Zavrieť

Porady

Usporiadat
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

suhlasim....zaraza ma aj to,ze cely zivot vraveli,ze nic za zivota nepodaruju,aby neskoncili nakoniec v chudobinci....a zrazu ani nie tri roky a uz je na svete darovacia zmluva...((((uz sa mi mamka ozvala,ze ci nemam pre nu izbietku,kam by dozila v klude...(((
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meegy Pozri príspevok
suhlasim....zaraza ma aj to,ze cely zivot vraveli,ze nic za zivota nepodaruju,aby neskoncili nakoniec v chudobinci....a zrazu ani nie tri roky a uz je na svete darovacia zmluva...((((uz sa mi mamka ozvala,ze ci nemam pre nu izbietku,kam by dozila v klude...(((
Tak jej odkáž, že izbietku máš, a nech ihneď dá návrh na súd na zrušenie darovacej zmluvy.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

hodnota daru sa zohladnuje v dedičskom konaní,inak takých prípadov pribúda,moja mama takmer všetko rozdala sestrám z ktorých jedna je vyborne zabezpečená a predsa sa nehambí stále pýtat peniaze od matere,ktorá ma ovela menší príjem,podobne niečo druhá-takisto švagor dostal darom byt a ked zomrel svokor,ihned v den smrti utekal po bankach vybielit účty kde bolo asi 30000 eur,ostal mu byt,auto aj peniaze a to ich svokrovci mali aj z dedičstva po pribuzných ktorý boli krstný mojej manželky ktorý sa spoliehali na ich solidnost že peniaze spravodlivo podelia.
1 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

a ak nic ine nemaju,len to,co darovali,ziadne dedicske konanie nebude,nema sa co zohladnovat
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meegy Pozri príspevok
a ak nic ine nemaju,len to,co darovali,ziadne dedicske konanie nebude,nema sa co zohladnovat
Pozri môj prísp. č. 23.
0 0
3biq 3biq

3biq je offline (nepripojený) 3biq

klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac
urcite nejde o vydedenie a ani sa to neda poriadne napadnut. snazit sa dokazat, ze to bolo pod natlakom a vyhlasovat rodicov za nesvojpravnych kvoli majetkom, to je este vacsi extrem. dom bol rodicov a oni si s nim mohli nalozit ako chceli, rozhodnutie spravili oni a budu niest vsetky nasledky. casto sa stava, ze si rodicia povedia, ze daju dom tomu kto je pri nich a dostane ho za "doopatrovanie". osobne si myslim, ze je to sumafuk, pretoze sikovny clovek v zivote nezostane odkazany na to, aby striehol kedy mu odidu rodicia a zdedi majetok, ale zarobi si na svoj dom sam.

inak poznam podobne pripady, ked darovala mama dcere dom s tym ze sa o nu do smrti postara a dve dalsie dcery nedostali nic, pretoze mali uz vlastne rodiny a boli "zabezpecene". dcera si vsak tiez casom nasla priatela, ten staru 80-rocnu matku neznasa a dcera tiez nema vsetkych pohromade, z vlastnej frustracie kope mamu a vyhraza sa ze ju posle do domovu dochodcov, pretoze je nemotorna alebo ju v noci budi ked ide na zachod. na to, ze dostala cely dom a z maminych penazi opravila celu strechu a vymenila okna a na to, ako sa o nu mama v mladosti starala zabudla.
lenze, je to chyba predovsetkym rodicov. v tom, ze dufaju, ze sa ich deti zmenia, ked im vsetko daju, su slepi a sami si na seba upletu na starost bic. a zvysku rodiny sa len rozum zastavuje ked to vidi.
Naposledy upravil 3biq : 02.06.11 at 09:52
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

presne tak dopadla aj mamina sestra.Jej dcery sa dohodli,ze jedna,ktorej ostane dom,dochova mamu.Tu,ked bola bezvladna dali do starobinca a moja mama ju tam videla,spinavu,neucesanu,polamane rebra z padu z postele...aj tam zomrela....preto citim,ze moja mama bola pod sestrinym a svagrovym tlakom,ze to tak dopadlo....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

.... a o tom to je ... Peniaze kazia charakter ... Byť tebou, vezmem rodičov k sebe a napadnem darovaciu zmluvu, pokým žijú... nezaslúžia si pokojné dožitie ?!!
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

starych ludi nepresadis....
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

meegy Pozri príspevok
presne tak dopadla aj mamina sestra.Jej dcery sa dohodli,ze jedna,ktorej ostane dom,dochova mamu.Tu,ked bola bezvladna dali do starobinca a moja mama ju tam videla,spinavu,neucesanu,polamane rebra z padu z postele...aj tam zomrela....preto citim,ze moja mama bola pod sestrinym a svagrovym tlakom,ze to tak dopadlo....
tak potom sa mame čudujem, že keď mala z vlastného okolia taký prípad v rodine, kedy sa vlastné deti takto zachovali k jej sestre, že sa rozhodla ísť rovnakým smerom a súhlasila s darovaním...
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Nemci majú príslovie : TAM KDE PRÍDE BOH SO SMRTOU, TAM PRÍDE ČERT S MAJETKOM .
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

ved aj ja,preto si myslim,ze to urobili pod tlakom sestry a svagra...pytam sa,ako ci a to mozem napadnut
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meegy Pozri príspevok
ved aj ja,preto si myslim,ze to urobili pod tlakom sestry a svagra...pytam sa,ako ci a to mozem napadnut
VeĎ som Ti už napísala, že nech mama podá návrh na zrušenie darovania. Ak ju nechcú dochovať, má na to vážny dôvod.
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

meegy Pozri príspevok
starych ludi nepresadis....
...no, je to pravda, ale .... môj starý otec sa k mame /svojej dcére/ presťahoval ako 80 ročný - bez mesiaca sa dožil 99 rokov ... prečo ??? Pretože ho dcéra ľúbila, my vnúčatá milovali a pravnúčatá tešili , hoc sa jeho synáčikovia naňho vykašlali a ostatné vnúčatá posledných min . 10 rokov ani nevidel ...
5 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

az ti zavidim...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Vždy si spomenieme na svojich blízkych až keď ich začíname strácať.
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

Letko Pozri príspevok
Vždy si spomenieme na svojich blízkych až keď ich začíname strácať.
chvala,ze to nie je moj pripad
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
meegy Pozri príspevok
starych ludi nepresadis....
Ale presadíš. Moja mamička bola u nás posledných 15 rokov života. Je pravda, že často spomínala na svoj domček, ale raz do mesiaca sme ho chodili pozrieť, poupratovať a aspoň trochu obrobiť záhradku,pokosiť, vždy si načerpala silu na ďaľšie spomienky. Bola u nás rada, lebo sme ju mali radi my, bola s vnukmi, ktorých nadovšetko milovala.

V prvom rade sa s ňou porozprávaj, ako si to predstavuje a porozprávaj sa aj so sestrou. Podľa toho konaj, budeš určite spokojná, keď ju budeš vidieť, ako jej je dobre.
4 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

terezamaria Pozri príspevok
Ale presadíš. Moja mamička bola u nás posledných 15 rokov života. Je pravda, že často spomínala na svoj domček, ale raz do mesiaca sme ho chodili pozrieť, poupratovať a aspoň trochu obrobiť záhradku,pokosiť, vždy si načerpala silu na ďaľšie spomienky. Bola u nás rada, lebo sme ju mali radi my, bola s vnukmi, ktorých nadovšetko milovala.

V prvom rade sa s ňou porozprávaj, ako si to predstavuje a porozprávaj sa aj so sestrou. Podľa toho konaj, budeš určite spokojná, keď ju budeš vidieť, ako jej je dobre.
mozno,ked sa jeden z nich pominie...teraz pre dvoch ludi nemam tolko miesta.Cely zivot som sa starala o nich,chodila s nimi po lekaroch,chodila som robit im do zahrady,upratovala som im ale teraz to nie je pravda,zabudlo sa na to....bolo to samozrejme.I ked som mala svoju domacnost,svoj rod.dom,zahradu,na vsetko som bola s dcerou sama....ale zvladla som to. Nech sa teraz sestra so svagrom staraju,ked tam 36 rokov byvaju a o nic sa nestarali.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... presne tak... láska dokáže divy ! príspevok patril k Terezamaria
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať