Zavrieť

Porady

Nebankové pôžičky

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako zabrániť nebankovým pôžičkárňam aby poskytovali pôžičky svokrovcom, ktorí sa chronicky zadlžujú už niekoľko rokov a kvôli tomu museli predať už dva byty ktoré zadĺžili týmito pôžičkami a toho času bývajú v podnájme a znovu majú dlhy, ktoré už nemajú z čoho vyplatiť....existuje nejaká iná možnosť okrem tej že by sme ich museli zbaviť svojprávnosti? Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Nadja0110 Pozri príspevok
    Ja tomu tiež nerozumiem ako je možné, že im dali pôžičku keď už vlastne nič nemajú....až som našla v schránke 3 výzvy na zaplatenie na tri pôžičky....už sme s manželom zúfalí, pretože nedávno ešte bývali vo svojom a za rok a pol urobili dlh necelých 10 000 eur, takže predali aj ten jednoizbový a teraz sú v podnájme a zase tri pôžičky ktovie na akú sumu....ale ako to budú od nich vymáhať? Vezmú im nábytok, chladičku, všetko? Veď to je hrozné úžerníctvo, naozaj sa s tým nedá niečo robiť?
    A kde majú svokrovci trvalý pobyt? Keď ho nemajú nahlásený u prenajímateľa, tak ich ťažko nájde exekútor.
    Exekútor im môže siahnuť na dôchodok len do výšky živ. minima.
    Ak náhodou majú svokrovci trv.pobyt u Vás, rýchlo im ho zrušte, lebo exe bude otravovať Vás a môže siahnuť aj na váš hnuteľný majetok a museli by ste dokazovať, že nie je ich súdnou cestou.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Svokrovci su svojpravni, rozhoduju za seba...takze asi nic nezmozes
    Naposledy upravil arizona : 04.06.11 at 18:37

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    žiadnej firme Ty ako súkromná osoba nemôžeš nič zakázať....veď tie firmy to robia preto,aby ľudí obrali v konečnom dôsledku o všetok majetok...
    Ja tomu tiež nerozumiem ako je možné, že im dali pôžičku keď už vlastne nič nemajú....až som našla v schránke 3 výzvy na zaplatenie na tri pôžičky....už sme s manželom zúfalí, pretože nedávno ešte bývali vo svojom a za rok a pol urobili dlh necelých 10 000 eur, takže predali aj ten jednoizbový a teraz sú v podnájme a zase tri pôžičky ktovie na akú sumu....ale ako to budú od nich vymáhať? Vezmú im nábytok, chladičku, všetko? Veď to je hrozné úžerníctvo, naozaj sa s tým nedá niečo robiť?

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Nadja0110 Pozri príspevok
    Neviem to naisto,no myslím že trvalý pobyt majú u prenajímateľa, u nás nie...
    ak sa niekto niekam hlási na trvalý pobyt,musí mať povolenie od majiteľa,takže ak by sa k Tebe hlásili na trvalý pobyt,musela by si s nimi ísť na mestský úrad a doložiť svoje vlastníctvo výpisom z katastra....ak si nie si istá,tak si to zisti a ak tam sú nahlásení,okamžite to zruš.Svokrovcov k zrušeniu nepotrebuješ.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nadja0110 Pozri príspevok
    Ja tomu tiež nerozumiem ako je možné, že im dali pôžičku keď už vlastne nič nemajú....až som našla v schránke 3 výzvy na zaplatenie na tri pôžičky....už sme s manželom zúfalí, pretože nedávno ešte bývali vo svojom a za rok a pol urobili dlh necelých 10 000 eur, takže predali aj ten jednoizbový a teraz sú v podnájme a zase tri pôžičky ktovie na akú sumu....ale ako to budú od nich vymáhať? Vezmú im nábytok, chladičku, všetko? Veď to je hrozné úžerníctvo, naozaj sa s tým nedá niečo robiť?
    Nebankovky ešte nie sú úžerníctvo... Je to obyčajný úver, na ktorý skočia nerozumní ľudia...

    Nebankové pôžičky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.