Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Lucida Pozri príspevok
Byvaly zamestnavatel mi vykonal na zakl. ziadost a predlozenych dokladov RZD. Po jeho vyhotoveni som vsak este zistila, ze som mala este jeden prijem z dohody o vykone prace. co teraz?
mozem poziadat o opravne RZD, alebo si to musim robit sama? ked ano tak ako na to?
Dakujem!

Pokiaľ to bolo zdanené zrážkovou daňou tak je to už vysporiadané a nič sa nemusí opravovať.
Pokiaľ tam bola preddavková daň, tak buď ešte poprosiť mzdárku o opravu pokiaľ sa ešte bude dať. A keď nie tak si vypýtať to ročné zúčtovanie a urobiť DP typ A
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Do akého dátumu musí byť ročné zúčtovanie spravené, kedy najneskôr??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zuzana Pozri príspevok
Do akého dátumu musí byť ročné zúčtovanie spravené, kedy najneskôr??

Ročné zúčtovanie dane sa robí do 31.3.2007.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Čiže ja môžem ročné zúčtovanie urobiť i napr.15.3.2007 a tento dátum tam uviesť?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zuzana Pozri príspevok
Čiže ja môžem ročné zúčtovanie urobiť i napr.15.3.2007 a tento dátum tam uviesť?

Samozrejme Ja to ročné zúčtovanie robím väčšinou 31.3.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ak si zamestnanec v priebehu roka uplatňoval daňový bonus a pri ročnom zúčtovaní mu vyjde nedoplatok na dani 7,- Sk, musím mu túto daň zraziť??
Viem, že keď je nedoplatok 100,- Sk a menej, nezráža sa. Ale keď si uplatňoval bonus? Ani vtedy sa nezrazí?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Deni Pozri príspevok
Ak si zamestnanec v priebehu roka uplatňoval daňový bonus a pri ročnom zúčtovaní mu vyjde nedoplatok na dani 7,- Sk, musím mu túto daň zraziť??
Viem, že keď je nedoplatok 100,- Sk a menej, nezráža sa. Ale keď si uplatňoval bonus? Ani vtedy sa nezrazí?
Pokiaľ sa mu bonus uplatňoval mesačne a nedopláca sa teraz v RZD a pokiaľ nechce darovať 2% z daní tak mu nedoplatok do 100,- Sk nemusíte zraziť
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ešte k tým 2 %. Na účely použitia 2 % podielu zaplatenej dane treba použiť rozdiel zaplatenej dane a daňového bonusu? To znamená, že ak daň bola nižšia ako daňový bonus, 2 % sa uplatniť nemôžu? Ďakujem za odpoveď.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Deni Pozri príspevok
Ešte k tým 2 %. Na účely použitia 2 % podielu zaplatenej dane treba použiť rozdiel zaplatenej dane a daňového bonusu? To znamená, že ak daň bola nižšia ako daňový bonus, 2 % sa uplatniť nemôžu? Ďakujem za odpoveď.
§ 50 Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely

(1) Daňovník, ktorý je
a) fyzickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania alebo vo vyhlásení predloženom miestne príslušnému správcovi dane do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, ak ide o daňovníka, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 (ďalej len "prijímateľ"); ak tento daňovník uplatňuje postup podľa § 33, za zaplatenú daň sa považuje zaplatená daň znížená o daňový bonus
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ďakujem za Váš čas.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Pekny den zelam, mam len malu otazku k tlacivu potvrdenia o rocnom zuct. preddavkov,...nerozumiem casti III.,,,,aj tuto druhu stranu tlaciva treba poslat zamestnancovi?
Nie som mzdarka, robim len jedno zuctovanie zamestnancovi. |Vysiel mi preplatok..zuctovanie som robila 10.3...preplatok som vyplatila v tejto vyplate za mesiac februar...

Dakujem moc...
Tato tema je strasne rozsiahla, prisla som do polovice no nenasla som k mojej otazke nic, mam strasne malo casu na citanie dalej...aj ked je to zaujimave...tak prosim prepate ak to bolo uz rozoberane...
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

bui Pozri príspevok
Pekny den zelam, mam len malu otazku k tlacivu potvrdenia o rocnom zuct. preddavkov,...nerozumiem casti III.,,,,aj tuto druhu stranu tlaciva treba poslat zamestnancovi?
Nie som mzdarka, robim len jedno zuctovanie zamestnancovi. |Vysiel mi preplatok..zuctovanie som robila 10.3...preplatok som vyplatila v tejto vyplate za mesiac februar...

Dakujem moc...
Tato tema je strasne rozsiahla, prisla som do polovice no nenasla som k mojej otazke nic, mam strasne malo casu na citanie dalej...aj ked je to zaujimave...tak prosim prepate ak to bolo uz rozoberane...
Druhú stranu tlačiva ročného zúčtovania vydáš zamestnancovi len vtedy, ak si mu vykonala ročné zúčtovanie dane a on dodatočne zistil, že si zabudol niečo uplatniť a chce si podať DP.
Vtedy tú časť vyplníš a odovzdáš zamestnancovi. Inak stačí vyplniť len prvú stranu.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
dakujem za rychlu a jasnu odpoved, moc
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Priatelia,mam v tom chaos.
Zamestnavatel na zaklade ziadosti urobi Rocne zuctovanie dane zamestnancom. - dalej, ked ho urobi kam ho posle? na DU svoj, ci na DU zamestnanca? dava kopiu aj zamestnancovi?
dakujem, sorry za primitivnu otazku, robim to prvykrat.
potom urobi hlasenie o zrazenych preddavkoch a posle na DU?
co s nedoplatkom / preplatkom do 100 sk?
dik moc
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zyka Pozri príspevok
Priatelia,mam v tom chaos.
Zamestnavatel na zaklade ziadosti urobi Rocne zuctovanie dane zamestnancom. - dalej, ked ho urobi kam ho posle? na DU svoj, ci na DU zamestnanca? dava kopiu aj zamestnancovi?
dakujem, sorry za primitivnu otazku, robim to prvykrat.
potom urobi hlasenie o zrazenych preddavkoch a posle na DU?
co s nedoplatkom / preplatkom do 100 sk?
dik moc
Ročné zúčtovanie neposielaš nikam, len si ho založíš. Do 30. 04. vydáš zamestnancom potvrdenie o vykonaní rožného zúčtovania a ak o to požiadali, tak potvrdenie o zaplatení dane na účely § 50 (zaplatenie 2% dane).

Hlásenie pošleš na DÚ do 31. 03. (čo je súčet Prehľadov).


(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak vykonám ročné zúčtovanie 31.3.2007 tak to dám do mzdy za 3/07 alebo za 4/07??
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

zuzana Pozri príspevok
Ak vykonám ročné zúčtovanie 31.3.2007 tak to dám do mzdy za 3/07 alebo za 4/07??
Dáš do mzdy za 3/07.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

zuzana Pozri príspevok
Ak vykonám ročné zúčtovanie 31.3.2007 tak to dám do mzdy za 3/07 alebo za 4/07??
Výsledok ročného zúčtovania musíš vysporiadať do 30.04.2007, takže vo výplate za 04/07 by to už bolo neskoro.
0 0
Airamz Airamz

Airamz je offline (nepripojený) Airamz

Prosím o radu k "oprave ročného zúčtovania za rok 2005".
Ročné zúčtovanie za rok 2005 bolo zamestnancovi riadne urobené s nedoplatkom 5 Sk, ktorý mu nebol zrazený - nechcel venovať 2% dane. Avšak - zrejme omylom mu nebolo zohľadnené zaplatené životné poistenie vo výške 5000 Sk (v žiadosti je vypísané tuškou, potvrdenie o zaplatení je priložené).
Možem vykonať teraz - napr. v marcovej výplate - opravu tohto RZ -urobím s akutálnym dátumom nové RZ 2005 a doplatím preplatok z tohto RZ. Bude to všetko v súlade s § 40 odsek 1 zákona o dani z príjmov ?

Vopred ďakujem.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ahojte , robím si daňové priznanie a narazila som tam na jeden detail , a síce zrážkovú daň. Za celý rok som riadne pracovala , čo dokladám potvrdením od zamestnávateľov.Vychádza mi , že mi má daňový úrad vrátiť 7.998,-Sk. Mám však jedno potvrdenie , na ktorom mám okrem preddavkovej dane aj daň zrážkovú - 376,-Sk. Treba do daňového priznania zahrnúť aj túto daň - do riadku 63 a teda aj príjem z ktorého bola zrážková daň vypočítaná 1984,-Sj do úhrnu príjmov na riadku 32 ?
Alebo si to vôbec nemusím všímať ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať