Zavrieť

Porady

Zamietnutie zápisu s.r.o. do obchodného registra

Ahojte,

podala som návrh na zápis s.r.o. do OR. Súd mi to zamietol a môžem sa odvolať a podať písomné námietky. Bolo to z týchto dvoch dôvodov:

1. Dala som deň vzniku funkcie konateľov deň založenia 09.05.2011 a nie deň vzniku spoločnosti 06.06.2011. Keďže som nevedela, ku ktorému dátumu ju mám zapísať, keďže sme išli neskôr. Moja chyba, mala som zavolať právnikovi.
2. V Zakladateľskej listine som nechtiac neprepísala, že konatelia budú konať spoločne, ale som tam nechala zo stiahnutej listiny, že konajú každý samostatne, pričom pri návrhu na zápis je, že konajú spoločne.

Moje otázky:
Keď podávam námietky, zároveň priladám aj zmenenú zakladateľskú listinu??? A prepíšem aj listiny, v ktorých je deň vzniku funkcie konateľov???? Alebo dám zapísať spoločnosť dňa 09.05.2011, aj keď to bude pozadu???
Musím prepísať aj celý návrh na zápis s.r.o. do OR???? a musím zaplatiť opäť poplatok???? To ma trafí šľak a priateľ ma zmení na krvavý fľak. :-D

Stačí dodať tie listiny a oni s.r.o. zapíšu, alebo aký je postup????

Ďakujem za skorú odpoveď.
Usporiadat
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ahojte. Mne sa tiež stala taká istá chyba a pritom som skontrolovala na orsr.sk, ale keďže fyzická osoba mala podobný názov (bez s.r.o. ale to isté), tak ORSR zamietli zápis s.r.o.-čky. Chcela by som sa informovať, či treba listiny overovať, teda 1 x ZL, 1 x opravený návrh, 1 x rozhodnutie jediného spoločníka.

Ďakujem za skoré odpovede.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa treba overiť všetko, čo sa overovalo pri prvom podaní.
teda novozakladaná sro ........ZL a návrh
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
20lucka201 Pozri príspevok
Ahojte. Mne sa tiež stala taká istá chyba a pritom som skontrolovala na orsr.sk, ale keďže fyzická osoba mala podobný názov (bez s.r.o. ale to isté), tak ORSR zamietli zápis s.r.o.-čky. Chcela by som sa informovať, či treba listiny overovať, teda 1 x ZL, 1 x opravený návrh, 1 x rozhodnutie jediného spoločníka.

Ďakujem za skoré odpovede.
Ak Vám zamietli návrh na zápis sro pre identický názov, tak postup je nasledovný : Urobiť dodatok k zakladateľskému dokumentu - podpisy na ňom overiť. Urobiť úplné znenie - to netreba overovať, len treba rýchlo ísť na živnostenský úrad a oznámiť zmenu obchodného mena a ako ďalšia príloha Námietok je Úradný záznam.
Toto všetko podať spolu s Námietkami v zákonnej lehote 15 dní od doručenia.
Ešte samozrejme aby sa nezabudlo urobiť aj nový návrh do OR so správnym obchodným menom.
Naposledy upravil Economic : 10.11.11 at 15:29
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ďakujem za odpoveď. Mala by som ešte jednu otázku: aj ten nový návrh treba overiť? Vyššie som sa inak dočítala že stačí len nová zaklad. listina, už s riadnym obchodným názvom, opravený návrh, námietka a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene obch. názvu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa opravený návrh je tiež návrh, tak podpis by mal byť rovnako overený.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
20lucka201 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Mala by som ešte jednu otázku: aj ten nový návrh treba overiť? Vyššie som sa inak dočítala že stačí len nová zaklad. listina, už s riadnym obchodným názvom, opravený návrh, námietka a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene obch. názvu.
Budeš mať nesúlad ZL alebo SZ uloženej na živnostenskom úrade !
Podpis na návrhu overiť.

Je to len na tebe. Vyber si radu, od koho sama uznáš za vhodné. Ja Ťa nemusím o svojom tvrdení ničím presviedčať. Radiť tu je iba moja dobrá vôľa. Rozhodnutie je len a len na Tebe. Len aby si potom o 3 týždne nenapísala, že podanej Námietke súd nevyhovuje, pretože .........
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
V odmietnutí nemáš návod ako vadu napraviť ? Niektorí to zvyknú napísať a človeka naviesť na to, ako vadu napraviť. Ale nie všetci tak robia.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Už som riešila zmenu konateľa a aj vtedy som postupovala podobne, napísala som novú zaklad. listinu s tým, že som zmenila konateľa a napísala som ešte "rozhodnutie jediného spoločníka", kde bolo uvedené, ktorý bod sa menil. Inak, v tom odmietnutí nie je nič písané o tom, ako treba postupovať.. moja smola
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať