Zavrieť

Porady

Fajčiť alebo nefajciť na balkóne?

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
no však to aj v správach na joj-ke je stále,že v PD to a aj iné veci mestskí policajti berú zostra všetko- a ten holohlavý náčelník vyzerá dosť prísne...
ale ano, tam kde sa nesmie fajcit, to beriem aj ja.
a ved ja sama som nefajciar, a dokazem to akceptovat.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

LenkaKas Pozri príspevok
takeho suseda mame, griluje takmer kazdy druhy den, ale to mu nevadii, ved preco aj, ved to je voona
nas provokuje, este ze to ja znamy, tak grilujeme s nim
Všetko je to o tolerancii.
Ak by ste mali "šťastie" a bývali by ste v bloku samí fajčiari alebo proste takí ľudia, ktorým by fajčenie na balkónoch neprekážalo, tak by ste si tam šťastne nažívali.
Takisto aj s tým grilovaním.
Ale akonáhle sa tam nájde čo i len jeden, ktorému to prekáža, treba sa dohodnúť (podobne ako o tom, že sa v nedeľu môže alebo nesmie v bytoch vŕtať a búchať...)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
To nezaviedla p.primátorka, to funguje už niekolko rokov ...
myslím, že v komunálnej politike dlho nebude - má na viac.
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale čo sa mne stalo, to sa asi nikomu na svete ešte nestalo- a prisahám, že aj keď mi nebudete veriť,ale je to pravda-

keď som kamošovi, správcovi pomáhal opisovať vodomery,tak som došiel k jednému bytu a otvorila taká teta v preddochodkovom veku asi- a hneď mi hovorí- ježíš, ako smrdíte od cigariet- nechodte dovnútra- napáchne mi pes...
ze dojde do bytu zasmradeny clovek, to sa da chapat, ale ze napachne pes? to uz je prilis, za tych par sekund urcite nie
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
a paradoxom ostava, sused z domu oproti, ktory pravidelne cez vikend vypaluje a spaluje vsetok bordel co ma na dvore, a zamori ovzdusie aj na par hodin za den, tak to mu nevadiii.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Ako LenkaKas ty sa divíš, že niekomu vadí cigaretový dym? To, že u vás sa fajči neznamená, že s vami chcú fajčiť aj druhí...si zober, u vás sa tiež nefajčí v byte ale na balkóne, prečo by niekto, kto si chcel len vyvetrať, mal mať možno aj váš dym v byte, keď ty si ho do bytu nepustíš...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

LenkaKas Pozri príspevok
a paradoxom ostava, sused z domu oproti, ktory pravidelne cez vikend vypaluje a spaluje vsetok bordel co ma na dvore, a zamori ovzdusie aj na par hodin za den, tak to mu nevadiii.
Lenka, ja to ukončím tým, že to prajem veľa štastia a nedajte sa- ja ťa viem pochopiť,lebo viem čo je to psychopat sused, zažil som to, že nikomu nič nevadilo s deťmi mojími sa vždy pekne porozprávali a tak ale nie len jemu jedinému akože vadilo že údajne deti dupú-pričom to bol výplod jeho chorej hlavy, a vybuchoval a vyzváňal ale už mu neotváram a keď začne búchať,tak mu odbúcham 5 krát naspať, týmto ľuďom netreba ustupovať, lebo budú útočiť viac a viac..., je to boj na dlhú trať, lebo títo postihnutí ľudia to tak ľahko nepochopia...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepa78 Pozri príspevok
Ako LenkaKas ty sa divíš, že niekomu vadí cigaretový dym? To, že u vás sa fajči neznamená, že s vami chcú fajčiť aj druhí...si zober, u vás sa tiež nefajčí v byte ale na balkóne, prečo by niekto kto si chcel len vyvetrať mal mať možno aj váš dym v byte, keď ty si ho do bytu nepustíš...
a čo spravím ako fajčiar keď zacítim fajčiarsky dym zvonku v mojom byte? zavriem okno a určite nejdem kopať fajčiarovi do dverí.
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Lenka, ja to ukončím tým, že to prajem veľa štastia a nedajte sa- ja ťa viem pochopiť,lebo viem čo je to psychopat sused, zažil som to, že nikomu nič nevadilo s deťmi mojími sa vždy pekne porozprávali a tak ale nie len jemu jedinému akože vadilo že údajne deti dupú-pričom to bol výplod jeho chorej hlavy, a vybuchoval a vyzváňal ale už mu neotváram a keď začne búchať,tak mu odbúcham 5 krát naspať, týmto ľuďom netreba ustupovať, lebo budú útočiť viac a viac..., je to boj na dlhú trať, lebo títo postihnutí ľudia to tak ľahko nepochopia...

dakujem, ja som si uz povedala ze ked inym nevadi ten dym, a to sme sa uz pytali, jemu nemoze. a ja taktiez necitim dym od inych susedov, a je ich fakt ze dost ktori fajcia. a vsetko sa da slusne riesit, a nie vyhrazkami, buchanim na dvere, a budenim dietata.
klapka padla, a on ma akurat tak smolu.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

srska Pozri príspevok
a čo spravím ako fajčiar keď zacítim fajčiarsky dym zvonku v mojom byte? zavriem okno a určite nejdem kopať fajčiarovi do dverí.
ty cigaretový dym v byte berieš inak ako nefajčiar...ešte raz PREČO BY MAL NEFAJČIAR TRPIEŤ PACH CIGARIET VO SVOJOM BYTE, KEĎ VIE, ŽE SUSED POD NÍM SI FAJČÍ NA BALKÓNE LEN PRETO ABY SI NENASMRADIL SVOJ BYT...
2 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
pepa78 Pozri príspevok
ty cigaretový dym v byte berieš inak ako nefajčiar...ešte raz PREČO BY MAL NEFAJČIAR TRPIEŤ PACH CIGARIET VO SVOJOM BYTE, KEĎ VIE, ŽE SUSED POD NÍM SI FAJČÍ NA BALKÓNE LEN PRETO ABY SI NENASMRADIL SVOJ BYT...
ale aj ja som nefajciar, a necitim ten dym u nas v byte. to by sa muselo okolo nas fajcit jedna za druhou
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

LenkaKas Pozri príspevok
dakujem, ja som si uz povedala ze ked inym nevadi ten dym, a to sme sa uz pytali, jemu nemoze. a ja taktiez necitim dym od inych susedov, a je ich fakt ze dost ktori fajcia. a vsetko sa da slusne riesit, a nie vyhrazkami, buchanim na dvere, a budenim dietata.
klapka padla, a on ma akurat tak smolu.
No však to, že tu vobec nejde o to čo mu vadí dym alebo nie-tu ide o to, že on si vás našiel ako "obete", ktorým by znepríjemňoval život, ale ako som písal, on možno za to ani nemože, niekedy si človek nechce priznať,že má psychicku úchylku, takže on fakt možno za to ani nemože...
ale na mieste tvojho manžela- by som si nenechal kopať do dverí- to už prekračuje hranice všetkého, nabudúce nech mu to jasne "vysvetlí", že to sa nerobí...
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No však to, že tu vobec nejde o to čo mu vadí dym alebo nie-tu ide o to, že on si vás našiel ako "obete", ktorým by znepríjemňoval život, ale ako som písal, on možno za to ani nemože, niekedy si človek nechce priznať,že má psychicku úchylku, takže on fakt možno za to ani nemože...
ale na mieste tvojho manžela- by som si nenechal kopať do dverí- to už prekračuje hranice všetkého, nabudúce nech mu to jasne "vysvetlí", že to sa nerobí...
...inak pozor to, že obhajujem nefajčenie na balkónoch neznamená, že obhajujem správanie nejakého psychopata...
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No však to, že tu vobec nejde o to čo mu vadí dym alebo nie-tu ide o to, že on si vás našiel ako "obete", ktorým by znepríjemňoval život, ale ako som písal, on možno za to ani nemože, niekedy si človek nechce priznať,že má psychicku úchylku, takže on fakt možno za to ani nemože...
ale na mieste tvojho manžela- by som si nenechal kopať do dverí- to už prekračuje hranice všetkého, nabudúce nech mu to jasne "vysvetlí", že to sa nerobí...
keby som to nechala na manzela, pan susedo chodi s monoklom za zobudeneho syna.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepa78 Pozri príspevok
ty cigaretový dym v byte berieš inak ako nefajčiar...ešte raz PREČO BY MAL NEFAJČIAR TRPIEŤ PACH CIGARIET VO SVOJOM BYTE, KEĎ VIE, ŽE SUSED POD NÍM SI FAJČÍ NA BALKÓNE LEN PRETO ABY SI NENASMRADIL SVOJ BYT...
ako inak? nefajčím v byte, nefajčím v spoločných priestoroch, nefajčím ani v svojom aute. fajčím na svojom balkóne. a keď mám otvorené okno a od iných balkónových fajčiarov mi ide dym do bytu - zavriem okno. nejdem zato vynadať susedom ani im kopať do dverí.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Iba otázočka, prečo chodíte huliť na balkón alebo do okna?
Zrejme kvôli tomu, že doma chcete mať bezsmradové prostredie, máte deti a pod. Nuž ale, prečo potom je vám divné, že to isté chcú mať doma aj nefajčiari!
Pokiaľ neprišla táto móda byť tolerantný voči svojej rodine, nikto nikde ani nespomenul, že to niekomu vadí. Zrejme to tak je, že ten dym ide do cudzích spální. Čo je na tom divné, veď prúdenie vzduchu okolo domu ho zanesie aj tam, kde by ste povedali, že to nie je možné. A že to smrdí aj cez dva vchody a niekoľko poschodí, môžem potvrdiť aj ja sám.
Najviac ma vie nasr..., keď sa v noci zobudím, ako keby mi niekto sedel na posteli a fajčil vedľa mňa, vtedy by som všetkých najradšej , no nevyjadrím sa.
Hulte si doma do sýtosti a nikto vám to nebude vyčítať. Tak ako hluk aj smrad obťažuje, keď si ho necháte doma, nikomu to nebude vadiť!
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

srska Pozri príspevok
ako inak? nefajčím v byte, nefajčím v spoločných priestoroch, nefajčím ani v svojom aute. fajčím na svojom balkóne. a keď mám otvorené okno a od iných balkónových fajčiarov mi ide dym do bytu - zavriem okno. nejdem zato vynadať susedom ani im kopať do dverí.
Aj v lete v noci by si si zavrel okno a "spokojne" sa dusil, len aby sused-fajčiar mal pohodičku a mohol si fajčiť na balkóne?
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

srska Pozri príspevok
ako inak? nefajčím v byte, nefajčím v spoločných priestoroch, nefajčím ani v svojom aute. fajčím na svojom balkóne. a keď mám otvorené okno a od iných balkónových fajčiarov mi ide dym do bytu - zavriem okno. nejdem zato vynadať susedom ani im kopať do dverí.
tak to robí drvivá časť z nás, zavrieme okno a je pokoj...lenže, napr. včera byt prehriaty po celodennom slnku, večer otvoríš okno aby si mohol spať a bum...ako keby si bol v krčme, zavrieš okno a si ako v saune...tak si vyber, ja osobne radšej to okno otvorím a budem pasívne fajčiť so susedom, ako by som sa mal "uvariť" a nevyspať sa len mám taký divný pocit, že ustupujem na úkor toho aby si niekto mohol beztrestne obťažovať ľudí naokolo...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pepa78 Pozri príspevok
...inak pozor to, že obhajujem nefajčenie na balkónoch neznamená, že obhajujem správanie nejakého psychopata...
No a bol by si to nefajčenie, ochotný obhajovať, už spomenutým spôsobom?
-----------------------------------------------
Zaujímavý prístup k susedom fajčiarom, ktorí sa v skutočnosti ničoho zlého nedopúšťajú.
Takým citlivým susedom vadí slušný sused, lebo fajčí, ale už im asi nevadí, ak v ich okolí drogujú výrastkovia, alebo nejaký majiteľ psa (bojového plemena) nechá výkaly na chodníku.
Takých kľudne toleruje a spokojne drží hubu. Jednoducho je pototo a tak nevyskakuje.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Nella_2 Pozri príspevok
Aj v lete v noci by si si zavrel okno a "spokojne" sa dusil, len aby sused-fajčiar mal pohodičku a mohol si fajčiť na balkóne?
ja áno - v noci udržiavam teplotu na 22 stupňov klimatizáciou aby sa nám dobre spalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať