Zavrieť

Porady

Fajčiť alebo nefajciť na balkóne?

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

adi11 Pozri príspevok
..no tak tento panko bude mat asi aj iny problem, nielen dym mu vadi, ale ine veci ho znervoznuju, z ktorymi sa neda nic robit..ako napr. nizky dochodok..politicka situacia..a tak hlada, kde si moze do koho a kto mu to hlavne dovoli brnknut..a k vam to ma najblizsie..
..no veru ja bych si s nim velmi rychlo poradila..dajte mi pokoj, lebo zavolam policiu za obtazovanie..
u mňa by policajtov volal on
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
adi11 Pozri príspevok
..no tak tento panko bude mat asi aj iny problem, nielen dym mu vadi, ale ine veci ho znervoznuju, z ktorymi sa neda nic robit..ako napr. nizky dochodok..politicka situacia..a tak hlada, kde si moze do koho a kto mu to hlavne dovoli brnknut..a k vam to ma najblizsie..
..no veru ja bych si s nim velmi rychlo poradila..dajte mi pokoj, lebo zavolam policiu za obtazovanie..

tym ho odbila suseda a ma od nich pokoj, k nej prisiel v spodkach klopat
ja by som asi ani neotvorila dvere
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

srska Pozri príspevok
u mňa by policajtov volal on
..u nas by si ani nepipol..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

LenkaKas Pozri príspevok
tym ho odbila suseda a ma od nich pokoj, k nej prisiel v spodkach klopat
ja by som asi ani neotvorila dvere
..ja bych ho tak vyprasila prakerom len by sa tak za nim kuurilo
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
adi11 Pozri príspevok
..ja bych ho tak vyprasila prakerom len by sa tak za nim kuurilo
Čo je to "praker"?
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

používa sa na prášenie kobercov
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Letko Pozri príspevok
Čo je to "praker"?
prasiak na koberce
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

napr. takýto
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
LenkaKas Pozri príspevok
prasiak na koberce
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Letko Pozri príspevok
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel
Pracháč
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

LenkaKas Pozri príspevok
prasiak na koberce
..a teraz som zistila, ze ja ho uz vobec nemam..ale ved mne to ani nehrozi..zeby sa ostihol niekto..a keby, tak mam tu po ruke taku bakulu, co policajti pouzivali..
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Letko Pozri príspevok
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel
Takže PRACHÁČ - v živote som toto slovo nepočul. U nás je pracháč ten, kto má veľa peňazí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pepa78 Pozri príspevok
Predstav si, že ja som videl zasahovať MP proti psíčkarom, ktorí nerešpektovali nariadenia MČ ... nemali psa na vodítku, nezobrali výkal po psovi atď.

Zasahovali tiež proti hlučnej partíí pod barákom...len je to presne o tom, netreba sa pred problémom schovávať ale riešiť ho...v tomto prípade sa to dá zavolaním MP ale pri cigaretovom dyme tú možnosť nemáš...jednoducho je chyba v zákone o ochrane nefajčiarov...ja mám to isté v práci,robím vo VW a tam máš jeden chodník od vrátnice k halám...myslíš, že sa tam vyhnem fajčiarom? nevyhnem...a tiež si myslím, že by to malo byť zakázané, lebo inú cestu do práce bohužial nemám...
Ja som chcel napísať vlastne len toľko, že arogancia niektorých nefajčiarov, nepozná medze. Hraničí to s bezcharakternosťou.
------------------------------------------------------------
Som fajčiar, ale nefajčím v dome. Viem že to niektorým je nepríjemné a a sám od seba ich rešpektujem.
-----------------------------------------------------------
Mne osobne tiež vadí fajčenie tam, kde je to zakázané.
Vadí mi aj kopec iných vecí, ktoré niektorým iným zas nevadia. Napríklad mi doslova smrdí pizza. Je mi z toho smradu nevoľno, ale určite by som sa nešiel susedom sťažovať a napomínať ich nech to nerobia.
-------------------------------------------------------------
Neskutočne mi vadia a doslova ma pridúšajú silné parfumy. Pritom mám kopu susediek, po ktorých prechádzam cez chodbu so zatajeným dychom.
Nikdy by som si však nedovolil im to zazlievať, lebo viem, že im sa to páči a nevedia si svoj život bez takých vôni ani len predstaviť.
-------------------------------------------------------------
Myslím si že je to ich slobodná vôľa robiť čo sa im zachce a čo sa im žiada, čo ich uspokojuje a dáva im dobrý pocit zo života, ak to nie je zákonom zakázané.
No a ak by náhodou aj v parlamente zakázali používanie parfémov na verejnosti, určite by som susedky neobmedzoval a neupozorňoval, že je to zakázané.
Myslím si, že starať sa do slobody iných a usilovať sa ich dokonca obmedzovať, je bezcharakternosť.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Letko Pozri príspevok
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel
Krátky slovník slovenského jazyka pracháč1 -a muž. r. nástroj na prášenie, klepanie
pracháč2 -a muž. r. subšt. boháč
Pravidlá slovenského pravopisu pracháč ‑a mn. č. ‑e muž. r. (na prášenie)
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

jar88 Pozri príspevok
Ja som chcel napísať vlastne len toľko, že arogancia niektorých nefajčiarov, nepozná medze. Hraničí to s bezcharakternosťou.
------------------------------------------------------------
Som fajčiar, ale nefajčím v dome. Viem že to niektorým je nepríjemné a a sám od seba ich rešpektujem.
-----------------------------------------------------------
Mne osobne tiež vadí fajčenie tam, kde je to zakázané.
Vadí mi aj kopec iných vecí, ktoré niektorým iným zas nevadia. Napríklad mi doslova smrdí pizza. Je mi z toho smradu nevoľno, ale určite by som sa nešiel susedom sťažovať a napomínať ich nech to nerobia.
-------------------------------------------------------------
Neskutočne mi vadia a doslova ma pridúšajú silné parfumy. Pritom mám kopu susediek, po ktorých prechádzam cez chodbu so zatajeným dychom.
Nikdy by som si však nedovolil im to zazlievať, lebo viem, že im sa to páči a nevedia si svoj život bez takých vôni ani len predstaviť.
-------------------------------------------------------------
Myslím si že je to ich slobodná vôľa robiť čo sa im zachce a čo sa im žiada, čo ich uspokojuje a dáva im dobrý pocit zo života, ak to nie je zákonom zakázané.
No a ak by náhodou aj v parlamente zakázali používanie parfémov na verejnosti, určite by som susedky neobmedzoval a neupozorňoval, že je to zakázané.
Myslím si, že starať sa do slobody iných a usilovať sa ich dokonca obmedzovať, je bezcharakternosť.
Lenže smrad z pizze ti nespôsobí rakovinu, napríklad.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE=LenkaKas;1752810]on sa fakt asi nudi
sak ked ma nedostatok komunikacie to sa da aj inak povedat
najdeme mu nejaku frajerku, mozno by dal pokoj, aspon na nejaky cas [/

QUOTE]

Jde tatínek s malým Pepíčkem na procházku a potkají cizího pána. Pepíček ho vzorně pozdraví, pán odpoví a když zajde, tak se tatínek zvědavě ptá: „Ty toho pána znáš?“ Pepíček odpoví: „Ano, to je pán z ochrany ovzduší.“ Tatínek se ptá: „A jak to víš?“ Pepíček: „No, on k nám chodí, vždycky když nejsi doma a ptá se maminky, jestli je čistý vzduch.“
to len na odľahčenie
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Letko Pozri príspevok
Takže PRACHÁČ - v živote som toto slovo nepočul. U nás je pracháč ten, kto má veľa peňazí.
Pracháč je taká konštrukcia, na ktorej sa kedysi prášili prakerom koberce.
Dnes sa už neprášia, ale vysávajú. Ostatný prach sa utieral prachovkou.
--------------------------------------------------------------------
Všimol som si, že sa u nás začal rozmáhať novodobý neduh sedlákov prisťahovaných do paneláku, prášiť rôzne koberčeky rovno z balkóna. No a to mi pripadá bezohladnejšie, ako fajčenie na balkóne.
--------------------------------------------------
Tým sedlákom to pripadá normálne a fajčenie zas nenormálne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nella_2 Pozri príspevok
Lenže smrad z pizze ti nespôsobí rakovinu, napríklad.
No a tebe závan cigaretovej vône spôsobí rakovinu pľúc?
Nedaj sa vysmiať.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

jar88 Pozri príspevok
Pracháč je taká konštrukcia, na ktorej sa kedysi prášili prakerom koberce.
Dnes sa už neprášia, ale vysávajú. Ostatný prach sa utieral prachovkou.
--------------------------------------------------------------------
Všimol som si, že sa u nás začal rozmáhať novodobý neduh sedlákov prisťahovaných do paneláku, prášiť rôzne koberčeky rovno z balkóna. No a to mi pripadá bezohladnejšie, ako fajčenie na balkóne.
--------------------------------------------------
Tým sedlákom to pripadá normálne a fajčenie zas nenormálne.
Tá konštrukcia, na ktorej sa prášili koberce, sa volá PRAŠIAK.

http://slovniky.korpus.sk/?w=pra%C5%...utf-8&oe=utf-8
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar88 Pozri príspevok
No a tebe závan cigaretovej vône spôsobí rakovinu pľúc?
Nedaj sa vysmiať.
jar, ak by si mal v byte alergika alebo astmatika a suseda fajčiara, aj vtedy by si písal takéto "voloviny" ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať