor..... A niekeda ho požeriem požehnane, nič mi nie je, vsjo v parjadke....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft
A preto ja žiadne oné.... keď sladké, tak cukor..... A niekeda ho požeriem požehnane, nič mi nie je, vsjo v parjadke....
duški cukor a iné oné...su všade treba čítať etikety....bol by si prekvapený...ako ja s mojich milovaných DRU tyčiniek...kolko v nich je cukru
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

DRU, DRU - tie v krku sa drú.....
Inak, kedysi som do seba ládoval sladkého, nič sa predo mnou neskrylo , ale s odstupom času to akosi samé pominulo, už nemám takéto chúťky....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pre Boha ziveho! myslite aj na vyrobcov cukru...ved aj oni maju svoje rodiny, ktore musia zivit
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neboj sa - myslím na nich, sem tam si do niečoho i ten cukor dám .....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja iba ked musím...inak medík
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

avalik
Pozor na fruktózu ako náhradu za cukor!

Cukor je veľmi zlý, ale toto sladidlo je omnoho horšie

Cukor sa nachádza v mnohých potravinách a spôsobuje mnoho škody. V poslednom období ho ale nahradzuje lacnejšia forma sladidla: fruktóza, ktorá je väčšinou vyrobená z kukuričného sirupu. Konzumovať fruktózu je oveľa horšie ako konzumovať tuk alebo cukor. Prečo je to tak:

- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, znižuje oxid dusičnatý, čo následne zvyšuje krvný tlak a potenciálne poškodzuje obličky
- zvýšenie kyseliny močovej vedie k chronickým zápalom organizmu, čo má ďalekosiahly vplyv na celý organizmus (napríklad chronický zápal ciev môže viesť k srdcovému infarktu a k mozgovej mŕtvici, existuje tiež mnoho vedeckých dôkazov, že niektoré druhy rakoviny sú spôsobené zápalmi
- fruktóza oklame vaše telo tým, že vypne kontrolný chuťový systém, čo vedie k zvyšovaniu hmotnosti
- fruktóza síce neprovokuje inzulín, ale zato potláča ghrelin (hormón hladu) a nestimuluje leptín (hormón sýtosti), čo spôsobuje, že skonzumujete viac jedla
- fruktóza spôsobuje rýchly nárast hmotnosti v abdominálnej časti (pivné brucho), znižuje HDL zložku cholesterolu, zvyšuje LDL zložku cholesterolu, zvyšuje triglyceridy, hladinu cukru v krvi a zvyšuje krvný tlak, čo sú všetko príznaky metabolického syndrómu
- metabolizmus fruktózy je veľmi podobný metabolizmu etylalkoholu, ktorý má veľké množstvo toxických účinkov, negatívne vplývajúcich na pečeň
- fruktóza zvyšuje množstvo kyseliny močovej, čo cez zložitý proces spôsobuje v bunkách rýchlejšie spaľovanie ich pohonných látok (ATP), čo vedie k "bunkovému šoku" a následne k zvýšeniu bunkovej smrti, pretože bunky sú náchylné na oxidatívne poškodenie
- najväčší problém vo výžive je, že glukóza (bežný cukor) podporuje vstrebávanie fruktózy, čím sa negatívne efekty znásobujú

ref: http://www.vladozlatos.com/blog/clan...ela-cukru.html
dodnes som si myslela, aj si budem myslieť ďalej, že bežný cukor = sacharóza a nie glukóza
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať