Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
- odkiaľ brať tovar z regála viem, ale nepoviem, poznám to
- čo si všímať tu alebo tam aj to niekedy viem
- kde je aká cenovka .......lebo ceny sa začínajú ...." od " ...... treba hľadať, kto hľadá, nájde potrebné informácie
- keď sú akcie , tak sa ich radšej nezúčastňovať .....myslím potraviny ....tak tomu sa vyhýbam, ale "čierni" ich s radosťou kupujú - dlabanec, ako dlabanec, hlavne že bachor je plný, bo pivo i čučo odčerpalo z množstva LÓVE
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

misoft Pozri príspevok
misoft - koľko času stráviš v obchode ak chceš nakúpiť plný vozík?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Česi nám za socíku závideli BA centrálne trhovisko. Vždy si nakúpili ak sa tu ocitli na služobných cestách. Praha nemala takýto trh. Takže vzácnosť. Dnes už ani trh nie je trhom.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela Pozri príspevok
Česi nám za socíku závideli BA centrálne trhovisko. Vždy si nakúpili ak sa tu ocitli na služobných cestách. Praha nemala takýto trh. Takže vzácnosť. Dnes už ani trh nie je trhom.
to možno bolo ešte vtedy ked trh bol na mieste terajšieho Istropolisu ...... no a nejaké roky ešte na Miletičke, ale to som bola ešte decko a trávila som "prázdniny" u babky čo bývala na Steinerke....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

myara Pozri príspevok
s tymto tvrdenim nemozem suhlasit, lebo 1/2 zlava neopravnuje nikoho k tomu, aby predaval plesnive ovocie
mam velmi dobru skusenost s ceresnami, ktore som tiez kupila za 1/2, a boli v 100% stave
však ak je za polovičnú cenu Slováci kúpia a ešte k tomu v Rakusku s prepačením tam aj h...o inak vonia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
však ak je za polovičnú cenu Slováci kúpia a ešte k tomu v Rakusku s prepačením tam aj h...o inak vonia.
Palino, ale to predsa aj tu...hlavne nech to je v akcii, poprípade + niečo zadarmo nevadí, že sa nakoniec z toho vykluje, že to nebolo "zadarmo"....
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Niečo o chlebe (ak to tu už bolo, vymažem)
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak ste z Trnavy tak asi nepoznáte svinstvo(chlieb) zvané Topec.Ja sa ľuďom čudujem ,že to kupujú.Neviem či sú tak hladný poviživený , chudobný,alebo nemajú chuť.
ivuliatko Pozri príspevok
Niečo o chlebe (ak to tu už bolo, vymažem)
1 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

http://dolezite.sk/Uzasne_fotky_toho...et_ji_161.html - ak to tu ešte nebolo...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Nj, ale nic v zlom, ale prejdem k pointe
Cad, najviac deti, najmenej zradla.
Kde nastala chyba ?
k teme:
ja uz pravidelne chodim minat svoje slovenske ojra a vydavaju mi rakusacke ojra, a veziem domov krasne kvalitne masko, kvalitnu a pravu ryzu (nie szmesky pre svine typu SOS alebo BASK), zelovoc (ale stale nie lepsi ako Hujer mal), a este aj auticko sa krasne napije z kvalitneho benzinu a lacnejsieho o 12 centov..
dokonca aj tasku na smeti radsej tam kupim, lebo tie z Tesca sa mi neraz dotrhali, este predtym ako som to stihol ku kontaineru.

Dakujem, neprosim.

ozaj a to robi mesacne cca 400eur, cize 80eur DPH by mohol mat stat zo mna, ak by sa viac zaujimal o kvalitu a nesral si do vlastneho.. ou je..

a to som len 1 kvapôcka v jazierku...

dufam ze som nasral akcionarov Tesca (a inych, kaslem na zoznam, proste kazdy), hold, sami si za to mozu
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
kopretinka Pozri príspevok
neprehliadnite poslednú vetu,hlavne tí,čo chodia nakupovať do Rakúska (pretože iba tam je kvalita podľa nich)

"...na potraviny po termíne, plesnivé či zoschnuté ovocie a zeleninu autori textu narazili aj v rakúskom Hainburgu – v Spare, Penny Markte, Zielpunkte aj Hoferi."
takže dobrú chuť ku kvalitným rakúskym potravinám
Absolútna pravda, ale treba si uvedomiť výraz "NARAZILI", to nie je pravidlo ako u nás. U nás treba NARAZIŤ na dobré a kvalitné, to je trochu o inom.
Nechodím tam každý deň, ale ak sa pritrafí, dva tri krát do mesiaca. Samozrejme aj tam si dobre prezriem tovar. Mne sa zatiaľ plesnivý tovar nepodarilo kúpiť. Samozrejme nikoho nenahováram na to aby tam chodili, lebo čím viac našincov tam kupuje, tým sa aj kvalita môže zhoršovať, čo oni nie sú učenlivý ???
A rozhodne tá kvalita je tam o poznanie iná aj v Bille napr.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

SamuelSK Pozri príspevok
Nj, ale nic v zlom, ale prejdem k pointe
Cad, najviac deti, najmenej zradla.
Kde nastala chyba ?
k teme:
ja uz pravidelne chodim minat svoje slovenske ojra a vydavaju mi rakusacke ojra, a veziem domov krasne kvalitne masko, kvalitnu a pravu ryzu (nie szmesky pre svine typu SOS alebo BASK), zelovoc (ale stale nie lepsi ako Hujer mal), a este aj auticko sa krasne napije z kvalitneho benzinu a lacnejsieho o 12 centov..
dokonca aj tasku na smeti radsej tam kupim, lebo tie z Tesca sa mi neraz dotrhali, este predtym ako som to stihol ku kontaineru.

Dakujem, neprosim.

ozaj a to robi mesacne cca 400eur,toľko ja ani nezarobím cize 80eur DPH by mohol mat stat zo mna, ak by sa viac zaujimal o kvalitu a nesral si do vlastneho.. ou je..

a to som len 1 kvapôcka v jazierku...

dufam ze som nasral akcionarov Tesca (a inych, kaslem na zoznam, proste kazdy), hold, sami si za to mozu
takže tak
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
Nj, ale nic v zlom, ale prejdem k pointe
Cad, najviac deti, najmenej zradla.
Kde nastala chyba ?
k teme:
ja uz pravidelne chodim minat svoje slovenske ojra a vydavaju mi rakusacke ojra, a veziem domov krasne kvalitne masko, kvalitnu a pravu ryzu (nie szmesky pre svine typu SOS alebo BASK), zelovoc (ale stale nie lepsi ako Hujer mal), a este aj auticko sa krasne napije z kvalitneho benzinu a lacnejsieho o 12 centov..
dokonca aj tasku na smeti radsej tam kupim, lebo tie z Tesca sa mi neraz dotrhali, este predtym ako som to stihol ku kontaineru.

Dakujem, neprosim.

ozaj a to robi mesacne cca 400eur, cize 80eur DPH by mohol mat stat zo mna, ak by sa viac zaujimal o kvalitu a nesral si do vlastneho.. ou je..

a to som len 1 kvapôcka v jazierku...

dufam ze som nasral akcionarov Tesca (a inych, kaslem na zoznam, proste kazdy), hold, sami si za to mozu
môžem sa spýtať v akom obore robíš?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

220870 Pozri príspevok
Ak ste z Trnavy tak asi nepoznáte svinstvo(chlieb) zvané Topec.Ja sa ľuďom čudujem ,že to kupujú.Neviem či sú tak hladný poviživený , chudobný,alebo nemajú chuť.
No vidíš, a taký musíme jesť aj v Nitre. Neviem prečo prestal Nitrazdroj brať z nitrianskej pekárne.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea Pozri príspevok
No vidíš, a taký musíme jesť aj v Nitre. Neviem prečo prestal Nitrazdroj brať z nitrianskej pekárne.
nemusíš,môžeš si piecť doma a ani pekárničku nepotrebuješ
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka Pozri príspevok
nemusíš,môžeš si piecť doma a ani pekárničku nepotrebuješ
Však aj pečiem, len nie vždy sa mi chce
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
pavol54 Pozri príspevok
môžem sa spýtať v akom obore robíš?


IT.. ale nie je to uz ziadne terno, mnoho mladikov sa snazi dosiahnut to co "my stara skola" bez prace/studia (programovanie)
ale toto posadnutie s rakuskom mam len preto, ze na jedlo nemam nastavene ziadne financne limity.. (inac som domased, raz rocne si dam predlzeny vikend s kamratmi tak 1000km od domova..), mam taku teoriu, ze najdolezitejsia je strava (ale uprimne, dost ma to stve (serie som uz dnes pisal vela krat), ze tu pod nosom mam kuracie prsia za 3-4eura kg a v rakusku su za 10-12eur/kg a smrdia rovnako.. neviem ako dlho to vydrzim)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

co sa tyka rakuska-treba pozerat,ci je to ozaj vyrobok rakusky,alebo dovezeny.a pozerat datumy.vsetky reklamy v telke nas upozornuju na rakusku kvalitu,nikto nereklamuje-kupte si co sme doviezli z inych krajin.a na svoju rakusku kvalitu si davaju preto pozor.
je len vynimkou,ak sa najde nieco zle vo vyrobkoch domacich.napriek tomu,uz som to tu mnohoraz pisala,neznamena ze ked je to kupene v rakusku,nemoze to byt zavadne.
tovar treba obzerat a kontrolovat.
osobne vsak naozaj potvrdzujem,ze o takom sortimente a tej kvalite co je tu,sa nam na slovensku moze iba snivat.zial.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

osky Pozri príspevok
co sa tyka rakuska-treba pozerat,ci je to ozaj vyrobok rakusky,alebo dovezeny.a pozerat datumy.vsetky reklamy v telke nas upozornuju na rakusku kvalitu,nikto nereklamuje-kupte si co sme doviezli z inych krajin.a na svoju rakusku kvalitu si davaju preto pozor.
je len vynimkou,ak sa najde nieco zle vo vyrobkoch domacich.napriek tomu,uz som to tu mnohoraz pisala,neznamena ze ked je to kupene v rakusku,nemoze to byt zavadne.
tovar treba obzerat a kontrolovat.
osobne vsak naozaj potvrdzujem,ze o takom sortimente a tej kvalite co je tu,sa nam na slovensku moze iba snivat.zial.
Slováci majú nový Tuzex?
Naposledy upravil korela : 14.05.12 at 22:10
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
IT.. ale nie je to uz ziadne terno, mnoho mladikov sa snazi dosiahnut to co "my stara skola" bez prace/studia (programovanie)
ale toto posadnutie s rakuskom mam len preto, ze na jedlo nemam nastavene ziadne financne limity.. (inac som domased, raz rocne si dam predlzeny vikend s kamratmi tak 1000km od domova..), mam taku teoriu, ze najdolezitejsia je strava (ale uprimne, dost ma to stve (serie som uz dnes pisal vela krat), ze tu pod nosom mam kuracie prsia za 3-4eura kg a v rakusku su za 10-12eur/kg a smrdia rovnako.. neviem ako dlho to vydrzim)
Veď ja tiež pre istotu nekupujem nejaké slovenské IT produkty. Si predsa s nimi nazaprzním počítač
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať