Zavrieť

Porady

Oprava vstupnej ceny nehnuteľnosti

Príjemný deň,
31.12.2009 som zaradila do majetku firmy nehnuteľnosť v OC v sume 1700€. Správna cena mala byť 42500€. Chcem to urobiť ako nevýznamnú opravu minulých období, no neviem, ako to opraviť.
Môžem Vás poprosiť o radu.

Ďakujem
Usporiadat
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Ale ide mi aj o uplatnenie daňových odpisov za rok 2009 zo správnej obstarávacej ceny. Čiže ak tomu dobre rozumiem, ak nechcem, tak účtovné odpisy nechám už tak (za mesiac používania), ak chcem, tak účtujem 428/081. Keďže daňové odpisy neúčtujem, tak ich môžem odpočítať od základu dane v roku 2010 ? Toto mi nie je celkom jasné.

ĎAkujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no ani mne, ale táto diskusia tu už niekde je, či sa vyššie náklady aj z titulu odpisov môžu uplatniť v DPPO 2010
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

Ahojte poradaci, dnes som zistila, že mám zle zaradený majetok. V roku 2010 som kúpila garáže a zaradila som ich aj s pozemkom na 021, jasne že som ich odpísala. Ako mám postupovať pri oprave minulých rokov?
Viem, že budem musieť podať DDP za rok 2010. Lebo som si uplatnia daňové odpisy aj z pozemku. Účtovné odpisy už nebudem meniť.Ale neviem ako to budem účtovať. Na 021 by som mala mať nižšiu sumu a na 031 vyššiu.
mohlo by to byť takto
031/021 787,60Eur
428/341 dorubenie dane 12,54 Eur
Neviem si s tým rady.Dáša
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hádam si neodpísala? len si vypočítala odpisy z ceny s pozemkom.
Vidím, že chceš riešiť len daňový dopad, to je fajn, môže byť.
navrhuješ účtovanie, podľa mňa je to v poriadku.
Účtuješ do r. 2011.
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

Ďakujem za radu, jasné že som nikoho a nič neodpísala. Pozemok už vôbec nie "nemala som ho" a ešte sa k tomu neodpisuje. Už som sa od teba naučila že daňový dopad riešiť musím. Účtovný odpisový plán na tie garáže si spracujem podľa toho ako som už začala. Rok 2010 je už daný ,v roku 2011 sa rozhodnem že účtovné budú trošku nižšie a v roku 2012 sa mi už budú možno aj rovnať.
Dáša
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
super to chápeš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať