Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Napadla mi este jedna vec. Brokolica, karfiol - ked ich mame doma na chladku uz dva dni, su povadnute. Krasne kompaktne su len ten prvy den. Ked som minuly rok u nas na jarmoku videla stanok s ovocim ako namalovanym, cudovala som sa, ze tam nie je ani musky. Krasne hrozno a ani muska, nektarinky ako z casopisu, tiez ziadna haved. Dovozovy tovar nie je cerstvy preto, ze by k nam putoval v chladiarenskych boxoch, on sa po zbere konzervuje chemicky. Takze dlhsie vydrzi akoby cerstvy. Castokrat mozete vidiet mrkvu, vo vnutri je uz sucha, ale zvonka vypada krasne, napr. A tak je to s ostatnym. Preto ma vie rozculit, ak tu niekto frfle nad makkymi rajcinami, nad zvadnutou mrkvou a pod. Salat takisto rychlo vadne, ak nie je hlub vo vode. Ved si skuste vytrhnut mrkvu a nechajte ju doma. Dokonca aj v chladnicke nevydrzi s vnatou v takom cerstvom stave ako sa javi niektori tovar na trhu. A tie jahody... tiez mozete vyskusat, kolko vam po obrati vydrzia za akych podmienok.
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Chokma Pozri príspevok
Hubi, uhorky a rajciny uz mozu byt slovenske - z folie. Na melony si este treba dobre pockat. My uz mame hluboviny ako brokolicu, karfiol, kalerab a salat mame od vymyslu sveta ako bezne nevidiet v zahradach, ale to je bezpredmetne, to sa na trh nedostane, lebo ludia by aj tak neverili, ze je to slovenske. Pamatam si ako nam minule nas odberatel hovoril, ze ludia neverili, ze karfiol je slovensky, lebo taky krasny velky a biely sa iste na Slovensku nepodari dopestovat. A houby. Bol nas. Takze ono univerzalne pravidlo nejestvuje. Ale myslim si, ze taku intenzivnu vonu ako ma nasa domaca zelenina ta dovozova nikdy mat nebude. Salat vonia krasne korenisto a rovnako inzenzivne chuti, nie ako ten s celofanovou chutou... Inak, minuly tyzden putoval od nas karfiol a brokolicka do Prievidze na trh, tak ak nahodou niekto kupil, tak pozdravujem.

Len dodam - nekupovat (lebo mozno to nie je slovenske) nie je riesenim ani pre nas pestovatelov. Zazili sme to, ked bola afera minuly rok s uhorkami, nekupovalo sa nic a bolo to hrozne.

Príloha 115865Príloha 115866Príloha 115867Príloha 115868


A ked ste uz tu pizzu spominali... (aj rukola je nasa, aj sunka a vajka, az na tie olivy :P.)

Príloha 115869
podla vone by som spoznal ze to nase,ten dopyt sice mierne ale rastie a myslim ze este pojde hore,len fakt problem z tym rozlisovanim je to tazke,ked na trhu je dost aj takych ze nakupia v akcii a potom to ponukaju ako svoje
klobasa,syr,zelenina,vajicka,slanina a mame gazdovsku pizzu ani olivy netreba
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
Pavol54 a prosim ťa, ako mám ja, bežný spotrebiteľ rozoznať, ktoré ovocie a zelenina je slovenská a ktorá z maďarského veľkoskladu?
Kupovala som jahody - trhový predaj. Čo ma ale prekvapilo, bolo spôsob, ako ich mali uložené. Nespomínam si, žeby som už niekedy videla uložené v jednej vrstve v nizkej debničke. Pôvodne som chcela u nich kúpiť aj paradajky, ale nejak ma ten pohľad na to balenie odradil. A ako rozoznám domáce paradajky? Už sa predávajú aj domáce? Alebo sú to stále španielské?
zo sedliackej logiky: drobný pestovateľ neinvestuje do novej debničky, obchodník by mal mať aj na tomto tovare meno autora (teda pestovateľa) zvykove na Slovensku sa jahody produkujú na samozber a tam nie sú jedna ako druhá. Ale ak sa niekto dá na falšovanie bankoviek, tak nie je problém pozmeniť obal to isté platí pre rajčiny a iný tovar
To máš to isté ako mám poznať keď u mäsiara pýtam kilo zadného stehna a on mi rypne ako laikovi predné, tebe by to nedal lebo vie že gazdinka tomu rozumie, má skúsenosť.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hubatá Pozri príspevok
Ale Dáška: stačí vedieť že u nás v júni ešte z voľnej prírody paradajky, tekvica, uhorky, jablká, hrušky, slivky predsa ešte nemôžu byť!!! Teraz o tomto čase máme akurát: špenát, pažítku, reďkovku, rebarboru, kôpor, cibuľku ....... Takže nekupovať!
Tak v júni sa vo voľnej prírode dá dopestovať už všeličo a to bývam v 400 m/nad morom. V budúci týždeň už budú cukety a hrášok, rajčiny a paprika zo záhrady asi za dva týždne.Z fóliovníka už oberám uhorky a papriku. Na to že bola dlho zima a prízemné mrazy, je to skorá úroda.
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
podla vone by som spoznal ze to nase,ten dopyt sice mierne ale rastie a myslim ze este pojde hore,len fakt problem z tym rozlisovanim je to tazke,ked na trhu je dost aj takych ze nakupia v akcii a potom to ponukaju ako svoje
klobasa,syr,zelenina,vajicka,slanina a mame gazdovsku pizzu ani olivy netreba
Mňa neštve vynachádzavosť trhovníka ale slepota a nevšímavosť majiteľa pozemku na ktorého sa takýto predaj organizuje veď každý cm2 niekomu patrí a pochopiteľne samosprávy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Činani podvodníkov určte chytia a zastrelia na rozdiel od Polska.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

vedel som ze je chutovy rozdiel medzi domacim kralikom a tym cinskym ale ze az taky.mnam ten od slovenskeho farmara,vyborna chut neporovnatelna s tou cinskou umelou.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Peklo na talíři: Čaj
http://www.stream.cz/peklonataliri/6...-na-taliri-caj

Peklo na talíři: Džusy
http://www.stream.cz/peklonataliri/6...a-taliri-dzusy
4 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Stále hovorím: ľudia vykašlite sa na supermarkety, bioobchody - je to podvod! Nájdite si dodávateľov v blízkej dedine (babky, chudobnejšie rodiny, čistotní rómovia) dáte zarobiť našim ľuďom ktorí sú blbou politikou bez práce a veľmi radi si privyrobia. Stačí si len dohodnúť že raz za týždeň - dva sa zastavím a nakúpim si v záhrade (na poli) to čo práve rastie a nemusím špekulovať nad tým či je to zo Španielska, či je to plné éčiek a hnojív. Jednoducho títo ľudia nemajú na to aby kupovali hnojivo, akurát maximálne striekajú žihľavou vošky alebo ručne oberajú mandelinky. Vďačne vám predajú aj z toho čo im behá po dvore: kurence, zajace, ak chovajú kozu tak z mlieka, syra, vajíčka. Ak sa stanete ich pravidelnými odberateľmi tak máte nielen plný mrazák na zimu, ale vám vďačne predajú aj zo zabíjačky mäsa, jelítok, slaninky, klobásky. Len treba aby vedel že má odberateľa, aby ten obyčajný človek vedel že to predá a že sa mu oplatí viac zasiať, zasadiť alebo vychovať o jedno prasiatko viac. Ak sa najete v sézóne ovocia a zeleniny od jarných ríbezlí až po jesenné domáce hrozno, už len váš organizmus prežije zimu na zemiakoch, kyslej kapuste, cibuli, šípkach, cvikle, chrene, jablkách, hruškách od toho istého človeka z jeho pivnice. Určite vďačne predá gazdiná aj zaváreniny ........
13 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Carrefour má červenú papriku za 5,39 eur/kg.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ak má niekto rád jablkový strik, odporúčam..... v At Lidl


Kalorien und Produktinfos zu Freeway Apfelschorle

- Fruchtgehalt: 60% - Ohne Zuckerzusatz - Wasser und Apfelaft aus Apfelsaftkonzentrat - Ohne Zusatz von Konservierungsstoffen - Pfandflasche - +0,25 EUR Pfand. Hergestellt von: MEV Mitteldeutsche Erfrischungsgetränke Vertriebsgesellschaft mbH, Langendorfer Str. 23, D-06667 Weißenfels
Variante Fruchtgehalt: 60 %
Inhalt 1.5 L
Hersteller/Marke Freeway Lidl
Verpackung Pet-Flasche
Kalorien von Freeway Apfelschorle 26 Kcal
107 kJ
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kde sa sťažovať ako podať podnet na klamlivú reklamu ktorá beží v slovenskom rozhlase,na Tesco?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

TU>>> http://www.rpr.sk/
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

220870 Pozri príspevok
Kde sa sťažovať ako podať podnet na klamlivú reklamu ktorá beží v slovenskom rozhlase,na Tesco?
http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zaujímavý článok, hovorí sa aj o domácih potravinách, aj o prehnaných zákonoch u nás
http://aktualne.atlas.sk/sefkuchar-z...owbizz/domace/
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Peklo na talíři: Ledové čaje
http://www.stream.cz/peklonataliri/687967-peklo-na-taliri-ledove-caje


Co se do dílu Pekla na talíři o čaji nevešlo: Earl Grey versus černý čaj!
http://www.stream.cz/peklonataliri/6...l-pro-fanousky
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dlhodobo je najčistejšia cibuľa, medzi najviac znečistené patria jahody......
http://www.benevita.sk/index.php/sk/1215.html

Z článku
Špinavá 12-tka, čistá 15-tka

MUDr. Jana Kelová


Špinavá 12-tka:
Zeler Broskyne Jahody Jablká Čučoriedky Nektarínky
Sladká paprika Špenát Listové šaláty Čerešne Zemiaky Hrozno (import)
Čistá 15-tka:
Cibuľa Avokádo Sladká kukurica Ananás Mango Hrášok Špargľa
Kiwi Kapusta Baklažány Melon žltý Melón červený
Grapefruit
Sladké zemiaky Melón medový
4 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Zapojte sa do súťaže: nájdi salmonelu
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať