Zavrieť

Porady

Akú vysokú mám dať mzdu ?

Mám nasledujúcu otázku na niekoho kto sa vyzná...poprípade odpoveď mzdovej účtovníčky by bola super... Takže: mám internetový obchod a ludia po celom Slovensku chcú aby som začal otvárať obchody, lenže na to by som potreboval pôžičku od banky (tovar sa velmi dobre predáva, marže sú 100-300%, je tu velký potenciál...) ale od banky uver nedostanem, pretože stale investujem do skladu tak som každy rok (2009,2010) na daňovom priznaní v mínuse. Toto ked poviem v banke ako živnostník tak už sa so mnou ani nebavia...Takže: mám matku (má 45 rokov) ktora robi v Rakusku na živnosť opatrovateľku, daňové podáva tam na SK nemusí ale podala aj tu ale len minimálne, takžy by som ju chcel napríklad od 1.6. 2O11 u mňa akože zamestnať a akože by premňa robila a nakolko ona má v rakúsku príjem okolo 800 € mesačne ten nechajme tak ten neberme do úvahy...zaujíma ma toto: aký vysoký by som jej mal dať na papieroch plat a AKÉ ODVODY BY SOM ZA ŇU MESAčNE PLATIL ABY SOM SI PO TOM, AKO SI ONA V MARCI 2012 podá na SK daňové priznanie z toho čo "pracovala u mňa" tak proste ab y jej dali úver? napríklad ak by som na ňu chcel zobrať úver povedzme takto: pride do banky (mama), vydokladuje príjem že u mňa robí, odpočítaju jej životné minimum a všetko možné aj nemožné a potrebujem aby jej ostalo aspoň 600 €mesačne ktoré v banke povedai že do tejto výšky Vám dáme úver...teda že 600 € mesačne môžete platiť...aký by som jej mal dať plat na papiere? a aké budem za ňu ten rok platiť odvody? samozrejme že hned ako úver dostanem ju prepustím... :-)
Ešte doplím: mám krsnú na invalidnom dôchodku berie mesačne okolo 340 €, má byt v hodnote 30 000 € ale má na ten byt zobratú americkú hypotéku, ktorú ale spláca jej dcéra, ale je to na krsnine meno...nebolo by lepšie zamestnať krstnú a ako by ju posudzovali ako dôchodcu invalidneho v banke? lebo strýko je tiež invalidný dochodca a robí aj vo fabrike....teraz je to tak že dôchododci môžu aj robiť...nebude sa to meniť? proste ale asi by to bolo najistejšie s tou matkou, zamestnať ju, nie???
Naposledy upravil petergabriel : 24.05.11 at 17:44
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mBank je internetová banka. Tam moc nepochodí.
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

Ja som ochotný založiť účet v hociktorej banke ktorá mi dá úver na základe vysokého obratu a nebude jej prekážať, že má daňové v mínuse...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

petergabriel Pozri príspevok
Ja som ochotný založiť účet v hociktorej banke ktorá mi dá úver na základe vysokého obratu a nebude jej prekážať, že má daňové v mínuse...
skús VUB-čku, klient pred tromi rokmi tam uver dostal, aj keď predch.rok bol v strate - na základe obratu. Ale určite to nebude za mesiac, možno ani za rok ... Ale nebol to úver na zásoby, ale kúpu budovy.
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

no skúsiť to možem ale zrovna včera som bol vo VUB a tak ma tam vytočili že koniec...proste úplne sami popreli čo pred rokom tvrdili...takže myslím že tam nepochodím....najpravdepodobnejšia sa mi javí možnosť zamestnať sám seba v mojej SRO a zobrať si úver ako zamestnanec... uvidíme...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

petergabriel Pozri príspevok
no skúsiť to možem ale zrovna včera som bol vo VUB a tak ma tam vytočili že koniec...proste úplne sami popreli čo pred rokom tvrdili...takže myslím že tam nepochodím....najpravdepodobnejšia sa mi javí možnosť zamestnať sám seba v mojej SRO a zobrať si úver ako zamestnanec... uvidíme...
a čo ďalej ? Úroky z takéhoto úveru si nemôžeš uplatniť ako daňový výdavok. Mohol by si ho použiť len ako pôžičku spoločníka ...
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

veronikasad Pozri príspevok
a čo ďalej ? Úroky z takéhoto úveru si nemôžeš uplatniť ako daňový výdavok. Mohol by si ho použiť len ako pôžičku spoločníka ...
keď ti mám povedať pravdu, to že si tie úroky nemôžem uplatniť v daniach ma vôbec netrápi....príklad: keby dostanem úver 1 000 000 SK, idem na tovar za 1 000 000 SK, dostanem hneď od dodávateľa 15 % zľavu, takže v okamihu nákupu ušetrím 150 000 SK, teraz kupujem za menej takže mám menšie zľavvy...napríklad keby beriem naraz za kamion tovaru mám zľavu 25%...lenže za kamion tovaru to je hodnota okolo 80 000 €...ale tak hádam aj tam raz budem... možno sa to zdá niekomu strelené...ale fakt ako píšem mám velmi dobré marže a keby teraz naskladním tovar za další 1 000 000 Sk tak fakt by mi ešte podstatne stúpli tržby...nakoľko chcem po čase otvoriť aj maďarsko poľsko, čechy už robím...preto potrebujem velký sklad...nazačiatok som z každého druhu kupoval len jeden kartón...teraz beriem aj 15 kartónov...lebo viem že to pôjde....preto potrebujem velky sklad - nie len široky sortiment ale aj vela z thoo istehom musim mať...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš v tom hokej, zárobky, tržby, SZČO, sro, odvody,......
aj to minimum, ťo odtrhaš z výdavkov na reklamu a tovar, pre tvoju potrebu, predstavuje plus a nie mínus v DPPO.
ale maj si svoju pravdu.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
petergabriel Pozri príspevok
povedzte názov banky ktora mi dá úver na zaklade obratu aj ked som na DP v mínuse ? veľmi rád tam hned zajtra založim účet a o rok si od nich beriem úver, alebo aj skor...
skús Ludovú banku
neviem či to ešte platí ale mali to tak...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať