Zavrieť

Porady

Dodávky plynu od firmy RWE Gas Slovensko

Rozmyslam zmenit dodavatela plynu, doterajsi SPP za RWE Gas.
Mate niekto osobne skusenosti s odberom od nich? Pripadne mate ineho dodavatela plynu ako SPP?

Uvitam vsetky skusenosti a nazory, za aj proti


http://www.rwegas.sk/wps/portal/rweg...mni-zakaznici/
Naposledy upravil arizona : 28.05.11 at 16:31
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Prečo si myslíte, že distribučná spoločnosť bude robiť problémy, ak budete mať dodávateľa plynu (ale aj u elektriny to platí) s iným názvom. Dodávateľ sa živí predajom a distribútor dopravou a každému za tú jeho službu platíte, aj keď v jednej sume na jednej faktúre, oni sa už podelia. Ak by Vám službu neposkytli boli by sami proti sebe. Sami sebe by si škodili.
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

Dobrý deň.
Má niekto skúsenosti alebo odoberá plyn od tejto spoločnosti?
Ďakujem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ja som im dal cca pred mesiacom na seba kontakt, že chcem od nich odoberať a vykašľali sa na mňa...(((
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

možno nestíhajú
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

RWE je v pohode, akurát sa držať zásady nikomu nepodpisovať viazanosť
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ked nepodpíšeš viazanosť tak kôli takej super zľave škoda papiere vybavovať.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Pre predajcu je to určite škoda papiere vybavovať. Za zmluvu bez viazanosti dostane predajca smiešnu províziu, možno že žiadne províziu.
Odberateľ keď podpíše zmluvu bez viazanosti, tak tým nič neriskuje. RWE síce garantuje, že bude mať vždy ceny nižšie, ako SPP, ale zároveň RWE negarantuje, že bude najlacnejší na trhu. Zmluvy bez viazanosti sa oplatia. A kto vie počítať, tak ten si veľmi rýchlo spočíta, že istejšia je úspora bez viazanosti, keď presne viem, koľko ušetrím, ako podpisovať zmluvy na niekoľko rokov dopredu, keď nikto nevie, za aké ceny bude o 2, alebo o 3 roky odoberať plyn
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/9...pre-domacnosti
0 0
Matuel Matuel

Matuel je offline (nepripojený) Matuel

Ach jaj,

prečítal som pár príspevkov , nerozumiem prečo sa niekto vyjadruje k téme , keď má poradiť vtedy , ak o tom totálne nič nevie a podáva iba dezinformácie , niektorí možno zámerne . Ľudia neboli zvyknutý čo sa týka plynu na alternatívu a samozrejme majú obavy. Tiež som mal, ale aj tak sme podali SPP výpoveď z dôvodu ich prístupu a váženia si zákazníkov. Obavy sú zbytočné. Nakoniec sme si vybrali RWE Gas. OD 1. októbra máme plyn od nich , uvedomil som si to v podstate až dnes . Čo sa týka tej ceny, pevná sadzba je pri našom tarife cca 7 € tuším , to je sadzba , ktorú platia všetci bez ohľadu na dodávateľa, lebo je to poplatok SPP distribúcii, teda v podstate pokiaľ budete mať hodiny a prípojku tak to budete platiť vždy. Ďalšia časť ceny má nejaké tie zložky , ale nás zaujímacelková cena plynu so všetkým za m kubický. Nerozumiem čo tu poniektorý trebú, my sme uzavreli zmluvu na dva roky , 1 rok máme o 11 % nižšiu cenu za m kubický ako u SPP a druhý rok nám garantujú nižšiu cenu ako SPP , tak normálny človek asi čo na to povedať.... Tie ceny za m kubický nie sú tajné dajú sa zistiť aj u SPP aj u RWE aj u kohokoľvek iného ... Chcel som najprv ísť do čez, ale nechal som si to na poslednú chvíľu a tí ma nevedeli zapojiť vtedy kedy som potreboval , ale do čez pôjdem asi s elektrikou , to si musím mrknúť , ale tuším majú lacnejšiu elektrinu o cca 10 % ako ZSE.. Neviem čo je na tom divné že to je lacnejšie samozrejme SPP akcionárom a spol. sa to nepáči , keď chcú získať zákazníkov, tak musia niečo ponúknuť, podobne ako keď medzi mob. operátormi prišlo o2.. keby neprišlo , tak ešte teraz si voláme z kariet s dobíjaním kreditu za 15 Sk /min. .....
Naposledy upravil Matuel : 03.10.11 at 12:31
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Keď sa to oplatí, treba zmeniť dodávateľa...
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

gogol99 Pozri príspevok
Pre predajcu je to určite škoda papiere vybavovať. Za zmluvu bez viazanosti dostane predajca smiešnu províziu, možno že žiadne províziu.
Odberateľ keď podpíše zmluvu bez viazanosti, tak tým nič neriskuje. RWE síce garantuje, že bude mať vždy ceny nižšie, ako SPP, ale zároveň RWE negarantuje, že bude najlacnejší na trhu. Zmluvy bez viazanosti sa oplatia. A kto vie počítať, tak ten si veľmi rýchlo spočíta, že istejšia je úspora bez viazanosti, keď presne viem, koľko ušetrím, ako podpisovať zmluvy na niekoľko rokov dopredu, keď nikto nevie, za aké ceny bude o 2, alebo o 3 roky odoberať plyn
neviem ako pre predajcu, ale ja ako zákazník ked mi ponúkajú 3pct zľavu pri produkte bez viazanosti alebo 11pct zľavu na prvý rok a garanciu nižšej ceny ako SPP na druhý rok viazanosti beriem možnosť s viazanosťou, pretože aj keby bola zľava na druhý rok len jedno percento tak je to 6pct priemerne ročne a pri produkte bez viazanosti by som mal len 3pct za prvý rok a neviem čo druhý rok.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ja si počkám na to, aké ceny vytiahne RWE na rok 2012. Hlavne ma zaujíma ich cenník B.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

gogol99 Pozri príspevok

Zásada číslo 1: Ak dodávateľ niečo tají, tak treba od neho rýchlo utekať a nič s ním nepodpisovať. RWE tají konkrétne zľavy, konkrétne ceny a vôbec, kde je na ich stránke informácia o ich produktoch??? Výhovorky, že to je preto, aby to mohli ich obchodní zástupcovia zákazníkom vysvetliť, je iba klamstvo, ako sa vyhovoriť z toho, že zatajujú informácie...
Zásada číslo 2: Vo všetkých ostatných prípadoch platí zásada číslo 1 - ak dodávateľ niečo tají, tak mu neveriť a nepodpisovať. Má RWE na stránke zverejnenú vzorovú zmluvu o dodávke plynu? Nemá. Takže ďalší dôvod s RWE nič nepodpisovať.
Skutočne pre domácnosti na stránke RWE nie sú žiadné konkrétnosti, preto som si porovnal cenu v našej kategórii v SPP M4, v RWE biznis 4 (je to maloodber- domová kotolňa):

SPP.....cena obchodníka fix. 2,06 €/mes ....var. 0,0387 €/kWh,....cena distrib. fix. 20,49 €/mes.....var. 0,0069 €/kWh, ....za služby 0,0011 €/kWh
RWE....cena obchodníka fix. 2,05 €/mes ....var. 0,0450 €/kWh,....cena distrib. fix. 24,588 €/mes....var. 0,0083 €/kWh, ....za služby 0,0011 €/kWh

V prípade SPP je uvedená aj celková cena (obchodník+distribúcia+za služby) Fix. 22,55 €/mes a Variab. 0,0467 €/kWh.
Prvá položka (cena obchodníka) nie je mi celkom jasná v prípade RWE ( je pomenovaná "Ceny za dodávku plynu od RWE Gas Slovensko"). Potom celková cena od RWE je Fix. 26,638 €/mes. a Variab. 0,0544 €/kWh bez DPH čo je pre kategóriu "maloodber" viac ako od SPP.
Naposledy upravil Julian : 06.10.11 at 07:37 Dôvod: doplnenie
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Matuel Pozri príspevok
Ach jaj,

prečítal som pár príspevkov , nerozumiem prečo sa niekto vyjadruje k téme , keď má poradiť vtedy , ak o tom totálne nič nevie a podáva iba dezinformácie , niektorí možno zámerne . Ľudia neboli zvyknutý čo sa týka plynu na alternatívu a samozrejme majú obavy. Tiež som mal, ale aj tak sme podali SPP výpoveď z dôvodu ich prístupu a váženia si zákazníkov. Obavy sú zbytočné. Nakoniec sme si vybrali RWE Gas. OD 1. októbra máme plyn od nich , uvedomil som si to v podstate až dnes . Čo sa týka tej ceny, pevná sadzba je pri našom tarife cca 7 € tuším , to je sadzba , ktorú platia všetci bez ohľadu na dodávateľa, lebo je to poplatok SPP distribúcii, teda v podstate pokiaľ budete mať hodiny a prípojku tak to budete platiť vždy. Ďalšia časť ceny má nejaké tie zložky , ale nás zaujímacelková cena plynu so všetkým za m kubický. Nerozumiem čo tu poniektorý trebú, my sme uzavreli zmluvu na dva roky , 1 rok máme o 11 % nižšiu cenu za m kubický ako u SPP a druhý rok nám garantujú nižšiu cenu ako SPP , tak normálny človek asi čo na to povedať.... Tie ceny za m kubický nie sú tajné dajú sa zistiť aj u SPP aj u RWE aj u kohokoľvek iného ... Chcel som najprv ísť do čez, ale nechal som si to na poslednú chvíľu a tí ma nevedeli zapojiť vtedy kedy som potreboval , ale do čez pôjdem asi s elektrikou , to si musím mrknúť , ale tuším majú lacnejšiu elektrinu o cca 10 % ako ZSE.. Neviem čo je na tom divné že to je lacnejšie samozrejme SPP akcionárom a spol. sa to nepáči , keď chcú získať zákazníkov, tak musia niečo ponúknuť, podobne ako keď medzi mob. operátormi prišlo o2.. keby neprišlo , tak ešte teraz si voláme z kariet s dobíjaním kreditu za 15 Sk /min. .....
Ako dlho ste čakali od podpisu zmluvy kým vám začali dodávať plyn. Lebo mám pocit že v RWE sú akosi pomalý dal som im kontakt kontaktovali ma až po mesiaci od podpísania zmluvy už ubehli skoro 4 mesiace a stále ešte nič.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

výpovedná lehota sú 3 mesiace a začína plynúť od nasledujúceho 1/4 roka od marca 2012 by mali nastať zmeny ohľadom dĺžky výpovednej lehoty a začatia jej plynutia
0 0
misho.adam misho.adam

misho.adam je offline (nepripojený) misho.adam

ako ste spokojny ti, ktori ste presli ku RWE ako dodavatelovi plynu?

platili ste nakoniec ozaj menej?

otec dnes podpisal zmluvu a stale rozmyslame ci urobil dobre.


este mam 7 dni na vypovednu lehotu - podomovy predaj.

dakujem za nazory
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Keď si to prepočítate, tak v priemere zaplatíte za celé obdobie viazanosti oveľa viac, ako Vám prezentovali.
V prvom roku síce ušetríte, ale v ďalších rokoch budete mať cenu z tých najvyšších. V podstate tú úsporu firme zaplatíte naspäť. A keď to spriemerujete, tak úspora nič moc.

Preto zásadne zmluvu bez viazanosti a každý rok s tým najlacnejším. Kľudne aj s RWE, ale zmluvu bez viazanosti...

http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
Matuel Matuel

Matuel je offline (nepripojený) Matuel

misho.adam

RWE máme od októbra 2011 a zatiaľ nebol problém, vyúčtovanie sme mali po tuším dvoch mesiacoch u nich tak neviem tú úsporu objektívne posúdiť, znížili sa nám mesačné platby aké sme mali u SPP a na celoročné vyúčtovanie netrpezlivo musím počkať ešte pár mesiacov keďže v tom čase som menil aj nový kotol...

gogol99 .. To čo píšete je dosť zavádzajúce. Odkiaľ ste nabrali, že za celé obdobie zaplatia ľudia viac ?? V prvom roku ušetrím a v ďalších budem mať jednu z tých najvyšších ??Napadá ma otázka, že pre koho robíte ..

Vysvetlite mi ako prerobím u RWE , keď mám lacnejší plyn ako som mal u SPP o 11 či 12 % už presne neviem a po ostatné roky mám garantované, že cena nebude vyššia ako u SPP . Prosím o vysvetlenie ako v konečnom dôsledku zaplatím viac akoby som z SPP neprešiel ???

A skutočne nemám chuť riešiť a sledovať každoročne ceny plynu , sledovať výpovedné lehoty a podobne kvôli nejakej teoretickej šanci, že ušetrím vďaka tomu v dlhodobom časovom horizonte....
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Myslím, že došlo k nepochopeniu.

RWE prezentuje úsporu napríklad 11%. t.j. úspora oproti SPP iba v prvom roku viazanosti. Nasledujúce roky viazanosti máte cenu nižšiu, ako SPP, ale vyššiu, ako je avizovaná cena (SPP - 11%). Takže keď to spočítate, tak za dobu viazanosti budete mať priemernú cenu nižšiu, ako SPP, ale vyššiu, ako je avizovaných -11%.

No a ak sú na trhu dodávatelia, ktorí ponúkajú zaujímavé ceny aj bez viazanosti, tak výrazne vyššiu úsporu dosiahnete tak, keď budete každý rok podpisovať zmluvy bez viazanosti s dodávateľom s najvýhodnejšou cenou.

K Vašej nechuti každý rok sledovať ceny plynu... Ak sú vodiči ochotní každý rok špekulovať kvôli zákonnému poisteniu a meniť poisťovňu kvôli niekedy až smiešnej úspore, tak pri tak vážnej veci, ako sú náklady na kúrenie stojí za to dať si s tým 15 minút roboty za rok napríklad na tejto stránke
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

K Vašej poznámke, že pre koho robím.

Ak ste si prečítali celý príspevok, tak ste si určite všimli vetu:

Preto zásadne zmluvu bez viazanosti a každý rok s tým najlacnejším. Kľudne aj s RWE, ale zmluvu bez viazanosti...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať