Zavrieť

Porady

Predaj bytu-zdaňovanie

Prosím Vás o stanovisko k danej problematike: Vlastník bytu bude mať byt vo vlastníctve 5 rokov až v novembri 2011, trvalý pobyt v byte nemal, nadobudol ho darovaním. V júni 2011 uzatvorí zmluvu o budúcej KZ, kde sa zaviaže odpredať byť v novembri, aby mal byt vo vlastníctve 5 rokov. Môže zinkasovať peniaze už na základe Zmluvy o budúcej KZ? Bude mať Zmluva o budúcej KZ vplyv na oslobodenie od dane? Ďakujem
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mária27 Pozri príspevok
Tak vidíš: keby si nebola požiadala o prevod do vlastníctva, mohla by si predať družstevný byt bez dane. Tiež logika.
Ona ho predá bez zdanenia, ale až v novembri.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Kvaka Pozri príspevok
Ona ho predá bez zdanenia, ale až v novembri.
presne tak, musím pár mesiacov počkať....
ďakujem všetkým za rady
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
betka Pozri príspevok
Ano, nie je oslobodený od dane:

Daňové výdavky: par. 8/5 (KZ, výdavky na opravu, údržbu, TZ...)
Ešte som a chcela opýtať, tie výdavky možu byť dátumom od kúpy bytu až po predaj ?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Áno.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ego.mc Pozri príspevok
Áno.
Ďakujem pekne.
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

ja by som mala tiež jeden dotaz, že som mala družstevný byt od decembra 2004 a nakoľko som ho chcela v roku 2011 predať, tak som si ho musel dať do osobnéko vlastníctva, lebo kupujúci vyžadovali list vlastníctva nakoľko brali úver. Tak som ho v auguste dostala do vlastníctva a hned v septembri predala. Musím platiť daň z príjmu za byt???
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Matilda áno, musíš, vlastníčkou si bola iba mesiac, ty vlastníctvo potrebuješ mať 5 rokov.....
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

Mila123 Pozri príspevok
Matilda áno, musíš, vlastníčkou si bola iba mesiac, ty vlastníctvo potrebuješ mať 5 rokov.....
ja som volala na daňový úrad a na jednom mi povedali, že nakoľko som prvá odkúpila družstevný podiel, tak nemusím a na druhom mi povedali, že som prerušila 5 rokov, tak som nevedela, že čo je správne...veľmi pekne ďakujem
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

[QUOTE=Mila123;1970369]Matilda áno, musíš, vlastníčkou si bola iba mesiac, ty vlastníctvo potrebuješ mať 5 rokov....
Naposledy upravil matildaz : 06.02.12 at 09:43
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
matildaz Pozri príspevok
<BR><BR>ja som volala na daňový úrad a na jednom mi povedali, že nakoľko som prvá odkúpila družstevný podiel, tak nemusím a na druhom mi povedali že musím platiť, že som prerušila 5 rokov, tak som nevedela, že čo je správne...veľmi pekne ďakujem a mám nárok aj na odpis njakých výdavkov, ak áno akých??? ďakujem
§8 Zákona o dani z príjmov
(5) Pri príjmoch podľa odseku 1 písm. b) až e) je výdavkom

a) kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec, cenný papier alebo opciu,
b) cena veci, cenného papiera alebo opcie zistená v čase nadobudnutia, ak nejde o výdavok podľa písmena a), pričom pri nehnuteľnostiach získaných dedením alebo darovaním sa vychádza z ceny podľa § 25,
c) zostatková cena podľa § 25 ods. 3, ak ide o majetok, ktorý bol zahrnutý v obchodnom majetku,
d) finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu veci vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom veci okrem výdavkov na osobné účely,
e) výdavky súvisiace s nadobudnutím a predajom cenných papierov a opcií; pri predaji zamestnaneckých akcií aj suma nepeňažného príjmu uvedeného v § 5 ods. 3 písm. b) zdanená podľa § 35,
f) výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii.
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

Ďakujem...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať