Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
ivuliatko Pozri príspevok
Smutno je človeku pri čítaní toho článku. Aj keď o tom viem, ale až hrča mi od jedu nabehla v hrdle.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pre milovnikov medu http://www.medove-tyzdne.sk/predajna.php
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://aktualne.centrum.cz/finance/n...html?id=756754
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a to este k tomu caje isli cenovo hore-tych zavadnych potravin je cim dalej tym viac,nuz ostava iba dufat ze sa naplni prislovie co nas nezabije,to nas posilni.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tento rozhovor som čítal síce už pred možno 10-timi rokmi ale je myslím stále aktuálny.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/cl...html?id=666023
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

A DOST! Fígly s pečivem

http://www.stream.cz/adost/732047-a-...igly-s-pecivem
2 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Toto viem už dávno, že to "voňavučké" a "chrumkavučké" pečivo z hypermarketov sa robí z mrazených polotovarov. Preto sa snažím nakupovať v malých pekárničkách, z ktorých chlieb je ako čerstvý aj na druhý deň (tie z hypermarketov sú obvykle na druhý deň "gumené").
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nella_2: nechcem ťa sklamať, ale aj tie obchodíky, ktoré sa tvária, že pečú - robia to z polotovarov. Iná situácia je, ak vedľa predajne je skutočná pekáreň (taká s miesičkou cesta, pecou) - inak je to (a bude) len a len odrb!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft Pozri príspevok
Nella_2: nechcem ťa sklamať, ale aj tie obchodíky, ktoré sa tvária, že pečú - robia to z polotovarov. Iná situácia je, ak vedľa predajne je skutočná pekáreň (taká s miesičkou cesta, pecou) - inak je to (a bude) len a len odrb!
len z veľkej pekárne s kapacitou aspoň pol okresu inak je to len polotovar alebo chémia
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

misoft Pozri príspevok
Nella_2: nechcem ťa sklamať, ale aj tie obchodíky, ktoré sa tvária, že pečú - robia to z polotovarov. Iná situácia je, ak vedľa predajne je skutočná pekáreň (taká s miesičkou cesta, pecou) - inak je to (a bude) len a len odrb!
Myslela som naozajstnú pekárničku, neboj
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No ja som videl v Lídli "pekárničku" - čéééééérstvééééééé kaiserkýýýýýýýý - ešte teplé, voňavé. Ale keď sa človek pozastavil (teda obetoval čas na cca 20 minút) - hneď mu huba padne. Vybrali tie čéééééérstvéééééé a do pekárničky nadrbali mmmmmrrraaaaazzzzeeeeennnneeeee, pricapili dvierka, šťuk gombíkom a voalá - o 20 minút sú na svete čééééérstvéééééé.
(Už aj preto - okrem iného - Lídl na kilometer obchádzam, inak - všade to majú rovnaké - Těžko, Bulla, Kafrand, Hyperbola a iné).
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pavol54 Pozri príspevok
len z veľkej pekárne s kapacitou aspoň pol okresu inak je to len polotovar alebo chémia
Tá Topoľčianska je možno najväčšia.Pracuje tam zopár mojich známich.Viete z čoho pečú.Z uschnutých polotovarov z Tesca .Tj z tých sračiek čo boli najskôr x mesiacov zamrznuté potom ich v Tescu rozmrazili a čo nepredali sa zváža do TO pekárne tam to vysušia(horúceho vzduchu majú habadej) pomelú a pridajú do toho čo zrovna pečú.Neviem skadiaľ ste ,ale mi tu v TO máme chvalabohu veľa malých pekárni.Bošany ,Chlebany,Jacovce,Urmince,Chynorany,Solčany,Smata nová ........dokážeme rozoznať svinstvo od čertvého chleba.Inak aby som im celkom nekrivdil ten pomletý sajgon dávajú do chlebov ktoré znova vozia späť do tých istých svinských hypermarketov.Inak chlieb zvaný Tribeč nechcem nikoho kto to kupuje urážať ale to sa nedá jesť ,ani pes to nechce,vrabce od toho podochli.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Bóóóžinku, keď si spomeniem na polomský chlieb (z Polomky na Horehroní) - hubu plnú slín mám. A keď sme si ho "v rámci poplachu " šli ráno o tretej kúpiť - to sa "fetovalo" - a kupovalo sa vo veľkom - pre polku kasární (cca 30-40 pecňov - taký obrat tam vždy uvítali). Dnes takéto pekárne nájsť - ako keby poklad sa našiel.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok

Bóóóžinku, keď si spomeniem na polomský chlieb (z Polomky na Horehroní) - hubu plnú slín mám. A keď sme si ho "v rámci poplachu " šli ráno o tretej kúpiť - to sa "fetovalo" - a kupovalo sa vo veľkom - pre polku kasární (cca 30-40 pecňov - taký obrat tam vždy uvítali). Dnes takéto pekárne nájsť - ako keby poklad sa našiel.
...viem o jednej...

Je síce od ruky , no keď idem na chalupu , vždy sa zastavím .....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

niekde uz ani pekarne nemame.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
trisestri Pozri príspevok
niekde uz ani pekarne nemame.
to si nedokážem ani predstaviť,u nás pomaly na každej dedine.Boli aj za komančov Jacovce ,Solčany,Kovarce boli vychýrené aj vo vzdialených okresoch.Rodinné firmičky ktoré nestíhali a pritom v TO pekárni vtedy piekli vinikajúci chlieb.Pečú niekoľko druhov chlebov .Vôbec nerozumiem prečo nepečú aj starú osvedčenú kvalitu.Len tú mľazganinu.
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Je to dlhé, ale oplatí sa pozrieť. Ide z toto strach ako nás chcú ovládať.
http://www.tvina.sk/index.php?program=4&video=2649
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

misoft Pozri príspevok
No ja som videl v Lídli "pekárničku" - čéééééérstvééééééé kaiserkýýýýýýýý - ešte teplé, voňavé. Ale keď sa človek pozastavil (teda obetoval čas na cca 20 minút) - hneď mu huba padne. Vybrali tie čéééééérstvéééééé a do pekárničky nadrbali mmmmmrrraaaaazzzzeeeeennnneeeee, pricapili dvierka, šťuk gombíkom a voalá - o 20 minút sú na svete čééééérstvéééééé.
(Už aj preto - okrem iného - Lídl na kilometer obchádzam, inak - všade to majú rovnaké - Těžko, Bulla, Kafrand, Hyperbola a iné).
Né, nemyslela som tie Lidlovské, Kauflandovské, Tescovské.... ale ozajstné malé pekárne. Keď kúpim chlebík v tej "mojej", tak ešte aj na 3. deň je chutný a nesplesnivie. A to pečivo - mňam.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

trisestri Pozri príspevok
niekde uz ani pekarne nemame.
Veru, je to bohužiaľ tak. Pokapali staré dobré pekárne, mliekarne, mäsokombináty...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať