Zavrieť

Porady

Ako sa vybavujú testy otcovstva?

Dobrý deň mám otázku. potreboval by som poradiť, pretože neviem , čo mám robiť. Pred deviatimi mesiacmi som mal partnerku, ale iba chvíľku a spali sme spolu. teraz po deviatich mesiacoch mi zavolala, že je v nemocnici a má dieťa a že celú dobu o tom nevedela. dieťa má 2,4 kg a 48 cm. zapísala ma do rodného listu. Ako sa vybavujú testy otcovstva? a čo by som mal ďalej robiť? ďakujem
Naposledy upravil arizona : 24.05.11 at 04:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    tak bud klame ona alebo ty...

    v ziadnom pripade ta nemohla bez tvojho suhlasu zapisat do rodneho listu dietata pokial nie ste manzelmi....
    maximalne mohla poziadat o urcenie otcovstva sud teda dat navrh na sudne konanie... v ramci ktoreho sa budu robit testy otcovstva znalcami ...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    standa931 Pozri príspevok
    Dobrý deň mám otázku. potreboval by som poradiť, pretože neviem , čo mám robiť. Pred deviatimi mesiacmi som mal partnerku, ale iba chvíľku a spali sme spolu. teraz po deviatich mesiacoch mi zavolala, že je v nemocnici a má dieťa a že celú dobu o tom nevedela. dieťa má 2,4 kg a 48 cm. zapísala ma do rodného listu. Ako sa vybavujú testy otcovstva? a čo by som mal ďalej robiť? ďakujem
    ... že gratulujeme...

    A o čom nevedela celú tú dobu? Že je tehotná?

    Ale pozri si v zákone o rodine paragrafy od 84, tam je o otcovstve.
    presnejšie som chcel kam a akú žiadosť poslať pre zistenie otcovstva, ked ma uviedla v rodnom liste. Dakujem

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Test otcovstva robí viacero firiem, pogógli - napr. http://www.geneton.sk/slu_paternity.html
    Anonymne si ho môžeš urobiť sám pre vlastnú istotu - zašleš výter z úst dieťaťa a seba do laboratória, v prípade súdneho dokazovania či vyvracania odber uskutoční znalec.

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Ktovie - veď možno preto mu volala až z pôrodnice - aby si nestihol situáciu preštudovať..? ...a v šoku hneď pekne rýchlo k notárovi či na matriku...

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Z otcovstva sa môžeš dostať, len ak dieťa skutočne nie je tvoje: Preto je najlepšie začať tým anonymným testom. (Dá sa urobiť aj bez vedomia matky.) Ak otcovstvo vyvráti, oplatí sa ti obrátiť na súd. Ak potvrdí, tak nemáš šancu. Hypoteticky ak by iný muž (nový partner matky) mal záujem to dieťa adoptovať.

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    a uz si videl to dieta? bol si v nemocnici? mozno sa ani nepodoba na teba DD inak nedaj sa ojekabatit!!! ja som sa nehal :-°(
    nedám už som objednal ten anonymný a uvidím teda. ak je moje, tak sa postarám ale ak nie tak tú babu nakopem do v....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    video1983 Pozri príspevok
    a uz si videl to dieta? bol si v nemocnici? mozno sa ani nepodoba na teba DD inak nedaj sa ojekabatit!!! ja som sa nehal :-°(
    Zistit podobu u novonarodeneho dietata je takmer nemozne

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    arizona Pozri príspevok
    Zistit podobu u novonarodeneho dietata je takmer nemozne

    a toho smajla si tam nevidela? ale ved moze byt cierne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.