Zavrieť

Porady

ak viete poraďte-Alfa skad

Ak viete poraďte. Chcem začať používať sklad z Alfy v predajni potravín v spojení s pokladňou a čítačkou čiarových kódov. Zatiaľ mám iný softwér bez čítačky. Čo som zatiaľ čítala diskusie o sklade v Alfe nie je mi celkom jasné: Pri prenose dát z pokladne do PC neodpíše predaný tovar priamo zo skladu? Musím ho ručne nahodiť do výdajky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Keď si stiahneš uzávierku z pokladne, prejdeš na výdaj zo skladu. Urobíš novú výdajku - spotreba a cez pridaj položky z ECR si načítaš spotrebu a urobíš výdajku.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    nie, ručne treba iba pomocou Pridaj otvoriť výdajku, ale položky do výdajky si prgram načíta z toho prenosu sám. Tam je potom tlačidlo "Pridaj položky z ECR".

    3tina je offline (nepripojený) 3tina

    3tina
    Vďaka, lebo neviem sa rozhodnúť, ale celé úštovníctvo robím v Alfe, tak sa mi zdá dobré mať aj v predajni sklad v tom istom programe. V skúšobnom príklade som "kúzlila" len mám v tom nejako chaos s cenami na príjemke, myslím obchodnú prirážku a pod. Ako sa napríklad robí precenenie tovaru?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    máš na mysli úpravu predajných cien na skladových kartách? Myslím, že iba tak, že dáš každú kartu Oprav a tam vpravo dole upravíš buď prirážku alebo konkrétnu cenu, podľa toho, či používaš fixné predajné ceny alebo priemerné s maržou.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Prosim o pomoc, učtovala som rok 2007 v alfe, skladovu evidenciu som neviedla, podla skutocnej inventury som zistila stav zasob tovaru v predajni a doplnila do vykazu o majetku. kedze sa mi nepreniesol tento stav do roku 2008, neviem ako ho tam dostat.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosim o pomoc, učtovala som rok 2007 v alfe, skladovu evidenciu som neviedla, podla skutocnej inventury som zistila stav zasob tovaru v predajni a doplnila do vykazu o majetku. kedze sa mi nepreniesol tento stav do roku 2008, neviem ako ho tam dostat.
    Tento stav si tam zadáte ručne , nakoľko Vám ho nemá z čoho preniesť .Program si ho neuloží do pamäte , nakoľko nemáte skladovú evidenciu , to znamená že nemá z čoho - nakoľko v skladovej evidencii nie je pohyb .

    Zadáte ho Tlač -Výkaz -Výkaz o majetku a záväzkoch -otvoríte Výkaz ...kurzorom sa postavíte na Tovar - potom cez Oprav a vpíšete Na začiatku obdobia a Na konci obdobia . .

    Ale , ak zatvoríte Výkaz , tak pri opätovnom otvorení tento údaj musíte znovu napísať .

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ďakujem. Ešte prosím o pomoc ako by som teraz v roku 2008 mala začať viesť sklad. Či z tej inventury zacat pekne vyrabat skladove karty alebo ako

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Darina1234 Pozri príspevok
    Ďakujem. Ešte prosím o pomoc ako by som teraz v roku 2008 mala začať viesť sklad. Či z tej inventury zacat pekne vyrabat skladove karty alebo ako
    Budete vychádzať z inventúry zo stavu k 31.12.2007 .Položkovite si otvoríte skladové karty , nahodíte množstvo , jednotkovu cenu .Tieto stavy nahodíte v rámci jednej príjemky a poznačíte -Počiatočný stav k 1.1.2008.

    ak viete poraďte-Alfa skad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.