Zavrieť

Porady

Sukromné auto prevod na firmu a platenie dane

dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Dobrý deň,
situácia je takáto.. auto je kúpene na splatky (ešte sa spláca) a je písané na mňa (nie živnostník), teraz by som chcel to auto prepísať na živnosť.
Je to možné keď to auto ešte nieje splatené?
Ak by to nebolo možné urobiť, možem si dávať do nákladov nákup pohonný hmôt?
Nechcem si viesť knihu jazd, skôr by mi vyhovovalo paušálne platenie (80% započítavať do nákladov).

Dúfam, že pochopíte čo vlastne chcem lebo som si vedomí, že som to najlepšie nenapísal.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
ludmilla.richnavska ludmilla.richnavska
Zapojím sa do debaty, mám podobný problém, prebrala som účtovníctvo a hneď niekoľko nezrovnalostí...
FO (nepodnikateľ) obstaral osobné vozidlo na leasing v roku 2008, v roku 2011 už ako SZČO si uplatnil výdavky na PHM vo výške 80%. Otázka teda znie, mohol si uplatniť výdavky na PHM nakoľko auto bolo v tom čase na leasing na FO? Mohol ho zaradiť do obchodného majetku a v akej hodnote? leasing v tom čase ešte nebol ukončený, t.z. že nebola k dispozícií ani žiadna odkupná zmluva, prípadne faktúra od leasingovky. Vo výkaze majetku a záväzkoch auto nebolo evidované. Ako pokračovať v účtovaní v roku 2012, (DzPFO), leasing bol ukončení v januári 2012, môžem aj naďalej pokračovať v uplatňovaný PHM vo výške 80% + výdavky na opravy, údržbu, poistenie PZP a dialničné známky?
Ďakujem za všetky odpovede, veľmi mi tým pomôžete
Naposledy upravil ludmilla.richnavska : 21.02.13 at 01:01
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať