Zavrieť

Porady

Fajčiť alebo nefajciť na balkóne?

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sme tolerantní. vždy lepšie keď hulíme na balkónoch ako v spoločných priestoroch.
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
marjankaj Pozri príspevok
A iným nekope do dverí? Ako zistil, že to ide práve od vás? Má tam kamerový systém?
nie ale ostatni ho uz poslali ... prave som sa rozpravali so susedmi hned vedla, a ti mi povedali ze vobec ziadny dym a smrad necitia, ze keby nieco bolo urcite by sa opzvali, ale ze doteraz taky problem nemali
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Mila123 Pozri príspevok
nie je možné....je to tutovka, že dym z cigariet sa len tak nestratí....... ja bývam na 8-mom poschodí a po príchode domov máme plnú kuchyňu dymu, a keďže nemáme v byte kuchynské dvere, lepšie povedané kuchyňa je otvorená u nás je ako niekedy v krčme..... (balkón je tam umiestnený)
tak sa nečudujem susedovi, že Vám chodí sa sťažovať......po zime pod balkómni, nechcite vidieť koľko bolo ohorkov, nedopalkov cigaiet pod balkómni.......fajčiari Vás to zabíja a nám to znepríjemňuje život, zamyslite sa.....
u nas niesu ani ohorky na zemi, mame cisto, a ked mu to vadi nech zacne fajcit alebo sa odstahuje
uz mi to potvrdili 2 susedia ze ziadny dym im do bytu nejde
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No akože neviem ako si myslela tú toleranciu,hmhm- to akože kam si mám ísť ja zapáliť, keď podľa teba je to na balkone netolerantné?- tolerancia je o niečom inom...
Fajčiari nikdy nepochopia, ako až môže vadiť dym z cigariet nefajčiarom...
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
LenkaKas Pozri príspevok
nie ale ostatni ho uz poslali ... prave som sa rozpravali so susedmi hned vedla, a ti mi povedali ze vobec ziadny dym a smrad necitia, ze keby nieco bolo urcite by sa opzvali, ale ze doteraz taky problem nemali
No dym ide väčšinou hore. Tí vedľa to nezistia. Čo hovoria tí nad vami?
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

srska Pozri príspevok
súhlasím.
ako sú však tolerantní títo: slovnaft, scp a ďalšie spoločnosti, ktoré zadr.......
ovzdušie ďaleko viac ako fajčiari na balkónoch
Tak s tým bohužiaľ nič nespravíme, je to všade na celom svete toto znečisťovanie ovzdušia.
Ale prečo si robiť napriek, keď nemusíme?
Keď ten dym na balkóne obťažuje susedov, tak nech fajčí vo svojom byte.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nefajcit vobec nikde
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Nella_2 Pozri príspevok
Fajčiari nikdy nepochopia, ako až môže vadiť dym z cigariet nefajčiarom...
dlhodobo som nefajciar, fajci len manzel, a naucila som sa s tym zit
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No dym ide väčšinou hore. Tí vedľa to nezistia. Čo hovoria tí nad vami?
4 roky tu zijeme, 4 roky manzel fajci a nikdy nam nikto nic nepovedal, az zrazu on prvy
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nella_2 Pozri príspevok
Fajčiari nikdy nepochopia, ako až môže vadiť dym z cigariet nefajčiarom...
To je pravda. Všetci máme svoje práva. Nefajčiari na čistý vzduch a fajčiari majú právo fajčiť. Ide o to, či je lepšie presadzovať si svoje právo alebo či sú lepšie dobré susedské vzťahy.
Zákony sú v tomto prípade nie celkom jasné. Môže sa iniciovať zmena, ale tabakové koncerny majú väčšie slovo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

LenkaKas Pozri príspevok
4 roky tu zijeme, 4 roky manzel fajci a nikdy nam nikto nic nepovedal, az zrazu on prvy
asi prestal fajčiť - tí sú najradikálnejší odporcovia fajčenia
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

marjankaj Pozri príspevok
To je pravda. Všetci máme svoje práva. Nefajčiari na čistý vzduch a fajčiari majú právo fajčiť. Ide o to, či je lepšie presadzovať si svoje právo alebo či sú lepšie dobré susedské vzťahy.
Zákony sú v tomto prípade nie celkom jasné. Môže sa iniciovať zmena, ale tabakové koncerny majú väčšie slovo.
Však to, že tu ide o veľké zisky...
A fajčiari že majú právo fajčiť? No keby ten cigaretový dym ničil len ich, tak to by bolo v poriadku. Ale má vplyv aj na ostatných, a vieme že škodlivý.
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
cez den sa u nas nefajci, az ked sa manzel vrati, co je casto o 20tej a aj neskor. 4 roky mu to nevadilo, a zrazu ano? podla slov susedov je to cisty rypac, ktory sa doma nudi a nema co na praci. susede prisiel v trenirkach klopat, ved to by kazdeho sokovalo, a kludne ho mohla ohlasit za obtazovanie. on ma na balkone smeti, ktore fakt ze priserne smrdia, a nevyhodi ich. a my mu nechodime klopat nech to uprace.
ja chapem nefajciarov, ale aj fajciari by mali mat nejake prava. ved uz sa nesmie takmer nikde fajcit, tak preco nie aspon doma na balkone?
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
asi prestal fajčiť - tí sú najradikálnejší odporcovia fajčenia
aj to nas uz napadlo
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

marjankaj Pozri príspevok
To je pravda. Všetci máme svoje práva. Nefajčiari na čistý vzduch a fajčiari majú právo fajčiť. Ide o to, či je lepšie presadzovať si svoje právo alebo či sú lepšie dobré susedské vzťahy.
Zákony sú v tomto prípade nie celkom jasné. Môže sa iniciovať zmena, ale tabakové koncerny majú väčšie slovo.
a financ ministri tiež: spotrebná daň na cigarety:
52,44 eur/1 000 kusov
a 24
% z ceny cigariet (kombinovaná sadzba dane),
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nella_2 Pozri príspevok
Však to, že tu ide o veľké zisky...
A fajčiari že majú právo fajčiť? No keby ten cigaretový dym ničil len ich, tak to by bolo v poriadku. Ale má vplyv aj na ostatných, a vieme že škodlivý.
Áno majú. Zaručené v ústave SR.

Čl.2

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

marjankaj Pozri príspevok
Áno majú. Zaručené v ústave SR.
a o právach nefajčiarov sa v ústave nespomína nič?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja kompezujem znečisťovanie ovzdušia mojim dymom takto:
na balkóne v kvetináčoch - 2x clematis, 2x brečtan, 3x povinič trojlaločný a 1x popínavá ruža
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

LenkaKas Pozri príspevok
cez den sa u nas nefajci, az ked sa manzel vrati, co je casto o 20tej a aj neskor. 4 roky mu to nevadilo, a zrazu ano? podla slov susedov je to cisty rypac, ktory sa doma nudi a nema co na praci. susede prisiel v trenirkach klopat, ved to by kazdeho sokovalo, a kludne ho mohla ohlasit za obtazovanie. on ma na balkone smeti, ktore fakt ze priserne smrdia, a nevyhodi ich. a my mu nechodime klopat nech to uprace.
ja chapem nefajciarov, ale aj fajciari by mali mat nejake prava. ved uz sa nesmie takmer nikde fajcit, tak preco nie aspon doma na balkone?
Lenka, prečo na balkone a nie doma - vo vlastnom byte (kuchyni, obývačke, možno aj spálni - tam všade sa dostane cigaretovy dym z balkona nefajčiarovi-susedovi)? Tam ti právo fajčiť nebude nikto upierať ...
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nella_2 Pozri príspevok
a o právach nefajčiarov sa v ústave nespomína nič?
ježíško Neli, ty to nevieš pochopiť? Áno nefajčiari majú práva a napr. ja som jeden z tých fajčiarov ktorý sú ohladuplní- nefajčím na zástavkach, keď je niekde nefajčiar tak si zapálim až po jeho dovolení, nefajčím v spoloč. priestoroch domu, ale pochop jednu jedinú vec- na svojom balkone, si budem fajčiť kolko chcem a ako chcem- do toho nikoho nič neni- nech sa nikto nestará čo ja doma robím...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať