Zavrieť

Porady

ako sa nenachytat

Caute,
planujem zacat podnikat v celkom blizkej dobe, viem aj v com a s kym ... Problem je ten, ze sa dost bojim platieb a chcel by som sa spytat, ako sa mozem branit proti neplatitelom. Ak napr. kupim nejaky tovar a predam ho v Nemecku, bojim sa, ze mi ta nemecka firma nezaplati, al. SK firma nedoda tovar. Na akych podmienkach sa dohodnut, al. ako pritom postupovat, aby sa mi to nestalo, al. aspon aby som znizil tuto pravdepodobnost.

Planujem zo zaciatku robit obchody zhruba tak za 30-40 tis. €, ktore mi pozicia otec a nerad by som o ne prisiel ...

Vdaka za nejake napady a pripomienky
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peto1310 Pozri príspevok
aky bol problem ?
nebol žiadny. urobili sme kontrakt, čsob dala záruku, že tovar bude zaplatený a musel som vinkulovať tých 400 litrov. keď tovar cez ups (vtedy v sk - in time) bol dodaný, banka uhradila love
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

srska Pozri príspevok
nebol žiadny. urobili sme kontrakt, čsob dala záruku, že tovar bude zaplatený a musel som vinkulovať tých 400 litrov. keď tovar cez ups (vtedy v sk - in time) bol dodaný, banka uhradila love
tak potom to je okay, ja som to asi zle pochopil , lebo si pisal, ze ty ano, ale v opacnom garde ... inak, co stoji vyuzitie akreditivu ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peto1310 Pozri príspevok
tak potom to je okay, ja som to asi zle pochopil , lebo si pisal, ze ty ano, ale v opacnom garde ... inak, co stoji vyuzitie akreditivu ?
o poplatkoch ti povedia v tvojej banke
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

srska Pozri príspevok
o poplatkoch ti povedia v tvojej banke
ja som chcel vediet len priblizne, ci je to nejake % zo sumy, alebo fixny poplatok ... nechcem presnu informaciu, viem, ze ked to budem chciet uskutocnit tak budem musiet ist do banky, ale som zvedavy teraz
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

tak priblizne tu mas porovnanie 2 roky stare, ale na predstavu snad ok
http://www.investujeme.sk/clanky/dok...prebera-banka/
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

mlisa Pozri príspevok
tak priblizne tu mas porovnanie 2 roky stare, ale na predstavu snad ok
http://www.investujeme.sk/clanky/dok...prebera-banka/
ano, dobre to je, dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peto1310 Pozri príspevok
ja som chcel vediet len priblizne, ci je to nejake % zo sumy, alebo fixny poplatok ... nechcem presnu informaciu, viem, ze ked to budem chciet uskutocnit tak budem musiet ist do banky, ale som zvedavy teraz
rbs bank:

Dokumentárny akreditív - vývoz/ Documentary Letter of Credit - Export
Predbežné avízo 31,53
Pre-advice
Avízo 0,2 %
Advising fee
Minimum 33,19
Potvrdzovacia provízia (odmena je inkasovaná na začiatku každého 3-mesačného obdobia) 0,3 % za štvrťrok
+ individuálna provízia za riziko
(stanovená v závislosti od miery rizika prevzatého bankou)
Confirmation commission (collected at the beginning of each 3 month period ) 0.3% per quarter
+ individually risk commission
(depending on level of risk undertaken by the Bank)
Minimum 33,19
Platba v rámci akreditívu 0,3 %
Payment fee
Minimum 33,19
Zmeny:
Amendments:
predĺženie platnosti rovnako ako provízia za avízo a potvrdenie
validity extension same as advising/confirmation commission
zvýšenie hodnoty rovnako ako provízia za avízo a potvrdenie
increase of amount same as advising/confirmation commission
ostatné zmeny 33,19
other amendments
Odložená platba/akceptácia zmenky (odmena je inkasovaná na začiatku každého mesiaca) 0,15 % mesačne
Deferred payment/acceptance commission (collected at the beginning of each month) 0.15 % per month
Minimum 33,19
Zrušenie/nepoužitie akreditívu 0,1%
Cancellation/unused L/C
Minimum 33,19
Maximum 165,97
Poznámka/Remark:
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vzor žiadosti taba
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

vdaka, je tam celkom dost poplatkov, ale lepsie nez riskovat
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peto1310 Pozri príspevok
vdaka, je tam celkom dost poplatkov, ale lepsie nez riskovat
jasné, minimalizovať riziko a musíš počítať: má dať/dal + všetko je to o nákladoch a výnosoch
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

srska Pozri príspevok
jasné, minimalizovať riziko a musíš počítať: má dať/dal + všetko je to o nákladoch a výnosoch
ano, budem to mat napamati , ved momentalne sa ucim aj uctovnictvo, lebo budem mat z toho skusku, ale som z toho trosku mimo
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peto1310 Pozri príspevok
ano, budem to mat napamati , ved momentalne sa ucim aj uctovnictvo, lebo budem mat z toho skusku, ale som z toho trosku mimo
neviem v akom si leveli ale prospešná oddychovka je aj toto: svokrina kuchyňa

0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

som uplny zaciatocnik, nie je mi jasnych vela veci by som povedal, ale takyto je uz vysokoskolsky system na slovensku ... mam nejake priklady, podla ktorych si pozeram na ake ucty to uctuju, niektore su mi jasne, ale z niektorych som riadne v prdeli

kazdopadne dakujem za link
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať