Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.porada.sk/t168724-p23-pot...ml#post2106282
Tam je moje poznanie. Inak sú to len "bludy" - stačí si všímať, ako a kde pracujú.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Kvalitné potraviny? No dnes sa môžeme aj na hlavu postaviť a jogurt už nebude jogurtom, voňavý chlieb chlebom ...., všetko to ide od 10ich k 5tim a asi bude horšie. Veď ako vlastne chutí taká dobrá kuracinka? Hmmm. Ani už neviem. Volakedy nebolo nedele bez dobrej slepačej alebo hovädzej polievky (a nie kosťovej čo bolo niekedy pre psov), bryndza, mlieko čo nemalo ďaleko od smotany ... . Stali sme sa otroci trhového mechanizmu kde silnejší bere a vrátiť to späť bude ťažké. Veď hlavne že budeme mať golfové ihriská (pravda pán Č.) Nakoľko sa klíma planéty mení, zmierim sa aj s faktom, že už ani nie je sezónne ovocie či zelenina a tie kontajnerové balasty, ktoré dozreli niekde vsklade oželiem. Ale ťažko sa mi zmieruje s tým, že veľa vecí si spôsobujeme sami, tak ako bolo aj vyššie spomenuté, veď tie jogurty, salámy, maslá či paštéty sa neotvárajú samé v tom boxe. A že sa stále niekde ponáhľame a preto musí byť saláma či syr predkrájaná ani neviem koľko - ďakujem neprosím. A tiež je u nás dôležitý fakt, že každý chce byť z večera do rána milionár a nakoľko vie aká je príjmová situácia na SVK tak dá ľuďom to čo (ne)chcú za super akciovú cenu. A dopestovať či dochovať, no mäsko by ľudia jedli, aj dobrú zeleninku zo záhrady, ale to čo tomu predchádza - tá nazvime to vôňa prírody človeku vadí.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bola som v lidli a maju tam vodu-zabudla som nazov,ale jej zakupenim podporime zahranu tatier.som sa nepotesila ked som si precitala,ze z jednej zakupenej flase ide na projekt tatry 1 cent.ano,jeden jediny.som si pretierala oci,ci sa mi to len neyda.tak o com je to?
inak,okrem aljasskej treskz som tam nenasla nic,co bz som si mohla kupit.o ydravom nakupovani sa na slovensku da hovorit,ale nie zit.zial.
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Otázky pre Romana Vaňka v súvislosti s nedávnym rozhovorom

http://www.lidovky.cz/co-delame-v-ku...di.asp?t=VANK3
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

tom_i Pozri príspevok
Kvalitné potraviny? No dnes sa môžeme aj na hlavu postaviť a jogurt už nebude jogurtom, voňavý chlieb chlebom ...., všetko to ide od 10ich k 5tim a asi bude horšie. Veď ako vlastne chutí taká dobrá kuracinka? Hmmm. Ani už neviem. Volakedy nebolo nedele bez dobrej slepačej alebo hovädzej polievky (a nie kosťovej čo bolo niekedy pre psov), bryndza, mlieko čo nemalo ďaleko od smotany ... . Stali sme sa otroci trhového mechanizmu kde silnejší bere a vrátiť to späť bude ťažké. Veď hlavne že budeme mať golfové ihriská (pravda pán Č.) Nakoľko sa klíma planéty mení, zmierim sa aj s faktom, že už ani nie je sezónne ovocie či zelenina a tie kontajnerové balasty, ktoré dozreli niekde vsklade oželiem. Ale ťažko sa mi zmieruje s tým, že veľa vecí si spôsobujeme sami, tak ako bolo aj vyššie spomenuté, veď tie jogurty, salámy, maslá či paštéty sa neotvárajú samé v tom boxe. A že sa stále niekde ponáhľame a preto musí byť saláma či syr predkrájaná ani neviem koľko - ďakujem neprosím. A tiež je u nás dôležitý fakt, že každý chce byť z večera do rána milionár a nakoľko vie aká je príjmová situácia na SVK tak dá ľuďom to čo (ne)chcú za super akciovú cenu. A dopestovať či dochovať, no mäsko by ľudia jedli, aj dobrú zeleninku zo záhrady, ale to čo tomu predchádza - tá nazvime to vôňa prírody človeku vadí.
ak chceš niečo super lacné pod výrobné náklady tak máš dve možnosti a, kúpiť nejaký šmejd dovezený.
b, pumpnúť na cene nejakú babku pestovateľku (chovateľku) a potom sa vyťahovať ako dobre si nakúpil.
Odpovedz ktorá varianta ti dlhšie vydrží Inak ako chutí dobrá kuracinka viem ale za 2,5 kilo nepredám radšej si vyložím na stôl nohy a budem pozerať na telku
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54 Pozri príspevok
ak chceš niečo super lacné pod výrobné náklady tak máš dve možnosti a, kúpiť nejaký šmejd dovezený.
b, pumpnúť na cene nejakú babku pestovateľku (chovateľku) a potom sa vyťahovať ako dobre si nakúpil.
Odpovedz ktorá varianta ti dlhšie vydrží Inak ako chutí dobrá kuracinka viem ale za 2,5 kilo nepredám radšej si vyložím na stôl nohy a budem pozerať na telku
ja čím viac o tom premýšľam, tým viac prichádzam k presvedčeniu, že jeme veľa. Veľa varíme a zatial stále veľa aj vyhadzujeme. Miesto toho, aby sme si kvalitné mäso dopriali 2-3 krát za týžden, chceme ho denne. A tak miesto kvalitného mäsa sa naprávame rýchlovykrmenými kuratami. Maniesto trochy kvalitného masla si dáme radšej chémiu, čo sa ľahko natiera. Každý deň šunka, každý deň chceme jogurty. Ale miesto jedného fakt kvalitného jeme vlastne kopec želatiny, cukru, o ovocí ani nehovorím.
Miesto toho, aby sme jedli sezónne ovocie, zeleninu, chceme paradajky, hrozno celý rok. A tak ho aj máme - za relatívne prijateľnú cenu. Ale kvalita?

Všetko chceme rýchlo, okamžite, hneď. A tak napríklad chlieb miesto klasického kysnutia prirýchlia. Že sa na druhý deň nedá jesť? Nevadí, aspoň môžeme zmenšiť bochníky (za rovnakú cenu) a ľudia prídu častejšie. A pri tej príležitosti si do košíka hodia aj nejakú blbosť typu sladenej minerálky, keksov, cukríkov s umelými sladidlami. Mmch, skúšali ste niekto kúpiť žuvačku bez umelých sladidiel?
2 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Odpovedz ktorá varianta ti dlhšie vydrží Inak ako chutí dobrá kuracinka viem ale za 2,5 kilo nepredám radšej si vyložím na stôl nohy a budem pozerať na telku - ja nechcem nič pod výrobné náklady, ale všetko čo tu bolo sa zrušilo lebo Hurá do Európy pod ICH PODMIENKOV naše si nedáme a vaše zrušte lebo máme lepšie a je to tu to lepšie a k tomu a alebo b nakoľko ma vychovali tak ako vychovali keď už idem niečo nakúpiťa od babiek na trhu vždy im nejaké tie drobné nechám aj keď drobné je dnes relatívny pojem. Možno sa zachvíľu spamätáme a budeme variť a jesť to čo varili naše mamy a babky a vychytávky si necháme na dovolenku. Ja napríklad cez týždeň varím minimálne - obedy v škole, v práci - a nie som otrok kuchyne aby bola každý deň iná teplá večera na stole, ale o tom by sa dalo siahlo dloho písať. Hold konzum víťazí. Ale ja si dám radšej dobrý chlebík s domácou masťou a cibuľkou ako sendvič s 200 Ečkami
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Vo všeobecnosti som reagoval, takto lebo z diskusie vyplynul prevládajúci názor, že to čo ja(alebo iný drobný výrobca)vypestujem alebo vychovám "na kolene" musí byť lacnejšie a súčasne kvalitnejšie ako hromadná výroba, čo tak doma vyrábať na kolene televízory autá a podobne to musí byť tiež lacnejšie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
bola som v lidli a maju tam vodu-zabudla som nazov,ale jej zakupenim podporime zahranu tatier.som sa nepotesila ked som si precitala,ze z jednej zakupenej flase ide na projekt tatry 1 cent.ano,jeden jediny.som si pretierala oci,ci sa mi to len neyda.tak o com je to?
inak,okrem aljasskej treskz som tam nenasla nic,co bz som si mohla kupit.o ydravom nakupovani sa na slovensku da hovorit,ale nie zit.zial.
tú v tej krabičke? kedy som si ju kupovala...už nie...kedysi pekná biela...
jediné čo kupujem v SK lídli je tá voda....+ minule melón....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nemôžem si pomôcť: mne sa zdá aj to mlieko z mliečnych automatov -umelé. Ešte som ho neskúšala nechať skysnúť, chystám sa na to a ..... uvidíme či zosmradne alebo skysne.
Na celom Sk nevidím sa pásť kravy, ale mliečnych automatov stále pribúda. Odkiaľ sa to mlieko dováža ako čerstve?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hubatá Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť: mne sa zdá aj to mlieko z mliečnych automatov -umelé. Ešte som ho neskúšala nechať skysnúť, chystám sa na to a ..... uvidíme či zosmradne alebo skysne.
Na celom Sk nevidím sa pásť kravy, ale mliečnych automatov stále pribúda. Odkiaľ sa to mlieko dováža ako čerstve?
no asi to bude zase tak, že niekto vyplnil dieru na trhu marketing spravil svoje a ludia ani nerozmýšľajú, že odkiaľ je...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
ak chceš niečo super lacné pod výrobné náklady tak máš dve možnosti a, kúpiť nejaký šmejd dovezený.
b, pumpnúť na cene nejakú babku pestovateľku (chovateľku) a potom sa vyťahovať ako dobre si nakúpil.
Odpovedz ktorá varianta ti dlhšie vydrží Inak ako chutí dobrá kuracinka viem ale za 2,5 kilo nepredám radšej si vyložím na stôl nohy a budem pozerať na telku
Veru ani ja. Moju prácu si cením, tiež mám s tým náklady
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hubatá Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť: mne sa zdá aj to mlieko z mliečnych automatov -umelé. Ešte som ho neskúšala nechať skysnúť, chystám sa na to a ..... uvidíme či zosmradne alebo skysne.
Na celom Sk nevidím sa pásť kravy, ale mliečnych automatov stále pribúda. Odkiaľ sa to mlieko dováža ako čerstve?
Ku nám vozia mlieko z istého družstva - na aute vycapená adresa. Mlieko je pravé, skysne, je z neho dobrý tvaroh. Aj syr robím a nemá chybu.
Tiež z neho robia jogurty - ja jogurty nemusím. Tiež predávajú aj maslo, syry, jogurty, bryndzu a tvaroh. Bryndzu a maslo som mala - nemá chybu, je veľmi chutné.Ludia si chvália jogurty, vraj sú veľmi chutné. Aj syry sú cenovo výhodnejšie a chutnejšie. Tieto výrobky predávajú priamo pre istú mliekareň, v obchodnej sieti ich nedostaneš. Tam si nahodia maržu a sú nepredajné. Takto sa predajú. A ak by si chcela vidieť pásť kravy, prídi. Ukážem Ti ako vypadá krava na paši
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hubatá Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť: mne sa zdá aj to mlieko z mliečnych automatov -umelé. Ešte som ho neskúšala nechať skysnúť, chystám sa na to a ..... uvidíme či zosmradne alebo skysne.
Na celom Sk nevidím sa pásť kravy, ale mliečnych automatov stále pribúda. Odkiaľ sa to mlieko dováža ako čerstve?
ja som sa pýtala toho človeka, čo priamo vymienal mlieko v automate. A on mi povedal, ze oni vlastne ani tie kravy past nemozu, lebo potom nedokazu dodrzat presne parametre mlieka, ktore sa skumaju. Ked sa kravy pasu, tak obsah tuku aj inych latok kolise. A dodavatelia chcu, aby mlieko bolo vzdy rovnake. Preto je take - lepsie ako z obchodu, ale aj tak trochu umele. Treba hladať predaj z dvora - oficialny, ale kravy sa pasu vonku. Vsetko mlieko spotrebovavaju sami, tak nie su nuteni tak dodrziavat "kvalitu" mlieka. Dokonca to mlieko ani nechladia, ako na druzstvach. Nadoja a trva cca pol hodiny, kým dennú dávku vypredajú.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

hubatá Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť: mne sa zdá aj to mlieko z mliečnych automatov -umelé. Ešte som ho neskúšala nechať skysnúť, chystám sa na to a ..... uvidíme či zosmradne alebo skysne.
Na celom Sk nevidím sa pásť kravy, ale mliečnych automatov stále pribúda. Odkiaľ sa to mlieko dováža ako čerstve?
Mlieko ktoré je dvakrát pasterizované neskysne = krabicové, trvanlivé má ešte naviac operáciu takže má všetky dobré aj zlé baktérie a čo ja viem ešte čo pozabíjané takže trvanlivé mlieko biela tekutina s obsahom vápnika takže mŕtva voda. ani veľkí chovatelia nie sú vybavení technológiou na dokonalé zabitie všetkého živého v mlieku lebo nedokážu zabezpečiť kontinuálný aseptický proces až po nabalenie. Mlieko sa dováža z maštalí chcel by som vidieť sedliaka stáť pol dňa pri krave aby sa napásla to voľakedy robili sedliakove deti ale teraz majú iné zábavky.
1 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

hubatá Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť: mne sa zdá aj to mlieko z mliečnych automatov -umelé. Ešte som ho neskúšala nechať skysnúť, chystám sa na to a ..... uvidíme či zosmradne alebo skysne.
Na celom Sk nevidím sa pásť kravy, ale mliečnych automatov stále pribúda. Odkiaľ sa to mlieko dováža ako čerstve?
pokojne ho nechaj skysnúť - iná mňamka, ja to mlieko ani nepreváram, a niekedy máme problém ho doniesť aj domov lebo ho celé "vylogáme"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

tom_i Pozri príspevok
pokojne ho nechaj skysnúť - iná mňamka, ja to mlieko ani nepreváram, a niekedy máme problém ho doniesť aj domov lebo ho celé "vylogáme"
buď skysnuté alebo prevarené, nevieš ktorá krava zo stáda je chorá.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mieko bolo po pšenici druhou potravinou, ktorou sa naši predkovia živili možno po posledných 10 000 rokov.Spolu tvorili možno 90% stravy.Prežili nepomreli.Deti kedysi kŕmili priamo z ceckov.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

220870 Pozri príspevok
Mieko bolo po pšenici druhou potravinou, ktorou sa naši predkovia živili možno po posledných 10 000 rokov.Spolu tvorili možno 90% stravy.Prežili nepomreli.Deti kedysi kŕmili priamo z ceckov.
maximálne zo štyroch(chorú alebo starú kravu predali židovi do výseku) a nie mixu možno 500 kráv
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... a žid na nej naryžoval, pretože skončila v "nežidovskom žalúdku"....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať