Zavrieť

Porady

Kupujem nove auto a....

cavte
neviete mi poradit na co vsetko sa mam pripravit ked idem kupovat uplne nove auto_?
Co vsetko si budem musiet vybavit a prepisat a co kolko stoji_:?
myslim SPZ a podobne veci
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    sa pýtaš akokeby si isiel vybavovat stavebne povolenie ...
    jednoducho prides do predajne, vyberies auto, zaplatis, uzavrieš PZP, ides domov, čakas kym príde TP, ked príde ides na policiu, zaplatis 66€ a dostanes SPZ ...

    wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

    wynk11
    bubkoch Pozri príspevok
    sa pýtaš akokeby si isiel vybavovat stavebne povolenie ...
    jednoducho prides do predajne, vyberies auto, zaplatis, uzavrieš PZP, ides domov, čakas kym príde TP, ked príde ides na policiu, zaplatis 66€ a dostanes SPZ ...
    auto uz mam vybrane,dal som zalohu,cakam kedy pride, pojdem tam podpisem zmluvu lebo berem na lizing a vtom su obe poistenia..cize to neriesim..neviem co je TP....ale mna hlavne zaujimalo na tej policii ci budem chodit z dveri do dveri...a preto sa tak pytam lebo to je moje prve auto a nikdy som take neriesil

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    S papiermi od nákupu sa ide na odbor dopravy na Okresnom úrade, tam sa vypíše žiadosť, priložia sa papiere, prinesú sa kolky /neviem celkom iste ale tuším 60 eur./, počká sa kým to tam spracujú, príde sa pre papiere, ide sa k policajtom prihlásiť auto, tam sa tiež platí kolok, dostaneš ŠPZ a až potom sa čaká na TP. Je lepšie si zavolať priamo na odbor dopravy a tam povedia presne čo a za koľko, závisí to od toho či je auto kupované na Slovensku alebo v zahraničí.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kazu Pozri príspevok
    S papiermi od nákupu sa ide na odbor dopravy na Okresnom úrade, tam sa vypíše žiadosť, priložia sa papiere, prinesú sa kolky /neviem celkom iste ale tuším 60 eur./, počká sa kým to tam spracujú, príde sa pre papiere, ide sa k policajtom prihlásiť auto, tam sa tiež platí kolok, dostaneš ŠPZ a až potom sa čaká na TP. Je lepšie si zavolať priamo na odbor dopravy a tam povedia presne čo a za koľko, závisí to od toho či je auto kupované na Slovensku alebo v zahraničí.
    prosím ta aky okresny urad ??? to mas odkial ?
    cele prihlasenie sa vybaví na jednom mieste na policii ... teda okrem obhliadky, tá sa vykonáva pred prihlasenim niekde mimo budovy
    http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=158

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    bubkoch Pozri príspevok
    prosím ta aky okresny urad ??? to mas odkial ?
    cele prihlasenie sa vybaví na jednom mieste na policii ... teda okrem obhliadky, tá sa vykonáva pred prihlasenim niekde mimo budovy
    http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=158

    Kupovali sme auto v januári a bolo treba ísť na okresný úrad na odbor dopravy.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kazu Pozri príspevok
    Kupovali sme auto v januári a bolo treba ísť na okresný úrad na odbor dopravy.
    ja som kupoval v aprili a na ziadny odbor dopravy som nesiel ... len z predajne na policiu a za 20 min bolo hotovo

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kazu Pozri príspevok
    Kupovali sme auto v januári a bolo treba ísť na okresný úrad na odbor dopravy.
    To preto že asi to bol individuálny dovoz zo zahraničia, teda určite to bol dovoz inak by si nikam nešla...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    wynk11 Pozri príspevok
    cavte
    neviete mi poradit na co vsetko sa mam pripravit ked idem kupovat uplne nove auto_?
    Co vsetko si budem musiet vybavit a prepisat a co kolko stoji_:?
    myslim SPZ a podobne veci
    dakujem
    Pozri sa, nič nevymýšľaj- každý schopný predajca už vybaví aj EČ, že nejdeš nikam, ani na políciu- daj predajcovi navrch 50 eur a nech ti to vybaví on- dneska si už ludia sami EČ nevybavujú , pri nových autách...

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    To preto že asi to bol individuálny dovoz zo zahraničia, teda určite to bol dovoz inak by si nikam nešla...
    Stanko, máš pravdu, bolo kupované v zahraničí. To mi napadlo až teraz, išla som to dopísať ale predbehol si ma.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kazu Pozri príspevok
    Stanko, máš pravdu, bolo kupované v zahraničí. To mi napadlo až teraz, išla som to dopísať ale predbehol si ma.
    ha, tak tu je ten rozdiel ...
    http://www.minv.sk/?prihlasenie-dove...-zo-zahranicia
    druha odražka

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Kazu Pozri príspevok
    Stanko, máš pravdu, bolo kupované v zahraničí. To mi napadlo až teraz, išla som to dopísať ale predbehol si ma.
    no vidíš fešanda- totiž pri nových vozoch dáva techničaky výrobca a pri dovozoch obvodný úrad...,takže tak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.