Zavrieť

Porady

digitalny fotoaparat

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať čo si mám pri kúpe fotoaparátu všímať (okrem MPix). Aké sú rozdieli medzi kompaktom ultrazoomom a vreckovým ultrazoomom či tam ide len o veľkosť alebo aj kvalitu fotoaparátu. Chystám sa kúpiť si nový foťák tak do 200€. S fotením zatiaľ veľké skúsenosti nemám preto žiadam o radu čo a ako. Nechcem robiť žiadne ultra umelecké fotorgafie, ale aby boli fotky kvalitné (aj video) a možno keď ma to chytí aby sa s tým dala urobiť aj nejaká kvalitnejšia možno aj umelecká fotka. Čo by ste mi tak poradili?.. zatiaľ čo som pozeral na internete tak sa mi pozdával tento Fujifilm FinePix S2950, máte s ním už nejaké skúsenosti?.. alebo aký iný by ste mi poradili?..
Naposledy upravil Palike852 : 24.05.11 at 18:51
Usporiadat
Palike852 Palike852

Palike852 je offline (nepripojený) Palike852

preto som to dal aj sem, lebo nie kazdy chodi na ephoto a nie vsetci na ephoto mi poradili tak ako by som ocakaval. A aj sem mozu chodit ludia ktori nieco take hladali alebo hladaju a vedia mi poradit. A mimochodom aj v kategorii do 200€ su rozne fotaky je rozdiel ci si kupis napr nejaky shit Agfa SENSOR 500D, alebo napr. Samsung WB650, ktory je mozno aj lepsi nez nejake fotaky do 300€ a presne nieco take som hladal..
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Vies, to sa niekedy stava, ze ti poradia inac ako ocakavas. Keby radili iba ako ty chces, tak to by nemusela byt rada, ale iba suhlas.
Aj synovi som vravel, nechytaj popalis sa - a popalil sa
:>D
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Palike852 Pozri príspevok
preto som to dal aj sem, lebo nie kazdy chodi na ephoto a nie vsetci na ephoto mi poradili tak ako by som ocakaval. A aj sem mozu chodit ludia ktori nieco take hladali alebo hladaju a vedia mi poradit. A mimochodom aj v kategorii do 200€ su rozne fotaky je rozdiel ci si kupis napr nejaky shit Agfa SENSOR 500D, alebo napr. Samsung WB650, ktory je mozno aj lepsi nez nejake fotaky do 300€ a presne nieco take som hladal..
no tak si to našiel a už si spokojný?
najlepšie by bolo kúpiť si to najlacnejšie,možno aj niekde v bazáre.a keď zistíš,či ťa to baví,a hlavne zistíš,ČO chceš fotiť,potom sa rozhodnúť.
Nemysli si,že sem každý majiteľ každého mydla bude písať svoje skúsenosti....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Palike852 Pozri príspevok
preto som to dal aj sem, lebo nie kazdy chodi na ephoto a nie vsetci na ephoto mi poradili tak ako by som ocakaval. A aj sem mozu chodit ludia ktori nieco take hladali alebo hladaju a vedia mi poradit. A mimochodom aj v kategorii do 200€ su rozne fotaky je rozdiel ci si kupis napr nejaky shit Agfa SENSOR 500D, alebo napr. Samsung WB650, ktory je mozno aj lepsi nez nejake fotaky do 300€ a presne nieco take som hladal..
Chodievam na ephoto.sk, ale tam priliš nekomunikuju s tymi, čo chcu, alebo maju kompakt. Pozri dam ti otazku, ty si čo myslis, prečo stoja niektore kompakty 70€ a niektore aj 300€. Mysliš, že tie drahšie maju zazračne tlačitko "beautiful photography"?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Palike byt tebou, tak kupim asi toto: http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/...2000-cislo2511
Je doležite, aby kompakt vedel ukladať RAW subory. Naučiť sa s tym robiť, nejaky RAW konvertor, napr. Adobe LR. Stade je potom krôčik k lepšej fotografii, do sveta zrkadloviek. Ak si kupiš mydlovu krabičku len ako plný automat a bez možnosti fotiť do raw, tak je to jedno čo kúpiš. A uvedena investicia do kompaktu hore sa ti možno vrati v znalostiach, ktore získaš preto, že to nebude plny automat (i ked je tam aj taka volba).
0 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

bubkoch Pozri príspevok
co to je "najvacsia optika" ? taka ktora ma najvacsie rozmery ?
co to je "kvalitny cip" ? ten ktory ma co najvacsie rozlisenie ?
ak si na obe otazky odpovedal ano, tiez ti najskor doporucujem studovat linky v #2 v tejto teme a az potom radit
A kompakt akoze nema kvalitnu optiku? Neviem si predstavit ze by si to olympus dovalil. Ma a ajtak v tme spravi zlu fotku treba uprednostnit velkost optiky! A rozlisenie 5Mpx je horsie ako 7Mpx.
A ostatne si uz vyberie kazdy sam ci chce biely cierny. Akumulator ajtak dostane zakladny, mozno nejaku 512MB kartu, alebo brasnu. Toto vsetko sa da dokupit ale ked si vyberies Fotak so zlou optikou a snimacim cipom tak co dokupis? Rit palovu!
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

1neroamd Pozri príspevok
A kompakt akoze nema kvalitnu optiku? Neviem si predstavit ze by si to olympus dovalil. Ma a ajtak v tme spravi zlu fotku treba uprednostnit velkost optiky! A rozlisenie 5Mpx je horsie ako 7Mpx.
A ostatne si uz vyberie kazdy sam ci chce biely cierny. Akumulator ajtak dostane zakladny, mozno nejaku 512MB kartu, alebo brasnu. Toto vsetko sa da dokupit ale ked si vyberies Fotak so zlou optikou a snimacim cipom tak co dokupis? Rit palovu!
tak ak skutocne myslis pod velkostou optiky jej rozmery a pod kvalitnym cipom jeho rozlisenie, tak si na veeeelkom omyle ...

rozmermi velky objektiv na kompakte ma velmi malo spolocne s jeho kvalitou, ale rozsahom ohniskovej vzdialenosti - aby si rozumel: zoom, rozmery rastu aby si mal aspon aku taku svetelnost, teda musis pozerat na svetelnost objektivu, nie na jeho rozmery
a co sa tyka rozlisenia, ver tomu ze pre kompakt plati cim mensie rozlisenie tym lepsie ... a rozhodne by som pre lepsie fotky chcel na kompakte radsej 5-7 MPx ako 12 MPx ...
0 0
marek.sarvas marek.sarvas

marek.sarvas je offline (nepripojený) marek.sarvas

SONY DSC-HX1 - mimoriadna spokojnosť, dokonca robí panorámy a cena je vzhľadom k možnostiam výborná.
0 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

Tie kompakty si uplne zle pochopil! Sprav si do papier dierku spendlikom a sleduj kolko svetla tade prejde. A potom vystrihny dierisko.
Aj ked si kupis mali fotoaparat trebars sony nespavi ti taku dobru fotku ako sony s vacsou optikou a mozes zoomovat kolko chces! Mali je preto lebo sa niekomu nechce nosit velky ale uzivatel ozelie horsiu kvalitu
Kazdy vyrobca na svoje napr Leica, Carl zeiss a kazda je dobra. ziadna ti nespravi nejaku smuhu na zabere alebo co ale VACSI JE LEPSI!!!
Ja by som bral Panasonic Lumix
Preco nenosia paparazi kompakty? Oni maju jake objektivi aby mohly zoomovat ale aby nebol zaber tmavy. A ohnisko ti je tak na macro
0 0
Koviko Koviko

Koviko je offline (nepripojený) Koviko

Dôležitejšie ako Mpix je optika. Veď už aj mobily majú 10 Mpix fotoaparáty. Skúsili ste urobiť fotografiu pri horšom svetle? Alebo skreslenie na okrajoch? Takisto ZOOM viac ako 10-12x je hlúposť. Na dovolenkové fotografie je to jedno. Odporúčam kvalitné kompakty alebo zrkadlovky. Cena je tam okolo 300 EUR.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať