Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
bettylou
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
bettylou
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
taiko
bettylou
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
ale ides niekam s tym teroristom !
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
bettylou
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
ale ides niekam s tym teroristom !
Ten terorista povedal ľudia potrebujú elektrifikáciu a vzdelanie a kam to dotiahli, amíci od nich kupujú motory pre vesmír
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
bettylou
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
prepáč - blbosť!
1.pás, linka na zbernom dvore poučení zamestnanci s nedokončeným vzdelaním triedia
2.zlisované balíky odvezú do špecializovaných firiem - pomelú na jemnú drť vo vode odseparujú papier od nálepiek neplastové prípemsy
3. po vysušení je čistá hmota ktorá sa opäť roztaví teplotou tavenia a vytvoria sa granule ako polotovar do vstrekolisov.
takže žiadne chemické rozpúšťadlá.
to vazne? zamestnanci rozlisia, o aky plast sa jedna? Myslim ze o to v otazke islo, ze ci je to PET, alebo PVC, alebo PC, ale co
keď dostaneš inštruktáž, a prakticky si to odskúšaš tak to tiež zvládneš. Vieš čo povedal lenin "Prax je najdôležitejším faktorom poznania"
ale ides niekam s tym teroristom !
Ten terorista povedal ľudia potrebujú elektrifikáciu a vzdelanie a kam to dotiahli, amíci od nich kupujú motory pre vesmír
aj Hitler dal ludom pracu a postavil rekreacne zariadenia pri Balte
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
bettylou
To, ako tie plasty oddelujupri recyklacii??, sa mi zda hovadina
podla mna chemicky sak vsetko rozpustia, potom paprndala, paprndala, trosku toho, trosku tamtoho a uz mas zmes na nove flase.
tak, chran nas boh
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kupila som v kaufláči hovädzé stehno baby ma tu nabláznili....tak,že na stroganof.....dva balíky...že aby bolo vela-vela....nakoniec som len jeden,že 1235g masa decku a mne bude stačiť......99% všetkého možného nakupujem v At....aj maso...ale ked nemám tak som kaufláči hovadzinu.....ale už posledný krát!!!!
kedže som to chcela,že maso osmáhnem dám preč z hrnca ...osmažím cibulu a dam spať sa mi stalo.....to....že toto maso sa nedá osmáhnuť......
....1235g masa mi pustilo 330ml vodičky.....
takže kludne som mohla urobiť oba balíky.....tu si urobiť alkuláciu na porcie.....bez šance!
inak masko krásne čerstvé a velmi...ale velmi šťavnaté!
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nááááá.... Lui.... a ty nevieš, že na Slovensku sa platí i za vodu v tovare? Nieveiš, že je to starý fígeľ, ako zarobiť? V mrazenom mäse je to "bežné", v balenom (ako tvoje) to jednoducho "napumpujú do vnútra".
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duški viém.....ale trochu privela vody....moja chyba musím si naškrečkovať pre prípad ošialu aj hovadzinu....a za toto mám podporovať SK ekonomiku velký TRT......
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pekná relácia nie len o otravinách . https://www.stream.cz/adost/10005792...120#nejnovejsi
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Kvaka
Dnes ráno som jedla slovenský prírodný jogurt v skle, 70% kozie mlieko, 30% ovčie mlieko. Pri dojedaní sa mi dostal do úst takmer 4cm oblúkovitý kus ostrého skla, zrejme zo závitu, ale závit na tejto fľaštičke jogurtu bol neporušený. Nie som pahltná, takže bez úrazu, ale v šoku. Čo keby práve tento jogurt jedol môj muž?
Anička takto odfotené pošli výrobcovi a ŠOI-ke. Fú, to si teda mala šťastie....možno preto, že to bolo väčšie.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lujza.j
duški viém.....ale trochu privela vody....moja chyba musím si naškrečkovať pre prípad ošialu aj hovadzinu....a za toto mám podporovať SK ekonomiku velký TRT......

toto je otras zu co sa u nas deje.ved to je normalne hmatatelne okradanie.inak sa to vola ze krehcene mäso a malo by to tam byt aj napisane.kazde krehcene mäso je vlastne mäso napichane vodou.

ja som Bola pre casom v Blave a nekupovala som nic velke,ale velmi som pozorovala ponuku a ceny.

u nas kupit v normalnom obchode nieco BIO je takmer nemozne,pokial vsak predsalen,cosi,trosku,je to take predrazene,ze veru ani ja som nic nekupila....drahsie ako v at ci v centr Viedne....no des.
v specializovannych predajniach je tiez draho,a tym ze dovazaju prevazne nemecke vyrobky,tak aj tie potom vyjdu este drahsie ako v nemecku ci v at...die najmä o hygienicke a cistiace prostriedky,potraviny ako ktore....

celou cestou domov som premylsal,ako ludia mozu zit z tych platov pri tychto cenach.
lebo lacne je ozaj len to,co sa dovezie z Polska pod.a potom to ma aj svoju typicku nezamenitelnu "kvalitu".

zaujimalo by ma,co Varia politici....
neverim ze jedia toto.
a neverim ani,ze kupuje tie drahe veci.

ja zu mesiac kupujem v Spari slovenske bio jahody.na sk ich nedostanete....a rovnako slovensku sparglu v cene od 3,medzi casom vsak Bola aj akcia,takze len 2 eura.
na sk som ju videla len v jednom obchode a stala,4,50 eur !!!

a tak je to asi so vsetkym.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://ona.idnes.cz/palmovy-olej-vli...004_zdravi_haa
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palmový olej...do mydla je dobrý
spomenutá nutela od ferera...minule som videla niekde test tých "pochúťok"....podiel orechov.....lepšie ako táto značková a marketingová nutela vyšla "nutela" z dm-ky.....od alnatury.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ešte sa vrátim tomu napichanému masu....som to hovorila mojej máti.....a tá prišla na záhadu prečo ked pečie bravčo maso mega balvany....ked je hotové a sú mini-mini kúsky...som jej povedala to máš to maso v akcii.....prd na tom šetríš.....nie že by mimo akcie nebolo napichané..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

preto nekupujem mrazené ani balené,iba z pultu,to napichané nie je,alebo nie až toľko
....kurník,prečo mi to hádže 3x komentár
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

škoda,že vždy zabudnem...že je v rodine majitel-ka...masárstva....ale už nie.... pri poslednom stretnutí....ma hned napadlo kam si pojdem kúpiť maso na tatarák
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
škoda,že vždy zabudnem...že je v rodine majitel-ka...masárstva....ale už nie.... pri poslednom stretnutí....ma hned napadlo kam si pojdem kúpiť maso na tatarák
najlepšie ťa odžube rodina
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

verím,že menej ako SK hyper-super...alebo šak nekúpim kg z De za padesiat e.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať