Zavrieť

Porady

Eshop - obrat ???

Zdravím. Mám otázku na majiteľov eshopov...ako ste na tom s obratom v 5/2011...ja katastrofálne...toto som až v šoku....dnes napr. 2 objednavky, včera tiež len dve...to je katstrofa oproti tomu čo bolo predtým...čím to je? teplom? ludia si začínajú sporiť na dovolenku alebo čo? a kedy sa to znovu vráti do normálu?...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Niektore otazky v tejto teme mi pridu akoby ich zadavatelia chceli od skusenejsich know-how a recept na zbohatnutie. Obrat nie je zisk. Zisky tu zrejme nikto riesit nebude. Kto da kolko na reklamu.... na to je individualna odpoved. Cim vacsia konkurencia, tym viac do reklamy. Kazdy ma uz overene svoje formy reklamy, nikto dava vela do vyhladavacov, iny do kontextovej reklamy, iny do bannerov...
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

vráťme sa k téme a venujme sa obratom eshopv v období napr. 03/2011 až do dnešných dní...poprípade až do 10/2011...keď sa už hádam vrátime do normálu, hádam už aj skor....ja pridávam aktuálen čísla (a pridal som už aj reklame) takže napr nedela 1600 ludi 17 objednavok (asi približne predaných 20-21 výrobkov), pondelok nejakych 9-10 obj (12-13 vyrobkov)cca 300 € a dnes zatial 4 obj. za 150 €....už sa to pomaly zvyšuje... vďaka Bohu...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bjordrin Pozri príspevok
ja by som sa chcel spytat ze kolko za mesiac date pribl na reklamu a kde vsade mate reklamu (okrem adwords)? dik za odpoved
camozzi Pozri príspevok
Niektore otazky v tejto teme mi pridu akoby ich zadavatelia chceli od skusenejsich know-how a recept na zbohatnutie. Obrat nie je zisk. Zisky tu zrejme nikto riesit nebude. Kto da kolko na reklamu.... na to je individualna odpoved. Cim vacsia konkurencia, tym viac do reklamy. Kazdy ma uz overene svoje formy reklamy, nikto dava vela do vyhladavacov, iny do kontextovej reklamy, iny do bannerov...
Napriklad my davame na reklamu 0 EUR a zisk mame priblizne 70% (odhad, neratal som to presne).
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

minaj Pozri príspevok
mohli by ste napisat aj kolko percent z vasho obratu je zisk, resp. aky zisk mate z jednej priemernej objednavky
no, ja som dnes konečne dorobila svoje daňové priznanie, tak mam čísla ešte na stole. za minuly rok teda.

Mam ale spolu spočítaný maloobchod aj veľkoobchod a takto poviem spolu - zisk je u mňa 28% obratu.
Priemerná výška objednávky je viac ako 60€ (celoročne, dnešné balíky sú napríklad v priemere za 62€, tie, čo sú pripravené na zajtra majú priemer 110€, ale je deň, keď posielam aj balik za 3€)

Do platenej reklamy vrážam 0€ - ale to som tu už viac krat prezentovala
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

misomiso Pozri príspevok
Napriklad my davame na reklamu 0 EUR a zisk mame priblizne 70% (odhad, neratal som to presne).
akože 0 € do reklamy? si expert na SEO a na všetky klúčové slová si prví v google alebo čo?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Napriklad my davame na reklamu 0 EUR a zisk mame priblizne 70% (odhad, neratal som to presne).

vy ste priamo výrobcovia?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ u teba by ma zaujimal celorocny obrat lebo normalne toto ked citam tak ti idem spravit konkurenciu, to sem ani nepis
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja by som to okomentoval tak ze od piatku su dobre cisla, zatial.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Orange123 Pozri príspevok
akože 0 € do reklamy? si expert na SEO a na všetky klúčové slová si prví v google alebo čo?
Ano, sme prvi v google a to ako slovenska firma dokonca v anglictine (na slovensky trh sa nezameriavame).
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
vy ste priamo výrobcovia?
Ano.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
Dáša_ u teba by ma zaujimal celorocny obrat lebo normalne toto ked citam tak ti idem spravit konkurenciu, to sem ani nepis
takí tu už boli a skôr ako za rok skrachovali Teda, mysleli si, že za dva mesiace ma vyšachujú
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

No dopĺňam čísla: včera 9 objednávok, nejakých 10 kusov predaných, dnes k 14:50 zatial 4 obj = 4 kusy predané...tak keby sa to udrží na 10obj/denne tak by mi to aj stačilo (myslím 10 obj/deň v júni...) aj keď so zimou sa to nedá porovnať....ale tak hádam sa čoskoro vrátime do normálu :-)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Orange123 Pozri príspevok
No dopĺňam čísla: včera 9 objednávok, nejakých 10 kusov predaných, dnes k 14:50 zatial 4 obj = 4 kusy predané...tak keby sa to udrží na 10obj/denne tak by mi to aj stačilo (myslím 10 obj/deň v júni...) aj keď so zimou sa to nedá porovnať....ale tak hádam sa čoskoro vrátime do normálu :-)
A preco by to teraz malo byt horsie ako v zime? Ci sa od zimy zmenilo? Jedine, ze by si predaval lyze.

Ak sa to horsi, tak to vidim skor na posobenie kokurencie, pretoze uz kazdy druhy Slovak ma pomaly eshop a ludia zacali nakupovat este aj zo zahranicia.
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Ja síce e-shop nevlastním ale zopár som ich už spravil a minule sa mi stala taká kuriozita, že som o 22:00 spustil shop na mojej testovacej doméne a o 23:05 tam prišla prvá objednávka z Googlu zas vyše 300 €.

Takže robiť shop pre Google čo najviac friendly sa vždy vypláca
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
misomiso Pozri príspevok
A preco by to teraz malo byt horsie ako v zime? Ci sa od zimy zmenilo? Jedine, ze by si predaval lyze.

Ak sa to horsi, tak to vidim skor na posobenie kokurencie, pretoze uz kazdy druhy Slovak ma pomaly eshop a ludia zacali nakupovat este aj zo zahranicia.
to nie je len konkurenciou ale velmi nizkym dopytom ktory tu zrazu bol(je) ale dovod preco nie je uplne jasny.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
inak po "hodoch" za posledne dni, to je dnes zas tragedia.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
A preco by to teraz malo byt horsie ako v zime? Ci sa od zimy zmenilo? Jedine, ze by si predaval lyze.

Ak sa to horsi, tak to vidim skor na posobenie kokurencie, pretoze uz kazdy druhy Slovak ma pomaly eshop a ludia zacali nakupovat este aj zo zahranicia.
no, porovnanie so zimou je podľa mňa hlavne v tom, že v lete ľudia vysedávajú pri PC menej. Viac sú vonku, chodia domov neskôr.
Ale hodne to samozrejme závis od produktu, ktorý sa predáva
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
no, porovnanie so zimou je podľa mňa hlavne v tom, že v lete ľudia vysedávajú pri PC menej. Viac sú vonku, chodia domov neskôr.
Ale hodne to samozrejme závis od produktu, ktorý sa predáva

neviem ci by som velmi suhlasil pozri kolko ludi sedi v meste s notebookom v lete, dnes uz je net v telefenoch, skor by som suhlasil ze zalezi na produkte.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
v prvom rade je v drvivej väčšine eshopov sezónny pokles oproti jan-apríl kvôli počasiu. Ako každý rok - pekné počasie = menej ľudí pri internete.

Po druhé sa tento rok otvorili stovky ďalších malých eshopov. Takže aj keď dopyt zostal cca rovnaký, tak ponuka stúpla. To sa ti prejaví aj v reklame, keď je viac inzerentov.

Jediné čo pomôže je, že sa treba proste snažiť. Vymýšľať akcie (spolu s dodávateľmi), používať newsletter, facebook, blogy, atď, atď. Optimalizovať eshop tak aby ľudia niečo prikúpili, aby sa im ľahko hľadalo, ľahko objednávalo atď.

Samozrejme že na to väčšina nemá čas, keď celý deň rieši rutinu okolo zháňania a odosielania.

Potom to treba možno zabaliť.

Inak s tým českým NAYom by som to nevidel tak čierne. Dva obchody sa im tam proste neoplatí držať. Mysleli že to rozšíria, ale nepodarilo sa. Na Slovensku sa im darí relatívne dobre. Rozhodne to nie je na zatvorenie.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Filip Glasa Pozri príspevok
Na Slovensku sa im darí relatívne dobre. Rozhodne to nie je na zatvorenie.
chcel by som vidiet nejake cisla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať