Zavrieť

Porady

Detstvo

Návraty spomienok do detských čias-hrali sme o hlinené kuličky,čierného petra,sedmu aj človeče a celé leto sme boli vonku a hrali futbal,hádzanu aj hokejbal,stolný tenis a dokonca aj riadný hoci iba dvakrát,chodili sme sa kúpat na rybník a občas sme na silon aj ryby chytali a nás pre zmenu chytali rybári.Piekli sme si zemiaky v pahrebe,opekali špekáčky,slaninu aj kukuricu a nemali sme tušenia že pre naše deti už vymyšlajú mobily a internet.V zime sme stavali pevnost zo snehu,gulovali sme sa a lámali sánky /tie drevené/.V jari sme boli muškatieri čo šermovali z prútmi ako mečmi s presilou mladších nepriatelov a ked už získavali prevahu,tak sme pár z nich švacli po prstoch a ty sa s plačom rozutekali a tak sme vítazili.Strielali sme zo vzduchoviek a na bicykli sme chodili na hradskú oberat čerešne.A teraz po mnohých rokoch sa dozvedám že tie sú znečistené výfukmi aut a v rybníku číhajú baktérie,lesné jahody čo sme zberali a huby aspon tie sú stále poctivé,ešte aj v rybniku číhajú mikroby a bakterie.A ako spomínate Vy na svoje detské časy?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A z bodliakov sme si robili vyznamenania aj sme sa z nimi ohadzovali a v lopúchoch sme sa hrali na skrývačku./či je dobré spomínat si,to je vec invidualná/.
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
V autobusoch sme chodili na výlety a cestou sme veselo vyspevovali a na výlete sme si kupovali kofolu alebo mirindu v 3 dcl flašiach./0,33l/
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a bili sme sa v triede - bo skoro každý chalan chcel "chodiť" s erikou ale po čase to prestalo - bo erika sa s rodičmi presťahovala do za
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A zo spolužiačkou 8 triede zdš sme sa tak zrazili,že ústami sme sa dotkli a bol to asi najsladší akokeby bozk v živote a ona práve v tej istej chvíli rozprávala tento zážitok kamarátke ako my sme to začali z kamarátom rozoberat../len škoda že som nikdy nezistil že bola vraj do mna zalubená a že vraj aj iné spolužiačky,kto by vtedy tomu veril,ked som nebol in/
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Roky tvrdej driny sportovej gymnastiky. Dvojfazove treningy od troch rokov az po strednu skolu, neskor zavodna atletika.

Ale ked sa nasiel raz za mesiac den volna, a vsetky dievcata zo sidliska skakali gumu, a ja som bola vzdy jednoznacny vitaz, lebo tak ako dokaze skakat gymnastka, asi nedokaze nikto, tak ano, vtedy ten pocit zadostucinenia stal za to
1 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Neukradli ti rodičia detstvo? Pokiaľ ťa museli nútiť chodiť na také tvrdé tréningy, tak si oni splnili svoje sny a teba okrádali o spánok a zdravie.
Ja som robila všetky športy, ale žiadny poriadne: bola to pre mňa zábava, hra, musela som mať napísané úlohy a len tak som išla poobede o 16.00 hod. na športové hry do školskej telocvične. Tam mal službu nejaký učiteľ, alebo pomocník učiteľa a o 18.45 sme museli poupratovať a školník zatvoril telocvičňu, lebo chcel mať pokoj pri televíznych novinách. A od jari do jesene to isté bolo na školskom dvore: všetko sme mali k dispozícii zadarmo, ale musel tam byť dozor keby sa voľačo nedajbože stalo.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

vcielkaisr Pozri príspevok
V autobusoch sme chodili na výlety a cestou sme veselo vyspevovali a na výlete sme si kupovali kofolu alebo mirindu v 3 dcl flašiach./0,33l/
Autobus vybavil zadara nejaký tatko, na výlet ako dozor prišli pomôcť aj rodičia aby sa učiteľky celkom nezbláznili. To boli výlety ku koncu školského roka: do Bojníc, na Červený Kameň, do Trenčína, na termálne do Piešťan, do D. Stredy.... Potom sme chodili aj na Moravu - Lednice, do jaskyne Macocha. V zime zasa vlakom na povinné lyžiarske zájazdy na Martinské hole, alebo do Čiech do Pece pod Sněžkou, Harrachova....

Stále sme s kamarátkami voľakde chodili, nepamätám sa že by som sa len-tak doma povaľovala, nudila alebo čumela do telky: do kina, aj do divadla na Dočka, Adamoviča, na výstavy do Brna, do Nitry, na koncerty Modusu, Elánu, na júnovú Bratislavskú lýru. Mama len vyťahovala desaťkorunáčky a prikazovala aby som si dávala pozor a nechodila stopom.

Mňa teda mama nechcela pustiť, ale bratia boli aj stanovať čo som im strašne závidela ......... čo tam asi tak mohli robiť hmmm ????
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Teda aj my sme chodili na výlety,ale mimo tých autobusom,sme chodili aj peši do okolia,raz sme boli iba piati aj z učitelkou.No a ked nás zobral triedný na výlet,navaril guláš,z ktorého sa muselo vylievat,lebo každý sa hambil zobrat si duplu,lebo inak bol skvelý,na branom zase sme si opekali špekáčky alebo slaninu a cibulu,pili vodu z lesnej studničky a nenakazili sme sa z nej.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aha, akú motorku sme mali!
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Detstvo 25.JPG
Zobrazení: 21
Veľkosť:  37.8 KB
Jawa 350!
(To som ja ako 5-ročný.)
A potom toto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Pod Kalváriou 3.JPG
Zobrazení: 19
Veľkosť:  11.5 KB
Škoda 1000 MB DeLuxe - objednaná a dovezená priamo z Mladej Boleslavi.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Na detstvo rada spominam v tom zmysle, ako dieta vidi vsetko velkymi ocami...

Vzdy som myslela ze sme mali obrovskeho psa, priam hyenu, u starych rodicov na zahrade, a stale tak o tom psovi aj rozpravam. Ked vsak pozeram fotky, vzdy ma zaskoci, ze ten pes je mensi ako krizenec civavy a yorshira.

Milovala som dlhocizne cesty autom k starym rodicom. Bol to vylet na cely vikend. Velky walkan z ameriky na usiach, v igelitke asi 12 MC kaziet nahratych radiovych vysielani a pesniciek z radia na cestu. Dnes ked tam idem, uz ku svojim rodicom, tak je to jedna kolona na patronke, druha za tesco lamac a zrazu som tam.

Po dlhom case som sla pozriet obrovsky a znamy kamenolom co je u starych rodicov na dedine. Bolo to strasne daleko od domu, na celodenny vylet. Tak si zabalim teda tri chleby a 2l mineralky na cestu, nech tam dojdem v zdravi. Vyrazim na cestu a za 150 metrov vidim nejaky rozbity svah s kuskami kamena. Chvilku potrva kym zistim ze je to ten daleky a obrovsky kamenolom. Ked sa obzriem dolava este si vidim SPZ svojho auta parkujuceho pred branou domu.

V petrzalke za barakom sme sa chodili v zime sankovat. Bol tam taky kopec. Priam zavrate sme z neho mali. Brat dosiel raz dokonca na lyziach a lyzoval sa, vzdy to tam bolo plne deti. Az s odstupom casu som pochopila ze to bol hlinou a snehom zasypany bordel o vyske asi 1m. Smrt v ociach ked sme sa na zahrade pustali na saniach. Dokazali sme len raz vyjst hore a pustit sa cez celu zahradu. Dnes vidim ze keby som sa chcela pustit budem musiet tie sane dole kopcom priam tlacit aby isli, take prevysenie to bolo.

Chyba mi ten detsky pohlad na zivot.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Prvú lásku som mal v 6 rokoch a ona mala 5 a bola taka skazená učila ma fajčit cigarety,ktoré šlohla tete,takmer nás nachytala jej babka,tak som rýchlo nedohasenú cigaretu schoval do vrecka a prepalilo sa,doma sama pýtali či som fajčil že má prepalené vrecko a ja že nie že to my asi musel niekto do vrecka nezahasený špak hodit.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ja mám tiež jeden zážitok z detstva- stretli sme sa spolu v jednom tábore- mohol som mať asi 13 rokov-ja som bol panic ona už asi nie panna, tá moja tajná láska Ivetka Bartošová, tuším zo 14 strany Brava- spočiatku boli naše stretnutia trošku suché, ale nakoniec objavila talent aj v druhej ruke- bol som do nej neskutočne zamilovaný,skoro až beznádejne, museli sme si spolu užívať aj 3 krát denne...
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

eeee ..... veď ste boli pod zákonom !
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
trisestri Pozri príspevok
Prvú lásku som mal v 6 rokoch a ona mala 5 a bola taka skazená učila ma fajčit cigarety,ktoré šlohla tete,takmer nás nachytala jej babka,tak som rýchlo nedohasenú cigaretu schoval do vrecka a prepalilo sa,doma sama pýtali či som fajčil že má prepalené vrecko a ja že nie že to my asi musel niekto do vrecka nezahasený špak hodit.
...ty si v 6. rokoch už vedel tak dobre klamať?..sa nezdáš!...ale nezostalo ti to, však nie?..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
ja mám tiež jeden zážitok z detstva- stretli sme sa spolu v jednom tábore- mohol som mať asi 13 rokov-ja som bol panic ona už asi nie panna, tá moja tajná láska Ivetka Bartošová, tuším zo 14 strany Brava- spočiatku boli naše stretnutia trošku suché, ale nakoniec objavila talent aj v druhej ruke- bol som do nej neskutočne zamilovaný,skoro až beznádejne, museli sme si spolu užívať aj 3 krát denne...
..

..fuha!..ja som myslela, že to len ja mám Omara Sharifa dodnes- a to je už kousek letmožno aj 40,v zošitku s básničkami ako prvú tajnú lásku...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
misoft Pozri príspevok
Aha, akú motorku sme mali!
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Detstvo 25.JPG
Zobrazení: 21
Veľkosť:  37.8 KB
Jawa 350!
(To som ja ako 5-ročný.)
A potom toto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Pod Kalváriou 3.JPG
Zobrazení: 19
Veľkosť:  11.5 KB
Škoda 1000 MB DeLuxe - objednaná a dovezená priamo z Mladej Boleslavi.
...šmarjá, softík, modrú tisícku deluxku som dostala na 14. narodky..teda kúpil si tatík, ale vedela som ju riadiť tuším skor, ako on!...milovala som to auto,nikde ma nenechalo...ale týždeň po skúškach v autoškole som sa na ňom prizabila...dožilo sa dvadsiatky mojho syna,potom šlo do autíčkového nebíčka...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja si tiez rada spominam na skolske vylety,ci lyziarske zajazdy.
Kto mal vtedy vlastne,znackove lyze? Nikto! Vsetci sme mali pozicane zo skoly,ale citili sme sa ako Tombovci
Bolo veselo so spoluziakmi,ani sme si neuvedomili, ze hrou sme sa ucili spoznavat nase kulturne pamiatky,hory,mnohe mesta...
Vela spoluziakov,ktorch rodiacia este nemali auta, by sa tam asi nedostali.

Dnes ,ked pocuvam synovcov, tak sa nestacim cudovat. Uz boli na skolskom vylete na tyzden v Londyne, na tyzden v Parizi atd.
Jednodnovy vylet po Slovensku sa konci pri prvom velkom nakupnom centre. Koho uz dnes zaujimaju nejake zamky,pamiatky, ci Tatry?
No, co uz, ina doba.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pepsikova: záviď! Ja som sa ešte vozieval na tomto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Detstvo 46.JPG
Zobrazení: 11
Veľkosť:  37.4 KB
(To vedľa mňa je Tatraplán - luxusné vozidlo - viac aj tu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Tatra_600)
Ale nebol naše, prišlo po otca, keď šiel na služobku do Prahy.

Že som tam zlatý, nie?
Naposledy upravil misoft : 21.06.11 at 18:25 Dôvod: Doplnenie otázky.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...šak ako!..kedy si ty nebol zlatý...a tatraplán si pamatujem aj ja, sused mal...hučalo to ako raketa a dymilo ako fabrický komín vo svojich zlatých časoch...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pepsikova Pozri príspevok
...ty si v 6. rokoch už vedel tak dobre klamať?..sa nezdáš!...ale nezostalo ti to, však nie?..
to záleží od okolnosti,ale blízkych neklamem ak nemusím./ale bohužial občas sú v živote také situácie kedy sa nedá hovorit pravda,vela ludí by ju nevedelo prijat/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať