Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ivularadula
Dobrý deň. Chcem sa spýtať či si môže zamestnanec (zároveň konateľ)uplatniť odpočítateľnú položku na manželku, tá bola od 1-3/2006 zamestaná, tiež u nás a od 1.4.2006 - 4.2.2007 bola na úrade práce. Dostávala podporu v nezamestanosti 6 mesiacov. Má si pýtať potvrdenie o vyplatenej podpore?
Pokiaľ jej príjem za rok 2006, kde sa na tieto účely berie aj podpora, bol menší ako 90.816 tak si môže na manželku uplatniť odpočet vo výške 90.816 - príjem
0 0
ivularadula ivularadula

ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

takže keď jej príjem zo zamestnania bol 27.223,- + vyplatená podpora v nezamestanosti ( to neviem koľko bolo) môže si uplatniť na ňu celú čiastku či rozdiel?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ivularadula
takže keď jej príjem zo zamestnania bol 27.223,- + vyplatená podpora v nezamestanosti ( to neviem koľko bolo) môže si uplatniť na ňu celú čiastku či rozdiel?
Môže si na ňu uplatniť rozdiel.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ivularadula
takže keď jej príjem zo zamestnania bol 27.223,- + vyplatená podpora v nezamestanosti ( to neviem koľko bolo) môže si uplatniť na ňu celú čiastku či rozdiel?
uplatní si 90.816 - 27.223 - podpora. Čiže rozdiel medzi celou nezdaniteľnou čiastkou a príjmom
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

ivularadula
takže keď jej príjem zo zamestnania bol 27.223,- + vyplatená podpora v nezamestanosti ( to neviem koľko bolo) môže si uplatniť na ňu celú čiastku či rozdiel?
Od 90 816 Sk odpočítaš jej príjmy vrátane podpory v nezamestnanosti, nemocenského, materského, náhrady príjmu pri DPN...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

a máš to potvrdené trikrát
0 0
ivularadula ivularadula

ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

Ďakujem pekne za odpovede
0 0
adafi adafi

adafi je offline (nepripojený) adafi

adafi
Dobrý deň, prosim poradite? Máme zamestnanca, ktorý ma požiadal o vyhotovenie RZD. V r.2006 mal vyplatené odškodné z garančného fondu vo výške 3nás. 1/12 VVZ...a neviem, čo s tým. Považuje sa táto dávka za príjem, alebo nie? a vobec môžem mu RZD urobiť? Ďakujem

Nikto mi neviete poradiť, prosiiiiiiiiim...
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Musí byť na potvrdení z úradu práce aj vyplatená suma podp., alebo stačí len obdobie nezamestnanosti?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

SERVIS
Musí byť na potvrdení z úradu práce aj vyplatená suma podp., alebo stačí len obdobie nezamestnanosti?
Nemusí byť žiadne potvrdenie z úradu práce. Pri uplatnení odpočítateľnej položky na manželku stačí, keď si zamestnanec, ktorý si ju uplatňuje, spočíta výšku jej príjmu /napr. zamestnanie + podpora/ a túto sumu, o ktorú si poníži odpočítateľnú položku na manželku, napíše do žiadosti o ročné zúčtovanie.
Toto si mal na mysli?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Robím RZD zamestnancovi, ktorý bol od 1.1.06 do 31.5.06 zamestnaný v organizácii, ktorá je v konkurze a nebol mu vyplatený príjem ani daňový bonus za 4 a 5 mesiac. Na potvrdení o príjmoch má uvedené zúčtované mesiace od 1 do 3 mesiaca a aj príjmy a daňový bonus iba za tieto tri mesiace. Ako postupovať v RZD, čo sa týka daňového bonusu. Predpokladám, že mu nemusím dodatočne vyplácať, keďže by mu mal byť vyplatený a j s príjmom - len to nevie či vobec dostane svoje peniaze za tieto 2 mesiace.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Timka1 Pozri príspevok
Robím RZD zamestnancovi, ktorý bol od 1.1.06 do 31.5.06 zamestnaný v organizácii, ktorá je v konkurze a nebol mu vyplatený príjem ani daňový bonus za 4 a 5 mesiac. Na potvrdení o príjmoch má uvedené zúčtované mesiace od 1 do 3 mesiaca a aj príjmy a daňový bonus iba za tieto tri mesiace. Ako postupovať v RZD, čo sa týka daňového bonusu. Predpokladám, že mu nemusím dodatočne vyplácať, keďže by mu mal byť vyplatený a j s príjmom - len to nevie či vobec dostane svoje peniaze za tieto 2 mesiace.
Neporadí nikto ako postupovať? Nie je isté, že dostane tie dve výplaty, takže nechcem, aby prišiel ešte aj o daňový bonus. Ako by ste to riešili vy poraďáci?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Timka1 Pozri príspevok
Robím RZD zamestnancovi, ktorý bol od 1.1.06 do 31.5.06 zamestnaný v organizácii, ktorá je v konkurze a nebol mu vyplatený príjem ani daňový bonus za 4 a 5 mesiac. Na potvrdení o príjmoch má uvedené zúčtované mesiace od 1 do 3 mesiaca a aj príjmy a daňový bonus iba za tieto tri mesiace. Ako postupovať v RZD, čo sa týka daňového bonusu. Predpokladám, že mu nemusím dodatočne vyplácať, keďže by mu mal byť vyplatený a j s príjmom - len to nevie či vobec dostane svoje peniaze za tieto 2 mesiace.
Podľa mňa, keďže má v potvrdení daňový bonus uplatnený len za 1-3/2007 a nie je isté, či tie príjmy vôbec bude mať doplatené, v RZD by som mu douplatnila bonus za tie 2 mesiace.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Takže mala by som mu doplatiť daňový bonus za 2 mesiace. A čo ak mu vyplatia v roku 2007 príjem aj s daňovým bonusom, bude to mať duplicitne, ako to riešiť potom? Pri ročnom zúčtovaní za rok 2007 mu ich stiahnuť?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Vysporiada si to v RZD za r. 2007
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Prosím o radu, zamestnankyňa nepožiadala o RZD. Jej príjmy počas 2006 boli nasledovné.
január - úrad práce
február až jún - zamestnaná - príjem cca 22 000 z toho asi 2300 poistné, preddavky žiadne, podpísané vyhlásenie,
júl až august - úrad práce
august - december - materská približne 123 korún na deň + vyrovnávací príspevok do výšky rodičovského príspevku.
Musí vôbec podávať daňové priznanie? Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nemusí podávať DP
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Chcem sa poradiť s jednou drobnosťou ohľadom daňového priznania.
V zamestnaní mi ročné zúčtovanie nerobia , preto si dávam daňové priznanie sama. Mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa , kde som si uplatňovala bonus na jedno dieťa v plnej výške , za celý rok 6.480,-Sk. Teraz ako vypisujem daňové priznanie neviem , či treba meno dieťaťa vyplniť aj do tej kolonky v daňovom priznaní , aj keď si daňový bonus dodatočne na daňovom úrade neuplatňujem.
Bude im treba aj nejaké potvrdenia , alebo stači potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa ? Viem , že je to len drobnosť , ale budem rada , keď mi niekto poradí. kacena
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kacena Pozri príspevok
Chcem sa poradiť s jednou drobnosťou ohľadom daňového priznania.
V zamestnaní mi ročné zúčtovanie nerobia , preto si dávam daňové priznanie sama. Mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa , kde som si uplatňovala bonus na jedno dieťa v plnej výške , za celý rok 6.480,-Sk. Teraz ako vypisujem daňové priznanie neviem , či treba meno dieťaťa vyplniť aj do tej kolonky v daňovom priznaní , aj keď si daňový bonus dodatočne na daňovom úrade neuplatňujem.
Bude im treba aj nejaké potvrdenia , alebo stači potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa ? Viem , že je to len drobnosť , ale budem rada , keď mi niekto poradí. kacena
Ja tam vždy mená detí uvádzam aj keď bol daňový bonus už uplatnený.
Stačí priložiť potvrdenie o príjme.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Celkový príjem za rok 2006 bol vo výške 42450 a neodvádzal žiadnu daň, lebo mal podpísané vyhlásenie. Ale zamestnanec nepožiadal o RZD. Keďže jeho príjem je nižší ako 45408, nemá povinnosť si podať ani daňové priznanie (a teda ani RZD)? Pochopila som to správne? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať