Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Alabut, prepáč, ale už ma riadne s....ieš...., stále sa oháňaš tým, že je zlé zdravotníctvo a Ty máš hlboko do kapsy.... Zdravotníctvo nekomentujem, pretože je vážne prehnilé, to že nemáš € Ti verím, nakoľko ich nemám ani ja... a taktiež mnohí ďalší, ale s..ť na svoju nohu pri cukrovke ??? Choď k lekárovi, povedz mu, že ťa noha bolí, zle sa hojí /ak "PÁN DOKTOR" nie je slepý, tak to vidí i sám/ a trvaj na ošetrení v nemocnici aspoň na 7-10 dní.... Ten známy /už som ho tu spomínala/ zostal pre svoju cukrovku bez nohy, navyše prestáva vidieť, takže si nemôže ani prečítať noviny či časák.... je zlý na všetkých ako čert a pritom si môže zato sám, nakoľko sa vykašlal na svoju nohu ako Ty ! Tak tu už nešaškuj a LIEČ SA !!! Želám skoré uzdravenie ...
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Ma niekto skusenosti so Sorbalgonom?
http://www.hojenieran.sk/produkty/vl...ytie/sorbalgon

Zo stranky mi nie je jasne, ci mozem po aplikacii pouzit na sekundarne krytie sterilnu gazu, alebo je nutne na ochranu okrajov ran pouzit mastny tyl napr. Atrauman alebo Grassollind.

Este by ma strasne zaujimalo, cim su napustene mastne tyly? Co je to za sajrajt a ci sa to da kupit?

Dalej by ma zaujimalo, co znamena ... "Ranu vyčistite bežnými ošetrovateľskými postupmi."?

Dobre ranko vospolok. :-)
Ranu vyčistite bežným spôsobom ti približne povedala pepsiková,bežný spôsob je to,čo vidíš na ambulancii.Odviazať,vyčistiť najprv kožu,potom ranu,vždy samozrejme sterilne a vhodným materiálom,potom dať do rany Sorbalgol,a na to sterilné vazelínové krytie.V tých materiáloch sú lieky,je to veda,veľmi prepracovaná,sofistikovaná a drahá,nemáš to ako nahradiť.Sorbalgol Ti naordinoval lekár?Lebo je to na špecifickú fázu hojenia rán,fáza granulácie a čistenia.Bežnú gázu nie na okraje rany,treba ich chrániť,ak dáš bežnú gázu tak okolo rany môžeš dať až po ranu Vinohradskú masť,deti to dostávajú na zaparený zadok.Tá ťa nepodráždi,iba ak by si bol alergický na lanolín,vtedy ano.
Co sa týka predpisu obvazového materiálu aj ja mám od poisťovní limit O.
Niečo môže obvodák,ale inak je to bieda.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Co je to liecit sa na cukrovku? Roky som u internistu, aj som ho vymenil, pojedol kopu liekov a vysledok? Ani nula, stav sa zhorsuje. Ved mi nevedia ani povedat pricinu. Tak ako chce lekar liecit, ked nepozna pricinu ani mechanizmus? Inzulinu vraj mam dost. Ostava opat, pacient liec sa sam. Teda som sa nasral a idem sa liecit sam, navzdory celemu zdravotnemu ansablu. Nepoznam slovo neda sa, dam do kopy nohu a ide sa na to. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, lekar mi Sorbalgol nenaordinoval, ten by mi najradsej nenaordinoval nic, ale velka sekrecia ma k tomu donutila, uz som ho objednal a idem ho skusit. Rozumies, ak sa mi v rane nahromadi taky zlty sliz, ktory Supersorb G pekne rozpusti, tak mam velke bolesti. Akonahle ranu vycistim, nanesiem novy gel, krytie Atrauman, pohoda. Toto potrebujem spravit aspon dvakrat denne. Problem je financny. Preto chcem skusit Sorbalgol + obycajna gaza. Navyse by mi nemalo nic vytekat.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je fajn že máš dosť inzulínu,ešte vybádaj,prečo ho Tvoj organizmus nevie správne použiť.Dostaneš Nobelovku a budeš za vodou.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Skusal som podla rady lekara setrit Supersorbom G, dopadlo to tak, ze som v sobotu musel zavolat pohotovost. Predpisali mi dalsie ATB. Podla mojho nazoru je to dosledok zle vycistenej a zasitej rany na chirurgickej pohotovosti. Navyse sa mi v rane utvoril velky krvny vyron. Zhanam tvoje homeopatika, snad sa mi tento tyzden podari. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, uz som vypatral, teraz najst financne krytie a aplikovat v praxi. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No lenže Suprasorb je na pohltenie veľkého množstva sekrétu a Sorbalgol na fázu čistiacu a granulačnú.A to po internete neposúdime.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Castejsie ho vymenim, pisal som, ze ho idem vyskusat, pretoze Suprasorb G ani Atrauman mi nikto nepredpise a nemozem sa doplatit. Potom ti napisem ako felciar alabut dopadol. :-)
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

alabut 22-06-11, 08:39 AM
Mam cukrovku vyse 18mmol/l. Nieco s tym idem robit, ale najskor noha. Zadarmo nic nechcem. :-)
alabut Dnes, 09:33 AM
BXL, uz som vypatral, teraz najst financne krytie a aplikovat v praxi. :-)

Keby si nebol taký hrdý, určite by Ti tu mnoho ľudí rado pomohlo, pretože Ťa radi čítame a cítime s Tebou
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
babi2 Pozri príspevok
alabut 22-06-11, 08:39 AM
Mam cukrovku vyse 18mmol/l. Nieco s tym idem robit, ale najskor noha. Zadarmo nic nechcem. :-)
alabut Dnes, 09:33 AM
BXL, uz som vypatral, teraz najst financne krytie a aplikovat v praxi. :-)

Keby si nebol taký hrdý, určite by Ti tu mnoho ľudí rado pomohlo, pretože Ťa radi čítame a cítime s Tebou
No časom to vyzerá na amputáciu. Potom ho už noha trápiť nebude, a možno začne znižovať aj cukor. Ale doterajšie škody už nenapraví. Drobné cievy tuším ešte nevymieňajú.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mohli by ste mi pomoct ... vymenit narod. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ako ti ho má napísať,ked ti ho nepreplatia poistovne.A ak ti ho aj napíše,aj tak to nepreplatia,tak čo s tým.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Dnes, 09:56 AM

Mohli by ste mi pomoct ... vymenit narod. :-)
Veď to je jednoduché. Odsťahuj sa do zahraničia.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No ved, ale ja som Slovak, mozno jediny ... posledny Mohykan. :-)

Idem zalahnut kvoli nohe, pridem sa pozriet vecer.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marjankaj Pozri príspevok
No časom to vyzerá na amputáciu. Potom ho už noha trápiť nebude, a možno začne znižovať aj cukor. Ale doterajšie škody už nenapraví. Drobné cievy tuším ešte nevymieňajú.
..

...mojko, ale potom ho bude tá noha trápiť ešte viac, bude mať fantomové bolesti a to je niečo ukrutné, keď ťa bolí niečo, čo ani nemáš...a cukor sa mu nezníži určite...bude len horšie a to nechcem byť sviňa a predpovedať to,ale bude to tak...a pri alabutovej povahe- zbohom všetko okolo!...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Dnes, 09:56 AM
Mohli by ste mi pomoct ... vymenit narod. :-)


...ale nás predsa nemožeš vymeniť, ty somár, my tu budeme tak ako ty, na porade furt...ale mohli by sme ti pomôcť finančne, keď už naše rozumy nepočúvaš....a vážne by sme pomohli...máš predsa číslo účtu, tak nebuď frajer...


(prepáčte že nadávam, ja som taká rozčúlená z neho, že mať ho po ruke, aj ho utasám,alabuta jedného frflavého protivného...
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Pepsi, aj ja sa naňho hnevám... takže sa ani neospravedlňuj... chcela som mu poslať zadara Lapacho čaj na vymývanie rany - a on, že nescem nič zadara....
Tvrdohlavý ješita !!! Iba bude nadávať na zdravotníctvo, Boha, všetkých ľudí, ale aby začal uvažovať a konať od seba to ho nenapadne... a mňa to bude poriadne štvať, keď to dopadne s ním tak, ako s tým mojim známym...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...to preto, že nevie, čo ho čaká...ale ja to viem,mám priateľa, čo tiež je frajer velký navoňaný,s problémami presne ako alabut,teraz už bez jednej nohy po koleno-ani nejdem pokračovať radšej...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Alabut, Alabut, nebuď labuť... Nie národ, ale nohu by si potreboval vymeniť - za zdravú... A keďže to nie je také jednoduché, tak sa snaž zachrániť si tú, ktorú máš... Však Tvoj obvoďák predsa vie, že si cukrovkár, tak mi nehovor, že keď to uvidí, nechá to len tak! A ak áno, sám sa žiadaj do nemocnice! Už včera bolo neskoro!!!
To, čo som sa Ti snažila naznačiť v mojom príspevku o Dančiakovi, Ti už iní po mne napísali na plnú hubu - že pri takomto postupe "liečby" Ti môže hroziť amputácia... A budem protivná, ale ak Ťa to má nakopnúť konečne sa rozhýbať, tak to risknem... Si predstav, ako okopávaš tie svoje zemiaky či rýľuješ záhradu s jednou nohou... To teda nem lákavá predstava. Tak sa chlape preber a volaj trebárs sanitku, ak sa nemáš ako a za čo dostať k lekárovi! A ako písala Pepsi, neodmietaj pomocnú ruku poraďákov - ani tú finančnú... Tu tvrdohlavosť a hrdosť nie je namieste!
Naposledy upravil Oliwa : 28.06.11 at 09:40
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať