Zavrieť

Porady

Obcianske zdruzenie

Ahojte,

najprv objasnenie problemu. Jedno obcianske zdruzenie, ktore bolo zalozene v roku 2005 vykonava cinnosti, ktore ma napisane v stanovach. Z tejto cinnosti vsak vykazuje zisk. Podla mojho nazoru na tom nie je nic zle, kedze som sa nikde nedocitala, ze obcianske zdruzenie patri medzi neziskovky a teda to znamena ze zisk moze byt. Moje otazky:

1. Ako je to vsak so zdanovanim tohto zisku?
2. Na co sa vztahuje nezdanitelna cast 300 000 v pripade obcianskeho zdruzenia?
3. obcianske zdruzenie dostalo dotaciu z uradu prace, soc. veci a rodiny 30.12. Je potrebne tuto dotaciu zdanit, alebo je od dane oslobodena.

Za skore prispevky vopred dakujem.

Zuzu
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka
Kam vo vykaze o prijmoch zapisujete prispveky 2perc. kt.vam poukaza DU.
do r. 5?
su to prijmy neovplyv.zaklad dane....
prosim vypisuju sa do vykazu do tejto kolonky?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Ahojte poraďáci,

opäť prichádzam s prosbou o radu ohľadom občianskeho združenia.. je to žiaľ dosť súrne, stojím na tom s daňovým priznaním

v minulom roku sme mali nasledovný prípad:
Akordeónový orchester, ktorého činnosť zastrešujeme v rámci našej hlavnej činnosti, nahrával CD. My sme uzavreli so spoločnosťou, ktorá CD nahrávala, licenčnú zmluvu, na základe ktorej táto spoločnosť sa stala vydavateľom CD a bolo dohodnuté,že
1. my poskytneme licenčné práva k nahrávkam orchestra
2. daná spoločnosť nahrá za svoje prostriedky CD a nám po jeho dokončení dodá zadarmo 500 ks

(čiže ako protihodnotu za naše licenčné práva sme dostali "zadarmo" nahrávku + 500 ks hotových CD)
problém je, ako to zaúčtovať...
sklady robím spôsobom B

ďakujem za rýchle rady
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

prosiiiiiim...... neviete mi poradit?
0 0
Eva Vorošova Eva Vorošova

Eva Vorošova je offline (nepripojený) Eva Vorošova

zuzubalu Pozri príspevok
Ahojte,

najprv objasnenie problemu. Jedno obcianske zdruzenie, ktore bolo zalozene v roku 2005 vykonava cinnosti, ktore ma napisane v stanovach. Z tejto cinnosti vsak vykazuje zisk. Podla mojho nazoru na tom nie je nic zle, kedze som sa nikde nedocitala, ze obcianske zdruzenie patri medzi neziskovky a teda to znamena ze zisk moze byt. Moje otazky:

1. Ako je to vsak so zdanovanim tohto zisku?
2. Na co sa vztahuje nezdanitelna cast 300 000 v pripade obcianskeho zdruzenia?
3. obcianske zdruzenie dostalo dotaciu z uradu prace, soc. veci a rodiny 30.12. Je potrebne tuto dotaciu zdanit, alebo je od dane oslobodena.

Za skore prispevky vopred dakujem.

Zuzu
Ahoj, ja si chcem založiť občianské združenie a neviem odkial a ako žiadať o finančné prostriedky. Pomože mi stým niekto? Ďík
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať