Zavrieť

Porady

Zmluva o prenájme bytových priestorov???

Ahojte. Veľmi pekne vás všetkých prosím o radu...Som vlastníčkou bytu, v ktorom nebývam. Mám v ňom podnájomníčku. Zatiaľ sa ešte len nasťahovala a chcem s ňou uzavrieť zmluvu. Aká zmluva by to mala byť? Prosím poraďte mi, alebo ak máte vzor nejakej takej zmluvy. Vopred ďakujem.
Usporiadat
ann21 ann21

ann21 je offline (nepripojený) ann21

Prosím o pomoc! Som SZČO, robim grafiku, byvam v podnajme ale nakoľko je to aj moja "kancelária" (pracujem za PC) chcela by som si nájomné započítať do nákladov. Je to vporiadku? Prosím Vás, akú zmluvu mám v takomto prípade s prenajímateľom uzatvoriť? (stačí jednoduchá o podnájme bytových/alebo nebytových na podnikanie- nenašla som na nete mne vyhovujúci vzor)
Byt je v Prahe a prenajímateľ nie je priamym vlastníkom, tým je bytové družstvo. Čo musí teda zmluva obsahovať?

Budem vďačná za každú radu, či názor.
ANN
0 0
Sezuzka Sezuzka

Sezuzka je offline (nepripojený) Sezuzka

Vlastním 8/12 bytu a ďalší štyria súrodenci po 1/12. Na bytovom družstve tvrdia, že zmluva o členstve musí byť uzatvorená s tým kto vlastní najväčší podiel a teda bude uvedený aj ako plátca nájomného. V byte však býva brat, ktorý je dlhodobo nezamestnaný a nemá z čoho mi platiť nájomné za byt. Vie mi niekto poradiť, ako to urobiť, aby sme neprišli o byt a aby som ja nemusel platiť bratovi bývanie. Môžem uzavrieť s bratom nájomnú zmluvu, aby som mal aspoň nejaký doklad. Teda ak ju bude chcieť podpísať. Ďakujem za dobrú radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať