Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
rybča rybča

rybča je offline (nepripojený) rybča

dobrý deň,

Mne doktorka - endokrinologička napísala do nálezu:

LAB TSH 0,8 mIU/l, FT4 11, 29 pm01/1, ATPO 15 IUúml, ATG 24 IU/ml,
UZ ŠŽ PL 5,6 ml ĽĽ 5 ml primeraná echogenita v PL dorzálne v strednej časti cysta 4 mm, dva drobné hypoechogenne uzlíky 2 mm v ĽĽ v strednej časti uzol so zmiešanou štruktúrou 4**57 mm, vyskularizovaný s anechogennym lemom nad ním podobný uzlík 4*2*3 cm
TK: 120/80 torr P75 reg
koža teplá, nespotená, výživa primeraná, psychomotorika primeraná
oči normooftalmus, bez edémov, cor akcia pravidelná, ozvy bez šelestov, ŠŽ nezväčšená, hladká, elastickej konzistencie, LU nez.
Z Struma cystica 1 dx et nodosa 1 sin eufuncta /nodozity do 7 mm/
DOP supresia Euthyrox 25 ug obdén, nalačno 1/2 hod pred ranajkami kontrola T4, TSH TG o 3 mesiace
DIAG: E04


podala mi to do ruky z receptom na ten Euthyrox a to bolo všetko, vôbec neviem čo mi je a či mi niečo je...
viete mi to niekto vysvetliť??
Ďakujem velmi pekne..
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Aké máte skúsenosti s očkovaním proti chrípke? Mám autoimunitné ochorenie ŠŽ, naposledy protilátky 74. Endokrinológ si myslí, že nič mimoriadne. Alergolog mi povedal, že som sa nemala dať očkovať proti chrípke, vraj to nie je pri takomto ochorení vhodné.
0 0
erika1511 erika1511

erika1511 je offline (nepripojený) erika1511

ja mám porblém so štítnou žlazou - nefunguje mi, beriem euthyrox po celý život.. Predtým som bola malátna, unavená, bez príčiny vyčerpaná a stále zvýšenú teplotu. mala som aj nejaké abnormálne hodnoty hormonov ŠZ, ale už si nepamätám.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

rybča Pozri príspevok
dobrý deň,

Mne doktorka - endokrinologička napísala do nálezu:

LAB TSH 0,8 mIU/l, FT4 11, 29 pm01/1, ATPO 15 IUúml, ATG 24 IU/ml,
UZ ŠŽ PL 5,6 ml ĽĽ 5 ml primeraná echogenita v PL dorzálne v strednej časti cysta 4 mm, dva drobné hypoechogenne uzlíky 2 mm v ĽĽ v strednej časti uzol so zmiešanou štruktúrou 4**57 mm, vyskularizovaný s anechogennym lemom nad ním podobný uzlík 4*2*3 cm
TK: 120/80 torr P75 reg
koža teplá, nespotená, výživa primeraná, psychomotorika primeraná
oči normooftalmus, bez edémov, cor akcia pravidelná, ozvy bez šelestov, ŠŽ nezväčšená, hladká, elastickej konzistencie, LU nez.
Z Struma cystica 1 dx et nodosa 1 sin eufuncta /nodozity do 7 mm/
DOP supresia Euthyrox 25 ug obdén, nalačno 1/2 hod pred ranajkami kontrola T4, TSH TG o 3 mesiace
DIAG: E04


podala mi to do ruky z receptom na ten Euthyrox a to bolo všetko, vôbec neviem čo mi je a či mi niečo je...
viete mi to niekto vysvetliť??
Ďakujem velmi pekne..
Tak z nálezu som vydedukovala že máte cysty v lalokoch štitnej žľazy.
0 0
rybča rybča

rybča je offline (nepripojený) rybča

Ninna Pozri príspevok
Tak z nálezu som vydedukovala že máte cysty v lalokoch štitnej žľazy.
Veľmi ďakujem ninnka, a je to nebezpečné?? alebo to ma tiež nejaké príznaky ako únava atd? lebo ja ako nic take nepociťujem
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Zdravím Vás všetkých, ja som včera absolvovala kompletné vyšetrenie ŠZ.
Sono- pravý lalok zväčšený
Krv - hodnoty v norme
Diagnóza: EO63 Autoimúnna lymfoidná tyreoditída
Celoživotne Euthyrox 50

Lekár mi to vysvetlil jednou vetou: Chronický zápal ŠZ a išla som domov.

Nemáte niekto túto diagnózu? Zn.Ve dvou se to lépe táhne
0 0
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

. . . . a mne by vedel niekto poradit? Uz 4 roky mam znizenu fciu ŠŽ s autoimunnym postihnutim a uzivam Euthyrox 25. Az do minuleho roka som bola celkom ok. Vlani som zacala trpiet takymi nejakymi cudnymi depres. stavmi a zmenami nalad, velkou unavou a zacala som velmi zabudat.
Moj lekar pri kontrole povedal ze krvne testy nenasvedcuju tymto problemom (ich povod by som vraj mala hladat inde) len mi zvysil davku z 25 na 32,5.

Ja som si vsak uvedomila, ze protilatky ATG a ATM mi boli zmerane len raz, pri prvom vysetreni , na ktorom som bola v Lubochni v r. 2003. Odvtedy nie. Nemoze byt povod problemov tam?

Dakujem Ninnke alebo niekomu inemu, kto sa trochu vyzna za odpoved
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
britta
ak Ti robili sono, veľkosť a objem ŠŽ bol ok, a zvýšili Ti aj dávku Euthyroxu, tak uvidíš časom. Buď sa Ti hodnoty ešte viac upravia, alebo bolo treba fakt zvýšiť dávku a nebudeš mať problémy. Ak problémy budú pretrvávať, treba sa zamerať aj na iné vyšetrenia.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pochemi:
čo by si potebovala vedieť?
Po braní Euthyroxu by sa mal pravý lalok čiastočne zmenšiť, aj keď sa už nenapraví do pôvodnej veľkosti. Je to následok zo zápalu. Po polroku Ti skontrolojú hodnoty, podľa toho budeš užívať Euthyrox.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Ďakujem za vysvetlenie lenkak, ja sa liečim na ŠŽ 10 rokov, beriem lieky
a pravidelne raz za pol roka idem na kontrolu.Už mi je teda jasné, že lieky beriem aby sa zmenšil pravý lalok /struma/ na normálnu hodnotu. A nevieš náhodou čo spôsobuje ten chronický zápal? Ďakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

pochemi Pozri príspevok
Ďakujem za vysvetlenie lenkak, ja sa liečim na ŠŽ 10 rokov, beriem lieky
a pravidelne raz za pol roka idem na kontrolu.Už mi je teda jasné, že lieky beriem aby sa zmenšil pravý lalok /struma/ na normálnu hodnotu. A nevieš náhodou čo spôsobuje ten chronický zápal? Ďakujem
Nikto nevie čo naštartuje túto pohromu. Ani u mňa to nieje také jednoznačné. Doktori polemizovali nad prekonaným vírosovým ochorením napr.chrípkou . Alternatívna medicína zasa tvrdí, že štítna žľaza, je párovým orgánom k ženským pohl.orgánom. A aj ja som mala časté infekcie ženských PO pričom možnou príčinou bola nesprávna funkcia ŠŽ. Treba sa zamyslieť a možno na niečo prídete. Je to pliaga ,ale sú aj horšie a dá sa s tým žiť.
P.S.:Na únavu mi MUDr. odporučila MagneB6 teda magnézium s vitamínom B6.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Aj u mna to bolo asi nejake virusove ochorenie...teda to ochorenie viedlo k zvacseniu cysty, lebo stitnu zlazu som uz "mala"(dedicnost), nasledne znizenie imunity, pre opakovanu liecbu ATB a rontgenove ziarenie v ramci vysetrenia u krcneho,lebo som sa toho "bacila" nemohla zbavit(k tomu som dosla spatnou dedukciou)...no a samozrejme ked k tomu pridas stres...
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Pýtam sa preto, že aj teraz bojujem s nejakou pliagou... nádcha,kašel, neskutočná únava už mesiac. Jeden deň si myslím, že je to preč a na druhý deň som v tom zase. Už som nechala v lekárni majetok a nič. Pýtala som sa lekára či to nemôže mať súvis so ŠŽ ale povedal že nie. Prajem Vám všetkým peknú nedeĺu.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

No u mna to asi suviselo, ale skor naopak ta stitna zlaza sa "nastartovala", tym ze sa mi oslabila imunita, lebo som asi pol roka s prestavkami bola na ATB, behala od doktora k doktorovi...vysetrenia atd. Ak mas hodnoty sz normalne, tak by to malo byt ok, mozno skus poriesit to zvysenie imunity. brala si aj ATB? robili ti vytery a brali krv?aj tebe peknu nedelu
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Asi by nám museli robiť kompletné výsledky so všetkými smerodajnými parametrami každú kontrolu. Ale vyšetrenie ŠŽ -laboratórne testy sú dosť drahé. Doktorí -hlavne všeobecní nechcú ich robiť bez iných príznakov ako je len únava.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
U mňa mám taký pocit ,že prechádza každá choroba do " chronického stavu"
Začalo to chronickým zápalom slepého čreva, ktoré dali von, potom došli na chronický zápal ŠŽ a mám pocit, že prejdem do chronického štádia nádchy a to už nezvládnem, lebo viete ako potrápi obyčajná nádcha . A hlavne ako rozpoznať či do 7 dní prejde alebo nie ako v tomto prípade, keď ma trápi už 3 týždne a stále sa vracia. Nepoznáte nejaký dobrý recept alebo kvapky, ktoré tú nádchu odstránia? Nemôžem ísť vždy k lekárovi, to by som tam strávila život.....výsledky sú negatívne. Peknú nedeľu prajem všetkým
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Starý recept na prevenciu a liečenie vírusových ochorení: Lyžička medu+lyžička propolisu+lyžička vody= piť 1*dene
P.S.: Aj ja mám chronický zápal slepého čreva a občas ma potrápi.Celý ten zápal prechádza do podbruška a okolia...Zatiaľ bojujem.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Odporúčala by som Vám ešte vyšetrenie EAV ktoré robí poraďák Psycholog. Objektívne zhodnotí stav celého tela a orgánov. Na základe tohto merania sa dá nastaviť aj liečba.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ja som nemala nadchu ale kasel a asi 3-mesiacoch "liecby" to tiez doktor zhodnotil tymi slovami ze je to chronicke...proste ze si mam zvyknut. Vysledky boli striedavo pozitivne-negativne...nakoniec som sa na to "vykaslala". Jeden znamy mi odporucil brusnice a medvediu mast. Tou som si asi mesiac natierala hrudnik a asi to naozaj pomohlo, lebo odvtedy som mala pokoj...vyliecil sa aj chronicky zapal hradla. Ale ako citam skusila by som to meranie ako odporuca Ninna.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Z vlastnej skúsenosti môžem len odporúčať. Meraniu sme sa podrobili celá rodina pričom manžel má cukrovku 1.typu. Bez toho aby nás pán krorý nám to robil poznal /myslím naše choroby/ presne vyšpecifikoval kde je problém a odporučil nám liečbu a aj deťom. Treba skúsiť-odporúčam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať