Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Odbornici hovoria, ze sa ma jest ovocie, ktore sa urodi doma. Banany sa u nas neurodia a preto je asi bezpecnejsie ich vobec nejest. Mame dost dobrych jablk, hrusiek, sliviek a ineho ovocia. Banany by sme mali nechat cernochom a opiciam.
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

SamuelSK Pozri príspevok
...

objednal som si destilator vody .....
.. toto mi nedalo .... neviem si predstaviť, žeby si naozaj pil destilovanú vodu !!!!! .. to už by musel byť smäd
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

220870 Pozri príspevok
Chlor sa z vody odparuje stačí naliať do pohára a nechať dve min postáť.Ak by sa voda nechlorovala obsahovala by veľké množstvo baktérií.Voda vo vodovodoch je povrchová voda nie zo studní, alebo priamo z prameňov.To čierne na hrnci je soľ.Respektíve minerály rozpustné vo vode.Skúste povariť minerálku uvidíte....
Slovač na záhradách prestala makať preto ,že zlenivela.Teraz už nie sme pracovitý ,ale hnilý a tučný od chemických zlúčenin, ktoré sa pridávajú do žrádla zvieratám.Práca na záhrade.Je to veľmi pracné a málo výnosné.S tými domami máte pravdu.Kedysi sa stavalo z rozumom .Ako stavbárovi mi veľakrát dvíha žlč ,keď vidím ,ako si absolútna väčšina stavebníkov nechá nablázniť hlavy nezmyslami ,ktoré sa za každú cenu snažia implementovať do svojich domov,aj keď majú na krkoch milionove hypotéky.Ľudia v tomto štáte totálne osprostely.Asi to budú mať z tých televízií.Ja som tento rok pozeral tv dokopy možno 5 hodín a žijem, absolútne mi to nechýba.Skôr naopak získal som určitý nadhľad až odpor k TV.Keď z času na čas počúvam zapnutý TV tak nechápem ,ako môže niekto pozerať a počúvať tie nezmysli.Je to úplne primitívne ,ako svojho času ,keď som počúval farára na omši(na nejakej svadbe)znelo mi to ako keď šaman niekde v ďžungli oblbuje hlavy svojim súkmeňovcom.Tak ,ako je primitívna komunistická ideológia výstupy komunistických demagógov na rôznych zjazdoch strán, tak je to aj s reklamov, alebo tv .Všetci sa snažia o svoju pravdu aj keď všetci vieme ,že im ide len a len o naše peniaze a aj tak to kúpime.Čo už ?Tak ako to povedal Einstein.Nie som si istý či má vesmír hranice ,ale ľudská sprostosť ich určite nemá.
Práve som sa vrátil z bordellandu v TO.Mali krásne 15 cm dlhé zelené banány,oduševnelý zákazníci kupovali ,ako odušu.A mali v akcii 12° Budvar za 0,55€ tak som kúpil 5 bedničiek.Hrdzavú chlórovú vodu piť nebudem
Zdroje pitnej vody na Slovensku
Najkvalitnejším zdrojom pitnej vody je podzemná voda. V SR sú na odber pre pitnú vodu využívané podzemné
(82,2 %) a povrchové (17,8 %) vody. Najväčšou prirodzenou zásobárňou podzemnej vody v SR a v strednej Európe je
Žitný ostrov s využiteľným množstvom cca 20 400 l.s-1.
V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji sú na zásobovanie pitnou vodou využívané iba podzemné vodárenské zdroje.
V ostatných krajoch sú na zásobovanie obyvateľov pitnou vodou využívané podzemné i povrchové zdroje vody.
http://www.vuvh.sk/download/VaV/Vyst...tak-SK_web.pdf
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Katy a R Pozri príspevok
.. toto mi nedalo .... neviem si predstaviť, žeby si naozaj pil destilovanú vodu !!!!! .. to už by musel byť smäd
http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=3936
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

durisovad Pozri príspevok
Odbornici hovoria, ze sa ma jest ovocie, ktore sa urodi doma. Banany sa u nas neurodia a preto je asi bezpecnejsie ich vobec nejest. Mame dost dobrych jablk, hrusiek, sliviek a ineho ovocia. Banany by sme mali nechat cernochom a opiciam.
Súhlasím, len dosť dobre nechápem, prečo iba černochom a opiciam.
Ovocie a zeleninu najlepšie z okruhu do 50 km od bydliska. Ja som rada ak zistím, či má tovar aspoň slovenský pôvod.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Katy a R Pozri príspevok
.. toto mi nedalo .... neviem si predstaviť, žeby si naozaj pil destilovanú vodu !!!!! .. to už by musel byť smäd
Toto:
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Brand-...item230ccc1bd3
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
inac neviete kde sa da kupit maso?
cital som tu ze na HSH, ale stazovali ste sa ze smrdi, a ze to bolo asi tym, ze bolo len chladene.
nemaju aj mrazene? nevyriesilo by to ten problem.

alebo mate ine miesta kde sa da odoberat kvalitne maso ?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

SamuelSK Pozri príspevok
inac neviete kde sa da kupit maso?
cital som tu ze na HSH, ale stazovali ste sa ze smrdi, a ze to bolo asi tym, ze bolo len chladene.
nemaju aj mrazene? nevyriesilo by to ten problem.

alebo mate ine miesta kde sa da odoberat kvalitne maso ?
Ak mas volny mrazak, tak sa ti oplati kupit si cele prasiatko. U nas je napr. aj moznost rozobratia - opali sa prasa, prepili na polky, ak chces, chyti sa krv a mozes robit zabijacku. Robievame aj vyrobky - s tym zaciname od 26. 10.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
U nás je voda z Duchonky a Nemečiek,povrchová.bŕŕŕ.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A ze zemiaky nejdu na odbyt na trhovisku sa cudujem,ved tie v hypermarketoch niekedy uplne smrdia a maju aj flakaty povrch obcas.
Experti predpokladaju velku krizu a to ze prinuti nasich ludi opät pestovat zeleninu a ovocie a chovat uzitkove zvierata.Uvidime.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
A ze zemiaky nejdu na odbyt na trhovisku sa cudujem,ved tie v hypermarketoch niekedy uplne smrdia a maju aj flakaty povrch obcas.
Experti predpokladaju velku krizu a to ze prinuti nasich ludi opät pestovat zeleninu a ovocie a chovat uzitkove zvierata.Uvidime.
Vies co, ze ludom toto nie vzdy vadi? Ja som v hlavnej sezone nasej zeleniny videla jednu pani kupovat v markete papriku balenu v sietke v akcii (vies si predstavit aka bola), brala viac baleni, vypadalo, ze ide zavarat alebo co. A to nasu dvojkovu brali na leco za nejakych 0,20 E, asi sa niekomu zdala cena stale prilis vysoka. Neviem, co stala ta polohnila v sietkach.

Mali sme jarmok, na viacerych miestach burcak a samozrejme, ze osy a musky tiez zavitali, ked zavonali. Len na jedno miesto nie - tam kde predavali dovozove ovocie - mali tam vymalovane hrozno priamo na slnku. Ziadna muska naokolo. Ked k nam prinesie niekto hrozno, hned ho prikryvame, lebo v momente su na nom osy a spol. Neviem, ci som sa nad tym zamyslala len ja s rodinou, lebo s tym robime alebo aj ini ludia. Mozno to niektorym dokonca vyhovovalo a aj chvalili, ze pozrite - ani musky na tom nemaju...

A to o obnove chovov a pestovani som citala v Zivote. Uvidime...
3 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

SamuelSK Pozri príspevok
inac neviete kde sa da kupit maso?
cital som tu ze na HSH, ale stazovali ste sa ze smrdi, a ze to bolo asi tym, ze bolo len chladene.
nemaju aj mrazene? nevyriesilo by to ten problem.

alebo mate ine miesta kde sa da odoberat kvalitne maso ?
V Bratislave sa dá kúpiť na centrálnom trhovisku čerstvá hydina a potom asi na farmách?
Ako je to s mäsom s predajom z dvora, vie niekto?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Aký máte názor na zverinu, kde sa dá kúpiť dnes? Z môjho pohľadu je to mäso predovšetkým nechemizované, je to tak?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Chokma Pozri príspevok
Vies co, ze ludom toto nie vzdy vadi? Ja som v hlavnej sezone nasej zeleniny videla jednu pani kupovat v markete papriku balenu v sietke v akcii (vies si predstavit aka bola), brala viac baleni, vypadalo, ze ide zavarat alebo co. A to nasu dvojkovu brali na leco za nejakych 0,20 E, asi sa niekomu zdala cena stale prilis vysoka. Neviem, co stala ta polohnila v sietkach.

Mali sme jarmok, na viacerych miestach burcak a samozrejme, ze osy a musky tiez zavitali, ked zavonali. Len na jedno miesto nie - tam kde predavali dovozove ovocie - mali tam vymalovane hrozno priamo na slnku. Ziadna muska naokolo. Ked k nam prinesie niekto hrozno, hned ho prikryvame, lebo v momente su na nom osy a spol. Neviem, ci som sa nad tym zamyslala len ja s rodinou, lebo s tym robime alebo aj ini ludia. Mozno to niektorym dokonca vyhovovalo a aj chvalili, ze pozrite - ani musky na tom nemaju...

A to o obnove chovov a pestovani som citala v Zivote. Uvidime...
Neštardantné triedenie plodov v Dobrých jablkách v Dunajskej Lužnej.
Toto video som tu už v téme uviedla keď bola úroda čerešní. Boli prvotriedne, v Bille stáli 6 eur. Po zhliadnutí videa sa ani nečudujem, pretože ovocie prechádza cez viacero rúk, vrátane kúpeľa na technologickej linke. Triedili sa podľa veľkosti.
Tiež by ma zaujímalo, či v tom kúpeli bola nejaká ošetrujúca chémia.
Ale nechápem, prečo sa hneď priživia a prispôsobia svoje ceny smerom nahor iní malí pestovatelia, trhovníci na týchto vysokých cenách, pretože táto firma má úplne iný prístup k pestovaniu a aj k samotnému zberu.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

katalóg Pozri príspevok
Neštardantné triedenie plodov v Dobrých jablkách v Dunajskej Lužnej.
Toto video som tu už v téme uviedla keď bola úroda čerešní. Boli prvotriedne, v Bille stáli 6 eur. Po zhliadnutí videa sa ani nečudujem, pretože ovocie prechádza cez viacero rúk, vrátane kúpeľa na technologickej linke. Triedili sa podľa veľkosti.
Tiež by ma zaujímalo, či v tom kúpeli bola nejaká ošetrujúca chémia.
Ale nechápem, prečo sa hneď priživia a prispôsobia svoje ceny smerom nahor iní malí pestovatelia, trhovníci na týchto vysokých cenách, pretože táto firma má úplne iný prístup k pestovaniu a aj k samotnému zberu.
Video som pozerala este za ceresnovej sezony a je fajn, ze ludia vidia, ze s niecim su naklady a ine ako si myslia. Uz si nepamatam, ale myslim, ze je tam zachyteny len cas zberu. Viem, ze niektori mali hlasky, ze taka ceresna vyrastie zadarmo a ze niekto ju dokonca neosetril, takze si odpustil dalsie naklady a mal to aj zdravsie. Ono nielen zber a triedenie nieco stoji. Myslim si, ze hlavne je nieco dopestovat. Zber, cela ta ceremonia, co je na videu zachytena je len criepok z celeho kolobehu, co s tym sady maju.
Vies, kazdy sa inak chova, ak je na strane pestovatela, predavajuceho a inak, ked je na strane kupujuceho. U nas sa to tu stretava a niekedy sme len ocitymi svedkami. Poviem ti napr., ze k nam pridu ludia, co krutia nosom nad cenou, no zaroven, ak by mali oni priniest svoj dopestovany tovar, za tu cenu by ho nedali. Jednoducho - kazdy si viac ceni plody svojej prace a kazdy vidi svoje - zo svojho uhlu pohladu.

Pamatam si, ze svojho casu som sa aj ja rozculovala, ked nasi odberatelia tlacili cenu nasho karfiolu dolu, pretoze vraj "v sklade" dostavali dovozovy zlty a maly karfiol lacnejsie (zakaznici pozeraju velmi casto len na cenu). To, ze oni ten nas predavali za trojnasobok ceny, ktorej dali nam, to bolo v poriadku. Ale aj tak chceli este lacnejsie.

Takisto krutim hlavou, ak si niekto mysli, ze dovozovy tovar by mal byt automaticky drahsi ako domaci, pretoze ach, ta draha doprava az sem k nam! Akoby jedinym urcujucim nakladom bola doprava. To by potom aj cinske tricka, ktore prisli az hen z dalekej Ciny museli byt drahsie ako tie, co vyjdu z nasich odevnych firiem.

Este k tomu zberu a triedeniu - u nas to funguje uplne jednoducho, oberu to rucne nasi brigadnici, otec to donesie domov a my, co sme doma to pekne preberieme, navazime. Nemyslim si, ze by bol nas tovar menejcennejsi ako ten, ktory prejde roznymi mechanizmami. A hlavne si myslim, ze hlavna cast nakladov bola vynalozena pri jeho dopestovavani. ;-)

Otazka na zaver: Zda sa ti cena rajcin 0,30/1kg vela? Alebo za 2-3 kg biely karfiol 0,50? alebo za velke zdrave a chutne zemiaky rucne triedene, neobuchane kombajnom 0,20/1kg?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Otazka na zaver: Zda sa ti cena rajcin 0,30/1kg vela? Beriem! Alebo za 2-3 kg biely karfiol 0,50 Beriem!? alebo za velke zdrave a chutne zemiaky rucne triedene, neobuchane kombajnom 0,20/1kg? Dupľom beriem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
A ze zemiaky nejdu na odbyt na trhovisku sa cudujem,ved tie v hypermarketoch niekedy uplne smrdia a maju aj flakaty povrch obcas.
Experti predpokladaju velku krizu a to ze prinuti nasich ludi opät pestovat zeleninu a ovocie a chovat uzitkove zvierata.Uvidime.
Ako sa to myslí bolo ukázané v plnej nahote v poslednej lampárni, keď zazobaní paštékári zobrali slovným útokom suseda chovateľa lebo im vadili muchy a nejaká háveď čo sa vždy zdržujú okolo chovaného dobytka.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Otazka na zaver: Zda sa ti cena rajcin 0,30/1kg vela? Alebo za 2-3 kg biely karfiol 0,50? alebo za velke zdrave a chutne zemiaky rucne triedene, neobuchane kombajnom 0,20/1kg?
okrem zemiakov o takych cenach mozme snivat-paradajky na trhovisku nesli pod 60 centov a karfiol pod euro
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tak u nas to zrejme bolo nieco ako Modre z neba.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Včera dávali v správach, že je veľká úroda nadrozmerných zemiakov a nevedia, čo s nimi, lebo ich obchody nechcú brať.
Že ich budú musieť ponúknuť napr. poľovníkom pre kŕmenie zveri. To sme na tom tak dobre? ...a vraj kríza!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať