Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kacena Pozri príspevok
Ahojte , robím si daňové priznanie a narazila som tam na jeden detail , a síce zrážkovú daň. Za celý rok som riadne pracovala , čo dokladám potvrdením od zamestnávateľov.Vychádza mi , že mi má daňový úrad vrátiť 7.998,-Sk. Mám však jedno potvrdenie , na ktorom mám okrem preddavkovej dane aj daň zrážkovú - 376,-Sk. Treba do daňového priznania zahrnúť aj túto daň - do riadku 63 a teda aj príjem z ktorého bola zrážková daň vypočítaná 1984,-Sj do úhrnu príjmov na riadku 32 ?
Alebo si to vôbec nemusím všímať ?
Pokiaľ to nie je pre teba výhodné tak tú zrážkovú daň nechaj tak. Je vysporiadaná.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Nechce sa mi s tým nejako zapodievať a prerábať daňové priznanie.
Aj keby to teda bolo pre mňa výhodné , nikto ma za to nemôže napadnúť , že mám zle daňové priznanie ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kacena Pozri príspevok
Nechce sa mi s tým nejako zapodievať a prerábať daňové priznanie.
Aj keby to teda bolo pre mňa výhodné , nikto ma za to nemôže napadnúť , že mám zle daňové priznanie ?
Nie nikto. Zrážková daň sa považuje za vysporiadanú. Takže do DP ju nemusíš dávať
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
ďakujem , chcela som ti dať bod ale nejde mi to - stále mi to vyhadzuje že musím oceniť najprv niekoho iného. tak aspoň takto ďakujem , pomohla si mi.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Zdravim mam jednu otazocku mam zamstnanca, ktory nastupil v 6 mesiaci a mzdu dostava v nasledujucom mesiaci vzdy 15 teho .
Vyplnam potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch, ako sa to odrazi v 12 mesiaci? mzdu nedostane v 12 ale v 1 mesiaci 2007 mam dat aj december do potvrdenia alebo ako by to malo byt spravne ? nevie niekto poradit ?
uctujem v jednoduchom uctovnictve.
vdaka
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Martinbiro Pozri príspevok
Zdravim mam jednu otazocku mam zamstnanca, ktory nastupil v 6 mesiaci a mzdu dostava v nasledujucom mesiaci vzdy 15 teho .
Vyplnam potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch, ako sa to odrazi v 12 mesiaci? mzdu nedostane v 12 ale v 1 mesiaci 2007 mam dat aj december do potvrdenia alebo ako by to malo byt spravne ? nevie niekto poradit ?
uctujem v jednoduchom uctovnictve.
vdaka

Mzda zamestnanca za december 2006 vyplatená do konca januára 2007 sa započítava ešte do príjmu zamestnanca za rok 2006
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Zdravím všetkých. SZČO bol od 1.7.2006 priznaný predčasný starobný dôchodok. Má nárok na nezdaniteľnú časť v plnej výške za rok 2006 t.j.90816,-, keď k 1.1.2006 žiadny dôchodok nepoberal?
Ďakujem za skorú odpoveď
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Áno má nárok na celú NČ, nakoľko nebol poberateľom starobného dôchodku k 1.1.2006.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Má .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jozef Mihál Pozri príspevok
Má .
Ja stále nerozumiem p. Mihál, ako dokážete napísať trojznakovú odpoveď....
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Diky moc za pohotové reakcie.Bola som si tým istá, len dnes ma môj šéf zmiatol. Vraj sa niekde niekde sa dočítal, že si ju môže iba alikvotne.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ermon Pozri príspevok
Ja stále nerozumiem p. Mihál, ako dokážete napísať trojznakovú odpoveď....

Napíšte:

"Má" , 8 x "medzera" a za tým znak "bodka".
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Má .
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Aspoň ste sa dobre sa pobavili.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Ahojte, zamestnankyňa nastúpila do zamestnania v 9/2006 príjmy zo závislej činnosti mala 30 700,-, za celý r.2006 doniesla potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku, požiadala o ročné zúčtovanie, má nárok na celú nezd.čiastku?
Zamestnanec časť roka pracoval v Čechách doniesol mi potvrdenie o zamestnaní, príjem má uvedený ako priemerný čistý mesačný príjem v Kč mám mu urobiť ročné zúčtovanie ak ano ako.
Ďakujem.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Zamestnankyňa si v žiadosti ó ročné zúčtovanie uviedla aj životnú poistku vo výške 6700 Sk, ja už mám ročné zúčtovanie urobené a aj vyplatené vo výplatách, jej ale teraz prišlo potvrdenie zo životnej poisťovne že je to poistka až na 12000 Sk, je v tom nejaký problém ak to opravím a ten rozdiel v preplatku jej vyplatím ešte v apríli vo výplate za marec?
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Dobrý deň,
chcem sa spýtať či môžem odpočítateľnú položku na ŽP a DDS uplatniť len na základe dokladu z poisťovne alebo stačia podklady zo mzdovej účtarne (keďže sa to zamestnancom zráža zo mzdy)??? Ďakujem.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
dada 1 Pozri príspevok
Ahojte, zamestnankyňa nastúpila do zamestnania v 9/2006 príjmy zo závislej činnosti mala 30 700,-, za celý r.2006 doniesla potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku, požiadala o ročné zúčtovanie, má nárok na celú nezd.čiastku?
Zamestnanec časť roka pracoval v Čechách doniesol mi potvrdenie o zamestnaní, príjem má uvedený ako priemerný čistý mesačný príjem v Kč mám mu urobiť ročné zúčtovanie ak ano ako.
Ďakujem.
Áno, má nárok na celú nezdaniteľnú časť základu dane.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

KatarínaL Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či môžem odpočítateľnú položku na ŽP a DDS uplatniť len na základe dokladu z poisťovne alebo stačia podklady zo mzdovej účtarne (keďže sa to zamestnancom zráža zo mzdy)??? Ďakujem.
Odpovie mi niekto???
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

jana32 Pozri príspevok
Zamestnankyňa si v žiadosti ó ročné zúčtovanie uviedla aj životnú poistku vo výške 6700 Sk, ja už mám ročné zúčtovanie urobené a aj vyplatené vo výplatách, jej ale teraz prišlo potvrdenie zo životnej poisťovne že je to poistka až na 12000 Sk, je v tom nejaký problém ak to opravím a ten rozdiel v preplatku jej vyplatím ešte v apríli vo výplate za marec?
Nakoľko ročné zúčtovanie je už urobené a prešlo aj výplatou, zamestnankyňa by si mala urobiť dodatočné daňové priznanie, kde si uvedie novú sumu. Ty jej vystavíš potvrdenie o vykonanom ročnom zúčtovaní aj s uvedením, koľko sa jej vrátilo na dani v rámci vyúčtovania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať