Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
lenkav lenkav

lenkav je offline (nepripojený) lenkav

A čo v prípade, že z-ec bol zamestnaný napr. do septembra u jedného z-teľa a potom už bol len na ÚP. Posledný z-teľ mu chce urobiť ročné zúčtovanie - potrebuje doklad o tom, že od 9 do 12 mesiaca bol na ÚP? Pokiaľ nemal iný príjem ...
Lebo kolegyňa mi tvrdí, že na uplatnenie NčZD na seba nepotrebuje doložiť nič ...
(Ne)Pojednáva o tom neaký zákon???
<!-- / message -->
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

lenkav
A čo v prípade, že z-ec bol zamestnaný napr. do septembra u jedného z-teľa a potom už bol len na ÚP. Posledný z-teľ mu chce urobiť ročné zúčtovanie - potrebuje doklad o tom, že od 9 do 12 mesiaca bol na ÚP? Pokiaľ nemal iný príjem ...
Lebo kolegyňa mi tvrdí, že na uplatnenie NčZD na seba nepotrebuje doložiť nič ...
(Ne)Pojednáva o tom neaký zákon???
<!-- / message -->
Kolegyňa má pravdu. V žiadosti o vykonanie RZD uvedie, že nrmal príjem od žiadnych iných zamestnávateľov. To sačí k tomu, aby si mu urobila roč. zúčtovanie dane. Je to na jeho zodpovednosti.
0 0
Ciskova Ciskova

Ciskova je offline (nepripojený) Ciskova

Potrebujem poradiť,

čo ak zamestnanec pracoval osem mesiacov v ČR. Ako mam postupovať pri rocnom zuctovani dane. potvrdenie ma..

Ďakujem
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Vivi
Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Ahojte múdre hlavičky.
Mam jednu otázočku: Zamestnankyna do mája 2005 navštevovala školu, potom bola nezamestnaná, ale nepoberala žiadne dávky v nezamestnanosti.
V novembri pracovala na dohodu a v decembri ju ten istý zamestnávateľ prijal na TPP. Mám jej urobiť RZ? A má nárok na celú nezdaniť. časť ak v decembri podpísala výhlásenie. Alebo má sama podať DP?

Ď.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Ahojte múdre hlavičky.
Mam jednu otázočku: Zamestnankyna do mája 2005 navštevovala školu, potom bola nezamestnaná, ale nepoberala žiadne dávky v nezamestnanosti.
V novembri pracovala na dohodu a v decembri ju ten istý zamestnávateľ prijal na TPP. Mám jej urobiť RZ? A má nárok na celú nezdaniť. časť ak v decembri podpísala výhlásenie. Alebo má sama podať DP?

Ď.
Vlastne, teraz som si uvedomila že nepresiahla príjem 43 tis. neviem koľko, takže DP nepodáva, iba robím RZ. Mám pravdu?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Ahojte múdre hlavičky.
Mam jednu otázočku: Zamestnankyna do mája 2005 navštevovala školu, potom bola nezamestnaná, ale nepoberala žiadne dávky v nezamestnanosti.
V novembri pracovala na dohodu a v decembri ju ten istý zamestnávateľ prijal na TPP. Mám jej urobiť RZ? A má nárok na celú nezdaniť. časť ak v decembri podpísala výhlásenie. Alebo má sama podať DP?

Ď.
PORADTE PROSIM
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ak Vás požiadala o vykonanie ročného zúčtovania dane do 15.2.2006 tak jej ho spravíte. Ak nie a má príjmy do 43968,- Sk nemusí podať daňové priznanie.
V prípade ale, že jej bola zrazená preddavková daň tak sa jej daňové priznanie oplatí spraviť, pretože preplatok na dani sa jej vráti.

Nárok na odpočítateľnú položku za rok má 87936,- Sk.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Denda
Ak Vás požiadala o vykonanie ročného zúčtovania dane do 15.2.2006 tak jej ho spravíte. Ak nie a má príjmy do 43968,- Sk nemusí podať daňové priznanie.
V prípade ale, že jej bola zrazená preddavková daň tak sa jej daňové priznanie oplatí spraviť, pretože preplatok na dani sa jej vráti.

Nárok na odpočítateľnú položku za rok má 87936,- Sk.
Má tam príjmy len okolo 8000,- a zrazenú dan 370,- teda ak nepožiadala o RZ, tak aj tak nmusí podať DP a nemá teda ani RZ, chápem to správne?
0 0
zuki zuki

zuki je offline (nepripojený) zuki

Ciskova
Potrebujem poradiť,

čo ak zamestnanec pracoval osem mesiacov v ČR. Ako mam postupovať pri rocnom zuctovani dane. potvrdenie ma..

Ďakujem
Musí si sám podať daňové priznanie.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

lydinka
Má tam príjmy len okolo 8000,- a zrazenú dan 370,- teda ak nepožiadala o RZ, tak aj tak nmusí podať DP a nemá teda ani RZ, chápem to správne?
Ak má celkové príjmy 8000,- Sk a nepožiadala o RZ tak nemusí podať daňové priznanie.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

lydinka
Má tam príjmy len okolo 8000,- a zrazenú dan 370,- teda ak nepožiadala o RZ, tak aj tak nmusí podať DP a nemá teda ani RZ, chápem to správne?
Tak, ale ak nepodá DP nebude mať ani 370,-Sk. Katija
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Dobrý deň,prvýkrát som mala zamestnancov a teraz neviem,ich mzda za 2 mesiace ktoré pracovali u nás bola 15 840,-/nov. 8 800 dec. 7 040 Hrubý príjem/ automaticky som im odrátala nez.časť mesačne 7 328 .-takže jeden mesiac daň vyšla a druhý nie .Mám im dodatočne dať podpísať vyhlásenie a spraviť im ročné zúčtovanie ak príjem bol nižší ako 43 968 Sk.
Ročné zúčtovanie na DÚ stačí podať do 31.01.2006 .Vdaka mám v tom zmätok .
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Moja otázka: môžem urobiť ročné zúčtovanie dane konateľovi, ktorý je zamestnancom firmy na základe pracovnej zmluvy má celý rok pozastavenú živnosť a doručil mi žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania. Okrem príjmu zamestanca v našej firme nemá žiadne iné príjmy / ževraj/.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

miriza
Moja otázka: môžem urobiť ročné zúčtovanie dane konateľovi, ktorý je zamestnancom firmy na základe pracovnej zmluvy má celý rok pozastavenú živnosť a doručil mi žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania. Okrem príjmu zamestanca v našej firme nemá žiadne iné príjmy / ževraj/.
Ak máte od neho žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane musíte mu ho vykonať. To/ževraj/ tam vyhlasuje, že nemá.
Naposledy upravil Denda : 17.02.06 at 07:39
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

danastefan
Dobrý deň,prvýkrát som mala zamestnancov a teraz neviem,ich mzda za 2 mesiace ktoré pracovali u nás bola 15 840,-/nov. 8 800 dec. 7 040 Hrubý príjem/ automaticky som im odrátala nez.časť mesačne 7 328 .-takže jeden mesiac daň vyšla a druhý nie .Mám im dodatočne dať podpísať vyhlásenie a spraviť im ročné zúčtovanie ak príjem bol nižší ako 43 968 Sk.
Ročné zúčtovanie na DÚ stačí podať do 31.01.2006 .Vdaka mám v tom zmätok .
Aké dodatočné vyhlásenie im chcete dať podpísať?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

danastefan
Dobrý deň,prvýkrát som mala zamestnancov a teraz neviem,ich mzda za 2 mesiace ktoré pracovali u nás bola 15 840,-/nov. 8 800 dec. 7 040 Hrubý príjem/ automaticky som im odrátala nez.časť mesačne 7 328 .-takže jeden mesiac daň vyšla a druhý nie .Mám im dodatočne dať podpísať vyhlásenie a spraviť im ročné zúčtovanie ak príjem bol nižší ako 43 968 Sk.
Ročné zúčtovanie na DÚ stačí podať do 31.01.2006 .Vdaka mám v tom zmätok .
Ja by som im poslala potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ak si im ale uplatnila NČ, daj im podpísať vyhlásenie aspoň dodatočne. (A dúfaj, že ho nemali podpísané u iného zamestnávateľa ).
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Zita4
Ja by som im poslala potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ak si im ale uplatnila NČ, daj im podpísať vyhlásenie aspoň dodatočne. (A dúfaj, že ho nemali podpísané u iného zamestnávateľa ).

Boli na úrade práce.Ak som im pri odchode zo zamestnania dala potvrdenie o výške príjmu je všetko OK.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Zamestnanec doniesol výpis zo stav.sporenia, je na ňom úrok a z neho odvedená daň, môžem mu spraviť ročné zúčtovanie / ako príjem od iného zamestnávateľa a následne zrazenú daň / alebo si má spraviť daňové
priznanie?
0 0
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

A ja mám takýto prípad: zámestnanec pracoval v jednej firme (1.-5.2005), potom poberal nezamestnanecké, bol na úrade práce (6.-11.2005), potom súčastné pracoval na zmluvu v inej firme-poberal odmenu (8.-12.2005). Ročné zučtovanie si robí sam a zarata prijmy: z prvej firmy a prijmy zo zmluvy z druhej firmy?! Otázka: má tam zaratať aj podporu v nezamestnanosti, alebo to sa nepovažuje za prijem na účel daňového príznania?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
okikoo
A ja mám takýto prípad: zámestnanec pracoval v jednej firme (1.-5.2005), potom poberal nezamestnanecké, bol na úrade práce (6.-11.2005), potom súčastné pracoval na zmluvu v inej firme-poberal odmenu (8.-12.2005). Ročné zučtovanie si robí sam a zarata prijmy: z prvej firmy a prijmy zo zmluvy z druhej firmy?! Otázka: má tam zaratať aj podporu v nezamestnanosti, alebo to sa nepovažuje za prijem na účel daňového príznania?
1. môže si sám podať DP a započítať tam všetky príjmy,
2. môžeš mu urobiť ročné zúčtovanie (ak oň požiadal),
3. príjmy z podpory v nezamestnanosti sa do zdaniteľných príjmov nezapočítavajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať