Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Uľa Pozri príspevok
Celkový príjem za rok 2006 bol vo výške 42450 a neodvádzal žiadnu daň, lebo mal podpísané vyhlásenie. Ale zamestnanec nepožiadal o RZD. Keďže jeho príjem je nižší ako 45408, nemá povinnosť si podať ani daňové priznanie (a teda ani RZD)? Pochopila som to správne? Ďakujem
Áno, pochopila si to správne
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Timka1 Pozri príspevok
Takže mala by som mu doplatiť daňový bonus za 2 mesiace. A čo ak mu vyplatia v roku 2007 príjem aj s daňovým bonusom, bude to mať duplicitne, ako to riešiť potom? Pri ročnom zúčtovaní za rok 2007 mu ich stiahnuť?
SERVIS Pozri príspevok
Musí byť na potvrdení z úradu práce aj vyplatená suma podp., alebo stačí len obdobie nezamestnanosti?

...a samozrejme všetkým ďakujem za odpovede na otázky v mene Timka1 a SERVIS a ostatných pýtajúcich sa , ktorý v návale práce pozabudli...
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Prosím poradiť, budem robiť synovi Daňové priznanie za rok 2006. Od 1.1.2006 do 28.2.2006 bol AU PAIR v Nemecku, tu dostával od rodiny v ktorej bol cca 200 EUR mesačne a rodina za neho platila zdravotné poistenie. Potom bol evidovaný
v SR na UPráce - doloží potvrdenie, zamestnaný-doloží potvrdenie o zdan.príjmoch, dobrovoľne nezamestnaný-doloží čestné vyhlásenie. Nie som si celkom istá, či sa vreckové, ktoré dostával ako AU PAIR započítava do jeho príjmu do daňového priznania. Informovala som sa ohľadom vreckového na školení, kde mi bolo odpovedané, že toto sa v daňovom priznaní neuvádza.
Ďakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ľaľa Pozri príspevok
Prosím poradiť, budem robiť synovi Daňové priznanie za rok 2006. Od 1.1.2006 do 28.2.2006 bol AU PAIR v Nemecku, tu dostával od rodiny v ktorej bol cca 200 EUR mesačne a rodina za neho platila zdravotné poistenie. Potom bol evidovaný
v SR na UPráce - doloží potvrdenie, zamestnaný-doloží potvrdenie o zdan.príjmoch, dobrovoľne nezamestnaný-doloží čestné vyhlásenie. Nie som si celkom istá, či sa vreckové, ktoré dostával ako AU PAIR započítava do jeho príjmu do daňového priznania. Informovala som sa ohľadom vreckového na školení, kde mi bolo odpovedané, že toto sa v daňovom priznaní neuvádza.
Ďakujem
Do príjmu sa mu započíta len to, čo má zdokladované ako hrubý príjem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V DP sa uvedie každý zdaniteľný príjem. Druhá vec ale je, že pri príjme do 45408 Sk sa DP podať nemusí.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pracovníkovi robím RZD, v ktorom si uplatnil odpočítateľnú položku na manželku, ktorá bola na rodičovskom príspevku a v 10/2006 nastúpila do zamestnania. Priniesol mi potvrdenie o jej príjmoch zo závislej činnosti.
Môže si uplatniť rozdiel medzi príjmom a odpočítateľnou položkou. Môže si aj jeho manželka požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie RZD a uplatniť si ešte raz celú odpočíatateľnú položku?
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ahoj, v tomto niesom velky odbornik. Ale myslim ze si moze aj ona poziadat o vykonanie a uplatniť si odpocitelnu polozku.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

VERONIKA6 Pozri príspevok
Pracovníkovi robím RZD, v ktorom si uplatnil odpočítateľnú položku na manželku, ktorá bola na rodičovskom príspevku a v 10/2006 nastúpila do zamestnania. Priniesol mi potvrdenie o jej príjmoch zo závislej činnosti.
Môže si uplatniť rozdiel medzi príjmom a odpočítateľnou položkou. Môže si aj jeho manželka požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie RZD a uplatniť si ešte raz celú odpočíatateľnú položku?
Áno, môže.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Keď si žena na MD podáva sama DP, do príjmu sa započítava:
- mzda za 1, 2.mes. 2006
- materská 6 mesiacov
- rodičovský príspevok nie?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Priznám sa, že som príspevky preletela a tak sa opýtam. Budem žiadať DB a preplatok na dani z príjmu z roč.zúč. - vyššie sumy. Čo mám k tomu priložiť. Stačí potvrdenia + ročné zúčtovanie ? Musí byť priložená aj žiadosť ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

gita Pozri príspevok
Keď si žena na MD podáva sama DP, do príjmu sa započítava:
- mzda za 1, 2.mes. 2006
- materská 6 mesiacov
- rodičovský príspevok nie?

Materská ani rodičovský príspevok nie sú zdaniteľné príjmy, takže zdaňuje a zúčtováva len mzdu
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ivenka Pozri príspevok
Priznám sa, že som príspevky preletela a tak sa opýtam. Budem žiadať DB a preplatok na dani z príjmu z roč.zúč. - vyššie sumy. Čo mám k tomu priložiť. Stačí potvrdenia + ročné zúčtovanie ? Musí byť priložená aj žiadosť ?

Nerozumiem celkom otázke. Ideš si robiť Daňové priznanie alebo to žiadaš v ročnom zúčtovaní ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ivenka Pozri príspevok
Priznám sa, že som príspevky preletela a tak sa opýtam. Budem žiadať DB a preplatok na dani z príjmu z roč.zúč. - vyššie sumy. Čo mám k tomu priložiť. Stačí potvrdenia + ročné zúčtovanie ? Musí byť priložená aj žiadosť ?
V prípade ak chceš žiadať ako zamestnávateľ:
Stačí napísať žiadosť na DÚ o vrátenie preplatku na dani z príjmu. Netreba k tomu dokladať ani potvrdenia ani ročné zúčtovania.
O DB môžeš požiadať po novom až v štvrťročnom prehľade, takže v apríli 2007.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Čítam zákon o dani z príjmu ale akosi to prehliadam. Takže preplatok na dani možem žiadať a daňový bonus až po skončení 1.Q ? Kde sa to dočítam ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ivenka Pozri príspevok
Čítam zákon o dani z príjmu ale akosi to prehliadam. Takže preplatok na dani možem žiadať a daňový bonus až po skončení 1.Q ? Kde sa to dočítam ?
Je to § 35 ods. 7 zákona o dani z príjmu niekde v druhej polovici textu - V tomto prípade zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, požiada na tlačive podľa § 39 ods. 9 písm a), v lehote podľa § 49 ods. 2 miestne príslušného správcu dane o poukázanie sumy .....
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosíííím. Ja to tam nevidím. Chápem, že mesačne o daňový bonus už nežiadam ale nie je tam zmienka o ročnom vyučtovaní. Prečo su tie paragrafy take potočené ?
Naposledy upravil Ivenka : 27.02.07 at 08:18
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tak som sa nadýchla a zavolala na DU. Takže ak urobím Ročné zúčtovanie a zamestnanec v Žiadosti uviedol, že si žiada douplatniť DB za celý rok - nemal podpísané vyhlásenie v januári - tak to žiadam tak ako minulý rok formou písomnej žiadosti zároveň ak mám aj preplatky na základe Ročné zúčtovania na dani z príjmu. P35 plati ak zamestnanec ma podpísané vyhlásenie.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Vďaka, riešila som to 2 hodiny a §35 už poznám naspamať.
0 0
mimi111 mimi111

mimi111 je offline (nepripojený) mimi111

Ahojky, mám problém, pracovníčka si uplatňuje daňový bónus na syna, potvrdenie za rok 2005/2006 doniesla, ktory platil do 31.08.2006, ale od 07.07.2006 do 31.2007 má prerušenie študia zo zdravotných dôvodov, za 09/2006 sme mu este vyplatili daňový bónus, asi sme nemali, však? a tak teraz pri ročnom zučtovaní mám to upravit, a DB odňat už za mesiac 07/2006? prídavky na dieťa dostala pracovníčka aj za mesiac 09/2006, dakujem
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Chcem sa opýtať, mám pracovníčku, ktorá porpi pracovnom pomere v našej firme, robí aj pomocné činnosti súvisiace s poistením pre Allianz. Má potvrdenie so štatistického úradu, že jej provízia za r. 2006 je 0 Sk. Máme jej robiť ročné zúčtovanie ja alebo si ho má urobiť sama na daňovom A.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať