Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

alabut Pozri príspevok
Rana vyzera momentalne takto:
Alabut nechcela som, ale nedá mi to. Tvojim postupom vlastne nic nepokazis, ale podla mna nedosiahnes ziadne rychle hojenie.
Podla mna na tvoju ranu by najviac pomohla chirurgicka uprava okrajov a nasledne nasadenie V.A.C. systemu. To vidim ako spravne riesenie, aby sa dosiahol nejaky pokrok.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa Pozri príspevok
Nie som lekár, ale tiež si myslím, že príčinou nehojenia sa rany je cukrovka. Takže nie "niečo s tým idem robiť, ale najskôr noha..." Sú to spojené nádoby. Zdravie máš len jedno...
Barbarka, presne toto som mu napísala pred týždňom, keď z neho vyliezlo, že má cukrovku. Ale ako cukrovkár to musí predsa vedieť sám a o jeho doktorovi ani nehovorím... Tam sa mal zvoliť iný prístup od začiatku, a nielen slivovicou sa dezinfikovať zvnútra či zvonka... Tvrdá palica to je, ten Alabut. Končím v tejto téme, lebo je to stále dokola to isté... Vrátim sa sem, keď dostane rozum. Je ako škodná, lenže škodí sám sebe a povedať si nedá... Obávam sa najhoršieho...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ludmilka, do nemocnice som ho už tiež posielala... po vlastných alebo sanitkou - tiež zbytočne... stále si melie svoje...
Howgh!
Naposledy upravil Oliwa : 29.06.11 at 20:36
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tak sa už na neho vykašlite, nech mu tú labu odrežú...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..čerstvá správa... ten známy včera prišiel o nohu už nad kolenom... mal maličký úraz na palci, 1/2 roka "kadil" na to... najprv mu ufikli prsty, potom nohu pod kolenom, teraz už i nad kolenom....

Ale prečo silou mocou chce Alabut mu robiť "sparingpartnera" to netuším, fšák ho ani nepozná
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

A neprestanu hundrat. Vdaka za moralnu podporu, foto poslem ked nohu odbalim. Po dlhom case varim polievku pre alabutku. :-)

Nohu mi pravidelne obzeraju tiez odbornici, ba som si ju dal aj odborne vycistit a zosit, aj som zaplatil za skvely vykon. Zatial im ani na mysel neprislo predpisat mi aspon nejaky obvaz, alebo viac toho cistiaceho sajrajtu Suprasorbu, alebo poslat do nemocnice, alebo aspon nejaky ster. Tiez maju diplomy, mozno cervene, tiez je vacsina veriacich, tiez sa zucastnuju strajkov za slabe ohodnotenie ich majstrovstva.

Co dodat? Citam akusi knihu. Zaujalo ma:

Při této příležitosti bychom rádi konstatovali, že za předchůdce antibiotik bychom mohli zřejmě považovat středověkého lékaře, T. B. Paracelsa, který v některých případech dosahoval úspěchu s plísněmi, které chodil seškrabovat na popraviště z kostí oběšenců.

Myslim si, ze zdravotnictvu sa od skrabania kosti obesencov nechce, ostalo niekde v stredoveku, akurat skrabkanie prenechali svojim obchodnym riaditelom. Paci sa mi pristup BXL, ktora uvazuje komplexnejsie, spominala dokonca v niektorom prispevku Rosinskeho, aj mi navrhla homeopatika. Tomu som sa potesil najviac, pravda nepotesil som sa pohladu do pudilara. Milodary alabut neprijima, pretoze je mnoho ludi, co nema moznost sa pripojit na web a poprosit Poradu o pomoc. Snad mojou troskou prispejem k vymene naroda, snad nie. Idem varit. Tesi ma predstava pepsikovej so sekerou v jednej ruke a v druhej .... :-)
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alabut Pozri príspevok
A neprestanu hundrat. Vdaka za moralnu podporu, foto poslem ked nohu odbalim. Po dlhom case varim polievku pre alabutku. :-)

Nohu mi pravidelne obzeraju tiez odbornici, ba som si ju dal aj odborne vycistit a zosit, aj som zaplatil za skvely vykon. Zatial im ani na mysel neprislo predpisat mi aspon nejaky obvaz, alebo viac toho cistiaceho sajrajtu Suprasorbu, alebo poslat do nemocnice, alebo aspon nejaky ster. Tiez maju diplomy, mozno cervene, tiez je vacsina veriacich, tiez sa zucastnuju strajkov za slabe ohodnotenie ich majstrovstva.

Co dodat? Citam akusi knihu. Zaujalo ma:

Při této příležitosti bychom rádi konstatovali, že za předchůdce antibiotik bychom mohli zřejmě považovat středověkého lékaře, T. B. Paracelsa, který v některých případech dosahoval úspěchu s plísněmi, které chodil seškrabovat na popraviště z kostí oběšenců.

Myslim si, ze zdravotnictvu sa od skrabania kosti obesencov nechce, ostalo niekde v stredoveku, akurat skrabkanie prenechali svojim obchodnym riaditelom. Paci sa mi pristup BXL, ktora uvazuje komplexnejsie, spominala dokonca v niektorom prispevku Rosinskeho, aj mi navrhla homeopatika. Tomu som sa potesil najviac, pravda nepotesil som sa pohladu do pudilara. Milodary alabut neprijima, pretoze je mnoho ludi, co nema moznost sa pripojit na web a poprosit Poradu o pomoc. Snad mojou troskou prispejem k vymene naroda, snad nie. Idem varit. Tesi ma predstava pepsikovej so sekerou v jednej ruke a v druhej .... :-)
Alabut,keby som sa ja sama nepýtala do nemocnice,tak by som možno už bola mŕtva...ale rob ako chceš.....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
[QUOTE=alabut;1781389]A neprestanu hundrat. Vdaka za moralnu podporu, foto poslem ked nohu odbalim. Po dlhom case varim polievku pre alabutku. :-)

Nohu mi pravidelne obzeraju tiez odbornici, ba som si ju dal aj odborne vycistit a zosit, aj som zaplatil za skvely vykon. Zatial im ani na mysel neprislo predpisat mi aspon nejaky obvaz, alebo viac toho cistiaceho sajrajtu Suprasorbu, alebo poslat do nemocnice, alebo aspon nejaky ster. Tiez maju diplomy, mozno cervene, tiez je vacsina veriacich, tiez sa zucastnuju strajkov za slabe ohodnotenie ich majstrovstva.

Co dodat? Citam akusi knihu. Zaujalo ma:

Při této příležitosti bychom rádi konstatovali, že za předchůdce antibiotik bychom mohli zřejmě považovat středověkého lékaře, T. B. Paracelsa, který v některých případech dosahoval úspěchu s plísněmi, které chodil seškrabovat na popraviště z kostí oběšenců.

Myslim si, ze zdravotnictvu sa od skrabania kosti obesencov nechce, ostalo niekde v stredoveku, akurat skrabkanie prenechali svojim obchodnym riaditelom. Paci sa mi pristup BXL, ktora uvazuje komplexnejsie, spominala dokonca v niektorom prispevku Rosinskeho, aj mi navrhla homeopatika. Tomu som sa potesil najviac, pravda nepotesil som sa pohladu do pudilara. Milodary alabut neprijima, pretoze je mnoho ludi, co nema moznost sa pripojit na web a poprosit Poradu o pomoc. Snad mojou troskou prispejem k vymene naroda, snad nie. Idem varit. Tesi ma predstava pepsikovej so sekerou v jednej ruke a v druhej .... :-)


..no predstava to môže byť úchvatná, keď sa pepsikova naserie,vôbec netvrdím, žeby nie...ale mojko, samovrah ako ty, veru pepsikovou ani nehne..zastáva názor,(teda pepsikova), že kto potrebuje pomoc, tomu sa pomôže,a komu niet rady, tomu veru ani pomoci..takže mojík,predstavuj si ďalej....aj nižšie môžeš..:-)...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
A neprestanu hundrat.

Nohu mi pravidelne obzeraju tiez odbornici, ba som si ju dal aj odborne vycistit a zosit, aj som zaplatil za skvely vykon.
Trieskaš také ,až tu hučí ......ledaže by si bol na pohotovosti ,tam sa platí...
Zatial im ani na mysel neprislo predpisat mi aspon nejaky obvaz,
Neblbni ...na iné sa dopláca medikamenty ,tak nechci , aby si zadara dostal obväzy ...
alebo viac toho cistiaceho sajrajtu Suprasorbu, alebo poslat do nemocnice,
...kua ,už len výška hladiny toho cukru v spojení s hentakou ranou musí evokovať hospitalizáciu ....
alebo aspon nejaky ster. Tiez maju diplomy, mozno cervene, tiez je vacsina veriacich, tiez sa zucastnuju strajkov za slabe ohodnotenie ich majstrovstva.
Diplomy nerieš ...každý chce viac...
Co dodat? Citam akusi knihu. Zaujalo ma:

Při této příležitosti bychom rádi konstatovali, že za předchůdce antibiotik bychom mohli zřejmě považovat středověkého lékaře, T. B. Paracelsa, který v některých případech dosahoval úspěchu s plísněmi, které chodil seškrabovat na popraviště z kostí oběšenců.

Myslim si, ze zdravotnictvu sa od skrabania kosti obesencov nechce, ostalo niekde v stredoveku, akurat skrabkanie prenechali svojim obchodnym riaditelom. Paci sa mi pristup BXL, ktora uvazuje komplexnejsie, spominala dokonca v niektorom prispevku Rosinskeho, aj mi navrhla homeopatika. Tomu som sa potesil najviac, pravda nepotesil som sa pohladu do pudilara. Milodary alabut neprijima, pretoze je mnoho ludi, co nema moznost sa pripojit na web a poprosit Poradu o pomoc. Snad mojou troskou prispejem k vymene naroda, snad nie. Idem varit. Tesi ma predstava pepsikovej so sekerou v jednej ruke a v druhej .... :-)
...toto ma zaráža tak trošička ...

Neviem , zatiaľ som nepostrehol , či máš nejakých potomkov alebo nie ...
Ak nie , som ticho ...
Ak áno , tak sa pýtam ....kde sú ????....nemôžu Ti nejako pomôcť ,alebo si s nimi na nože ,alebo sú tiež v tej nejakej finančnej tiesni ....????....atď ???

" Milodary alabut nepríjíma " ...tak Ti poviem , nech to nik neberie ako rúhanie ( ...Ty aj tak neveríš ...JA mám aspoň toho svojho ), ale niekedy ani ten Pán Boh akoby nechcel pomôcť , len skúša a skúša tú ľudskú dušičku aj s telesnou schránkou ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Moji potomkovia su daleko, maju svoje starosti, nevidel som ich cez rok. Uz som niekde pisal, ze ja som doma nic vacsieho nekupil, vzdy dostal. Ked by som ich poziadal, pomohli by okamzite. Ale su ludia, ktori takych potomkov nemaju a ty v zivote nepochopis princip svojej viery. Nie kazdy sa vie drat dopredu aj cez polamany kriz. -)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut to čo píšeš...máš výčitky svedomia?? zdravie je prvoradé a vôbec, keby som poznala alabutku, tak by som jej povedala, nech okamžite volá potomkom,lebo...ale ona už vie
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

jozka, alabutka pozna moju tvrdohlavost. V tejto republike snad platia urcite pravidla. Ci su len pre vyvolenych? :-)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... byť Tvojou ženou, chňapnem Ťa za golier, vhodím do auta a neodídem z nemocnice, dokým Ťa neprijmú na oddelenie ležať !

... a ak by si protestoval, tak Ti takú jednu prišijem za ucho, že bude po protestoch

Pozor Alabut, toto už nie je tvrdohlavosť... ale...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz som raz v nemocnici lezal, alabutka doviezla po tazkom uraze. Po troch dnoch vsetkych pacientov vykopli. Neboli love. Nechci vediet podrobnosti. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut veď preto, že si tvrdohlavý....ako kameň.....malý vnúčik bude ako s tebou chodiť na prechádzky do lesa, haaaa??? dedo jeden neposlušný
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Moje deti tiez deda nepoznali, ani kostol a dobre urastli. Mnohi krizikari zavidia. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Este som ho nedrzal, aspon takto vas pozdravuje, svina nepokrstena. :-)
P1040018.jpg  
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

no a ???? ty si, ale žijúci novodobý dedo nie....a prečo spomínaš križikárov, to je od veci, nie...ja len toľko, nech tá tvoja hrdosť a tvrdohlavosť nie je až alarmujúca
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

kukni akého máš pekného vnúčika, veď viem, a zas drobcovi nadávaš, veď je maličký.....a to ako, že ťa neprišiel pozrieť, teda toto.. a čo furt do všetkého miešaš vieru
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alabut Pozri príspevok
A neprestanu hundrat. Vdaka za moralnu podporu, foto poslem ked nohu odbalim. Po dlhom case varim polievku pre alabutku. :-)

Nohu mi pravidelne obzeraju tiez odbornici, ba som si ju dal aj odborne vycistit a zosit, aj som zaplatil za skvely vykon. Prečo si zaplatil? Ty si dlžník na poistení??Zatial im ani na mysel neprislo predpisat mi aspon nejaky obvaz, alebo viac toho cistiaceho sajrajtu Suprasorbu, alebo poslat do nemocnice, alebo aspon nejaky ster. Tak to je škoda, mal si si sám pýtať, nečakať na nich.Tiez maju diplomy, mozno cervene, tiez je vacsina veriacich, tiez sa zucastnuju strajkov za slabe ohodnotenie ich majstrovstva. Tiež môžu mať s tebou nejaké veselé skúsenosti.

Co dodat? Citam akusi knihu. Zaujalo ma:

Při této příležitosti bychom rádi konstatovali, že za předchůdce antibiotik bychom mohli zřejmě považovat středověkého lékaře, T. B. Paracelsa, který v některých případech dosahoval úspěchu s plísněmi, které chodil seškrabovat na popraviště z kostí oběšenců.

Myslim si, ze zdravotnictvu sa od skrabania kosti obesencov nechce, ostalo niekde v stredoveku, akurat skrabkanie prenechali svojim obchodnym riaditelom. Paci sa mi pristup BXL, ktora uvazuje komplexnejsie, spominala dokonca v niektorom prispevku Rosinskeho, aj mi navrhla homeopatika. Veru tak, ešte dávno pradávno.Tomu som sa potesil najviac, škoda, že až po 3 týždňoch hundraniapravda nepotesil som sa pohladu do pudilara. Milodary alabut neprijima, pretoze je mnoho ludi, co nema moznost sa pripojit na web a poprosit Poradu o pomoc. Snad mojou troskou prispejem k vymene naroda, snad nie. Idem varit. Tesi ma predstava pepsikovej so sekerou v jednej ruke a v druhej .... :-)

No a opakovanie je matka múdrosti, budem trochu pitvať, nezabite ma.

BXLmiami Pozri príspevok
31.5.
Kedže je rana čerstva,je vhodné dať jej trochu kľudu a neblbnuť s nadbytočným čistením,nech má čas hojivý proces spraviť svoju robotu.Vo všeobecnosti slnko ani odkrytie rany nevadia,ale je podstatne zvýšené riziko infikovania rany ked je odkrytá.Pokiaľ rana nemokvá a nehnisá,dajte jej svatý pokoj.Lalia v liehu je teoreticky fajn,prakticky ale má riziko alergickej reakcie.Odkedy som videla po priloženej ľalii na jednom kolene šľachy a kosti bez mäsa,mám voči nej veľký rešpekt.
Víno neškodí v tom množstve,aby si vedel čo robíš a bol pri zdravom rozume.
Vybratie stehov odhadne lekár.
A kedže bylinky sú vždy fajn,môže to byť Arnika. Arnica 9 CH 3 granule 3xdenne pod jazyk.
O tri týždne:
BXLmiami Pozri príspevok
Na sterilnu gazu je 0,07 na jednu a na mastný tyl sa nedopláca.Ale v lekárni môže byť realita iná ako v mojom počítači?Už máš tú Arnicu a Hepar sulphur?Mohol si si ušetriť kopec bolestí a kopec penazí.
alabut 22-06-11, 08:39 AM
Mam cukrovku vyse 18mmol/l. Nieco s tym idem robit, ale najskor noha. Zadarmo nic nechcem. :-)
BXLmiami Pozri príspevok
22.6.
Lenže typické pre cukrovkárov je hojenie rán ako predvádzaš ty.Cím lepší cukor,tým lepšie hojenie rán.
Nezabudni čísla-Arnica 9 CH,Hepar sulphur 15 CH,povedz že to máš z homeopatickej poradne spoločnosti Boiron,dajú Ti,aj ked podľa správnosti by mal predpis byť.Tá moja gáza s vazelínou je podstatne lepší nápad ako čistiť tyl a natierať Infadolanom,ved Infadolan je na vazelínovom základe + vitamíny.Takže chirurgovi prikývni a urob ako vravím.
Co sa týka cukrovky,začni jesť každé 2-3 hodiny ,a vyberaj potraviny s nízkym glykemickým indexom.Budem sa robiť,že rubriku čo dnes na obed nečítavam,lebo pri tom spôsobe stravovania,čo je tam popisovaný sa ma za chvíľu spýtaš,či sa vyznám v očiach,lebo prestávaš vidieť.
...
BXLmiami Pozri príspevok
22.6. Co sa športu týka,joga by sa dala upraviť,alebo Pilates,porozmýšľaj ako,ale hlavne pomaly.a tie ranajky,no ked to už musí byť,tak miesto vianočky celozrný rožok a miesto kakaa mlieko.Ale jesť často a málo sa jednoducho budeš musieť naučiť.Hádať sa môžeš so všetkými lekármi koľko chceš,ale nad svojim organizmom nevyhráš.Ja akceptujem všetky Tvoje odôvodnenia prečo to nejde,ale Tvoj organizmus sa na Tvoje odôvodnenia zvysoka a aj tak budeš musieť spraviť to,čo si od Teba vyžiada príroda,inak nou budeš potrestaný.
alabut,22.6.
Co sa cukrovky tyka, ja ju musim vyliecit, nie udrzovat. Pri malom financnom kryti je to tazke. Bojujem s lekarmi i prirodou. Aspon je veselsie. Nemozem chodit, alabutke by som uvaril nejaku veceru. Tiez jedava iba raz denne...
Barbara Dnes, 11:41 AM
najprv musí hladinu cukru znížiť a tá rana sa bude hojiť lepšie.
a nie ako píše Alabut, že najprv noha, potom cukor, práve že to treba opačne najprv hladinu cukru preto sa tá rana nehojí, zbytočne ošetruje ranu, keď je cukor vysoký, tá rana sa hojiť nebude. u cukrovkárov rany sa hoja ťažšie ak vôbec.
Hundrať neprestanú, ale aspoň, že si si dal nohu ošetriť a zašiť. Som na výsledok tvojej liečby naozaj zvedavá.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať