Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Presne viem kam mieris Pavol, no ako by si to riesil na mojom mieste ?
Tesco nie - to je aj tak dovoz a je to absolutne zbytocny medziclanok (prostrednik, nie ten prst) medzi mnou a napr farmarom..
Jedine sa spolahnut priamo na farmara.. To beriem, lenze potrebujem istoty

Ozaj a chcel som este jedno.. V rakusku sa mi zda ze nemaju take pravidlo ako "kedy bolo toto maso zabalene" alebo tento produkt vyrobeny, ci si ot miesam s USA? Myslim ze my (na Slovensku) to mame lepsie riesenie, lenze ten nazisel, sorry, Brusel nam toto pravo chce zobrat (povinnost datumu kedy bolo nieco zabalene/vyrobene).

Osobne kupujempodla toho, lebo expiraciu si tam moze natetovat akukolvek...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky Pozri príspevok
co sa tyka rakuska-treba pozerat,ci je to ozaj vyrobok rakusky,alebo dovezeny.a pozerat datumy.vsetky reklamy v telke nas upozornuju na rakusku kvalitu,nikto nereklamuje-kupte si co sme doviezli z inych krajin.a na svoju rakusku kvalitu si davaju preto pozor.
je len vynimkou,ak sa najde nieco zle vo vyrobkoch domacich.napriek tomu,uz som to tu mnohoraz pisala,neznamena ze ked je to kupene v rakusku,nemoze to byt zavadne.
tovar treba obzerat a kontrolovat.
osobne vsak naozaj potvrdzujem,ze o takom sortimente a tej kvalite co je tu,sa nam na slovensku moze iba snivat.zial.
Spomenula som si na casy, ked som ja vlacila pred 20. rokmi do Rakuska slovensku hydinu a syry. Vsetci susedia sa sli potrhat,vychvalovali,aku tu mame kvalitu, nechcelo sa im verit!
Dnes, zial, ja nosim na Slovensko rakuske vyrobky...

Nechapem,preco Slovensko pristupilo na podmienky Bruselu oznacovat vyrobky znackou "vyrobene v EU" ! To sa niekto hanbi oznacit svoj vyrobok???? Alebo ma zle svedomie?
V Rakusku nemusim lustit drobnucke pismenka a hladat skadial vyrobok pochadza. Staci mi jasne viditelna vlajocka Rakuska. Viem, ze to nie je podvod. Kvalita takto oznacenych vyrobkov zatial nikdy nesklamala.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

arizona
Nechapem,preco Slovensko pristupilo na podmienky Bruselu oznacovat vyrobky znackou "vyrobene v EU" ! To sa niekto hanbi oznacit svoj vyrobok???? Alebo ma zle svedomie?
V Rakusku nemusim lustit drobnucke pismenka a hladat skadial vyrobok pochadza. Staci mi jasne viditelna vlajocka Rakuska.
Ja sa pre "istotu" pozerám na toto:
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
V Billovi som chcel kúpiť paradajky, dovoz z Nemecka, ale mi ich nechceli predať, že nesmia, pretože sú plesnivé všade aj vnútri. Boli to posledné tri balíčky pol kilové. Ktovie kôlko ľudí si na nich už "pochutilo". Ale na vzhľade nebolo nič vidieť.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misoft Pozri príspevok
Ja sa pre "istotu" pozerám na toto:
ale len u mliekárov alebo aj inde?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Zaujímalo by ma koľko sa v priemere minie na potraviny na človeka za rok
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
Zaujímalo by ma koľko sa v priemere minie na potraviny na človeka za rok
Údajne človek zje za život cca 70 t potravín. Dá sa odvodiť?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

šampón, prášok, ústnu vodu mám doma.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54 Pozri príspevok
Zaujímalo by ma koľko sa v priemere minie na potraviny na človeka za rok
ak ti to pomôže máme doma presné záznamy za tuším dva či tri posledné roky Teda, sú tam len tie potraviny, čo kupujeme, teda všetko čo ide na stravu vrátane stravovania v škole, obedov v reštaurácii. Sú potraviny, v ktorým sme sebestační, aj keď ich nie je veľa, ale sú.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Dáša_ Pozri príspevok
ak ti to pomôže máme doma presné záznamy za tuším dva či tri posledné roky Teda, sú tam len tie potraviny, čo kupujeme, teda všetko čo ide na stravu vrátane stravovania v škole, obedov v reštaurácii. Sú potraviny, v ktorým sme sebestační, aj keď ich nie je veľa, ale sú.
ja som si robila taketo zaznamy asi 3 mesiace, vysla mi zavratna suma za mesiac, tak som s tym radsej prestala
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

myara Pozri príspevok
ja som si robila taketo zaznamy asi 3 mesiace, vysla mi zavratna suma za mesiac, tak som s tym radsej prestala
môj manžel je tabuľkový fanatik my máme doma všetko v tabuľkách Ja som každý rok slávnostne začínala a vždy som vydržala do cca 10-teho januára
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja to povazujem za zbytocne....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Darina1234 Pozri príspevok
Ja to povazujem za zbytocne....
priznam sa, že ja podľa toho, čo mi hlasi upravujem svoje nakupne zvyklosti. A dávam viac pozor.

A za posledné roky aj ovela viac o tom, čo jeme, premýšľam.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
ak ti to pomôže máme doma presné záznamy za tuším dva či tri posledné roky Teda, sú tam len tie potraviny, čo kupujeme, teda všetko čo ide na stravu vrátane stravovania v škole, obedov v reštaurácii. Sú potraviny, v ktorým sme sebestační, aj keď ich nie je veľa, ale sú.
si milá ale inú spotrebu má kojenec, inú produktívny človek a inú dôchodca, inú mestský človek inú dedinský, mňa by zaujímala nejaká štatistická hodnota
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pavol54 Pozri príspevok
si milá ale inú spotrebu má kojenec, inú produktívny človek a inú dôchodca, inú mestský človek inú dedinský, mňa by zaujímala nejaká štatistická hodnota


Prehľad čistých príjmov a výdavkov súkromných domácností podľa ekonomickej aktivity prednostu domácnosti v roku 2010


a tu su aj ine socialne statistiky: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=4575
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://dolezite.sk/Uzasne_fotky_toho...et_ji_161.html
Pravdu povediac najviac ma na tých fotkách zaujalo to že Japonec má 1,8m širokú miestnosť a všetci sa tam zmestia.Slovenskú domácnosť nedali.Asi preto ,že by to bola škaredá fotka .Kýbel pomija s nápisom Tesco,zdochnuté spracované kurence z Nemecka a vedľa na zmeskách vypasené Slovenské prasa s Franúzkym geneticky upraveným pôvodom .V TV v pozadí s uškereným hranatým ksichtom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tuším sú naše domáce výsledky presne podľa tejto tabuľky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať