Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dav: toto robia psi aj na pp vystavach ale ja sa tym psikom nedivim... vsak ho od rana len cincaju a od strachu pocuchania frizury s nim nejdu ani pocas vystavy vyvencit
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka Pozri príspevok
Ešte ma napadla taká vec. Našli sme jej zopár kliešťov, Deťom ich po návšteve chalupy v Ban. Štiavnici bežne vyberám, ale toto je na mňa veľa. Poraďte mi nejaký prípravok, ktorý by odpudzoval kliešte.
A ešte som sa zabudla spýtať na kúpanie. Ako často, a čím?
Ja mám na kliešťakov osvedčený obojok proti kliešťom.
Kupujem u veterinára, stojí 430 sk. Vydrží od jari do zimy ,je veľmi účinný. Ak máte mačky, treba upozorniť pri kúpe,lebo jeden druh takýchto obojkov je pre mačky nebezpečný!

Ak nemáte nejaký prípravok na kliešte a idete so psom napr.do lesa, pomáhajú orechové listy,alebo levanduľa. "Pomrvíme" poriadne v rukách a potom vyšúchame psovi kožuch... kliešte ho obchádzajú....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ahoj všetci poraďáci a poraďáčky. Konečne som sa dostala k tomu, aby som napísala nové poznatky.
Nelka od piatku ( 2. deň u nás) robí všetko čo má vonku, chodí pekne na vodítku, ale občas sa ešte stane, že venčí ona mňa , tak rýchlo chodí. V noci spala od začiatku dobre, nikoho nebudí. Keď sme vonku, už reaguje aj na cudzie psíky (vo štvrtok sa triasla ako osika, keď ju oňuchal hocijaký krpánik). V piatok sme stihli aj veterinára, prezrel ju, zaočkoval.
A teraz správa z víkendu:
Boli sme na chalupe v Banskej Štiavnici. Najprv sa trochu musela zoznámiť s novým prostredím, ale rýchlo si našla svoje miestečko. Keďze chalupa je ešte vlastne stavba, domov prišla patrične zašpinená, takže doma nás čakalo prvé kúpanie. Po prečítaní vašich skúseností s kúpaním som mala trochu obavy, ale nakoniec to dopadlo tak, že Nelka sedela začudovaná vo vani, keď som ju našampónovala, trochu sa jej to nepáčilo a chcela ujsť, no presvedčila som ju, že ja tu velím, a zvyšok kúpania prebehol bez problémov.
Neskromne poznamenávam, že asi to bude nejaký mimoriadny inteligent, keď všetko zvláda tak rýchlo.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Naša ani nie ročná mačička včera porodila svoje prvé mačiatka. Veľmi sa z nich tešíme, sú krásne a mamina je na jedničku, výborne sa o nich stará. Príroda je naozaj zázračná, je neuveriteľné, že my ľudia čítame všelijaké príručky a mačke stačí inštinkt na to, aby bola dobrou matkou.

A tu sú fotky:
27052009(005).jpg  
27052009(004).jpg  
27052009(001).jpg  
1/1
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

[QUOTE=JarkaL;1054740]Naša ani nie ročná mačička včera porodila svoje prvé mačiatka. Veľmi sa z nich tešíme, sú krásne a mamina je na jedničku, výborne sa o nich stará. Príroda je naozaj zázračná, je neuveriteľné, že my ľudia čítame všelijaké príručky a mačke stačí inštinkt na to, aby bola dobrou matkou.

Mačiatka sú nádherné, ale ako chovateľka mačiek veľmi nesúhlasím s vekom maminy, je lepšie ak je mačka nakrytá až keď má 1 rok- dovtedy sa ešte stále vyvýja a dospieva. V každom prípade gratulujem k mačiatkam a dúfam, že im nájdete dobrý domov.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

No nejako sme ju neustriehli, nezbednicu. Ja to nasa prva macka, nevedeli sme ze tak skoro sa to moze stat. Dve z maciatok uz mame komu darovat.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Držím palce aby aj ostatní našli noví domov !
Ináč mačka je plodná už od prvej ruje a niektoré ju majú už ako polročné Hlavne si teraz strážte maminu, ruju môže mať znovu aj krátko po pôrode a nebolo by vhodné ak by znova ostala v tom- "tehotenstvo" je veľká záťaž a keďže teraz kojí, ďalšie malé by to nemuseli prežiť alebo by sa narodili s hendikepom. Niektorí odporúčajú niečo ako antikoncepčné tabletky pre mačky, ale to by som nerobila, radšej si zoberte maminu aj s malími domov aby ste ju mali na očiach a mohli vystriehnuť ďalšiu ruju, ak by sa to mamine nepáčilo a predsa by sa vrátila s malími na miesto kde porodila, tak ten priestor nejak uzavrite aby sa k nej nedostal kocúr. Ak budete potrebovať poradiť ohľadom maminy alebo mačiatok, rada vám poradím.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

JarkaL Pozri príspevok
No nejako sme ju neustriehli, nezbednicu. Ja to nasa prva macka, nevedeli sme ze tak skoro sa to moze stat. Dve z maciatok uz mame komu darovat.
Čo sa stalo stalo sa. Moja mačka má 10 mesiacov a hára sa. Nie je voľne pustená takže ustriehnuť sa to dá. Mňa skôr zaujíma, kde má tá cica miestečko. Dívam sa možno zle ale nie je dúfam niekde vonku. Dokonca to vyzerá, že je niekde na slnku.. Ak nie je možné dať ju do bytu aspoň pivnica by bola vhodná..
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Mačička býva vonku (v zime v garáži, ale teraz túto možnosť nevyužíva), chytá myši a pobehuje celé dni po dvore. Miesto na pôrod si našla sama - je to murované ohnisko, ktoré je vždy zakryté, takže sme ani nevedeli, že sa tam usalašila s malými, ale sama nás k nim priviedla a taká bola pyšná...Tak sme jej to vystlali handrami a teraz sa od malých nepohne, len čo sa napapá a napije, trochu sa prejde a zas je pri malých. Katka, ďakujem za ochotu, ak budem potrebovať, určite sa opýtam.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Dobrích ľudí, no v tomto prípade mačiek sa všade veľa zmestí
IMG_0547.JPG  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katarina: ake su tieto cicusky na dotyk?

este mi neda neocenit aspon slovne tvoju ochotu pomoct so starostami s novymi maciatkami vidno, ze macky su tvojim velkym konickom
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

JarkaL Pozri príspevok
Mačička býva vonku (v zime v garáži, ale teraz túto možnosť nevyužíva), chytá myši a pobehuje celé dni po dvore. Miesto na pôrod si našla sama - je to murované ohnisko, ktoré je vždy zakryté, takže sme ani nevedeli, že sa tam usalašila s malými, ale sama nás k nim priviedla a taká bola pyšná...Tak sme jej to vystlali handrami a teraz sa od malých nepohne, len čo sa napapá a napije, trochu sa prejde a zas je pri malých. Katka, ďakujem za ochotu, ak budem potrebovať, určite sa opýtam.
Dobre.... mláďatká sú zakryté. Mamina s maličkými je v bezpečí. Inak ja vidím, že si fajn panička. Už tie Tvoje nadšené fotky to dokazujú. A myslím má dobrý život. Pobehovanie po záhrade a chytanie myší. Iba som sa bála či neznalosťou niečo nespôsobíš. Teraz vidím, že vychovávaš mačiatka vhodné pre dedinu. To Ti pripomínam.. lebo hygienické návyky sa učí mláďa od matky. Na záchodík sa budú učiť ťažko. Ak je mama v pohode treba brať mláďatká denne do rúk. Je to dôležité pre ich budúci kontakt s ľuďmi. Upozornenie, že chvíľku po pôrode je pre mačku bežné byť znova pripravená na ďalšie materstvo je pravdivé. Tomu ale bohužial nezabrániš ak ju chováš takto. Mám skúsenosť, že mačka sa hára aj 3x do roka. Ja to budem riešiť kastráciou lebo tá moja je typická kontajnerová bratislavská cica. Jej mama sa ako tehotná dostala do rúk mojej neterky. Mláďatká sa od malička učili na ľudské teplo ale aj praktický záchodík. Ale pre mláďatká by som asi odber nemala. Háranie v byte je utrpenie nielen pre mňa ale aj pre ňu. Je to moje zlatíčko.
Jedoška.jpg  
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

andreaS Pozri príspevok
katarina: ake su tieto cicusky na dotyk?

este mi neda neocenit aspon slovne tvoju ochotu pomoct so starostami s novymi maciatkami vidno, ze macky su tvojim velkym konickom
Všetci traja majú inú pokožku na dotyk, tá najväčšia má jemné chĺpky po celom tele- na dotyk je to ako semiš, kocúr (ten čierny) je celkom holý a keďže kocúri tohto druhu majú mastnejšiu pokožku ako mačky, na dotyk je ako čerstvo oholený a naolejovaný , a tá malá má pokožku ako bábo . Všetci traja sú veľmi prítulní. Aj keď ich mám v podstate iba krátko a nikdy predtým ma mačky nejak obzvlášť nezaujímali, teraz keď viem akú majú povahu, nevymenila by som ich ani za svet. Mali sme už aj prírastok a tak viem, že mačiatka prvé tri mesiace potrebujú ľudskú pomoc aj keď sa mamina micuška snaží akokoľvek, hlavne pri vrhoch s viacerími mačiatkami sa im nedostane toľko, koľko potrebujú- treba ich prikrmovať, naučiť na tuhú stravu a samozrejme včas zaočkovať a odčerviť a potom nájsť dobrý domov aby chúdence neostali na ulici.
...ďakujem za pochvalu, rada pomôžem ak viem- veď preto tu všetci sme
Naposledy upravil katarina887 : 29.05.09 at 23:55
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

2009, Tvoja mačička nemá chybu, má krásne oči a vôbec, celá je krásna. My našu cicu neskôr tiež chceme dať sterilizovať, ale chceli sme, aby aspoň raz mala mačiatka. Je to myslím dobré aj pre ňu (aby nebola ako stará dievka), ale je to aj ohromné obohatenie celej rodiny a najmä mojich detí, tie idú rovno zo školy k nim. Už sme ich držali v rukách, mamina stála pri nás, sledovala, chvost zdvihnutý celý narovnaný. Dúfam, že to znamená, že je hrdá a nie na nás nahnevaná.

Katka, tvoje cicy sú teda asi iný level, že? Vyzerajú ako šľachtičné...Tie by bola škoda na chytanie myšiek. Sú krásne.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

JarkaL Pozri príspevok
Katka, tvoje cicy sú teda asi iný level, že? Vyzerajú ako šľachtičné...Tie by bola škoda na chytanie myšiek. Sú krásne.
Ďakujem . Aj keď moje cicušky majú rodokmeň a chodievame aj na výstavy, myslím že aj myši by mohli chytať. Nedávno mal sused pod nami myši a myslela som že sa nejakým spôsobom dostanú aj ku nám, ale asi vycítili veľké nebezpečenstvo . Jedni známi majú "klasickú" mačku a tá chodí von tiež iba na balkón a dostáva vyberané žrádielko, ale minule mali v dome myši a tie postupne vychytala, najprv sa s nimi pohrala a potom (polo)mŕtve ich doniesla na obľúbené miesto paničky na gauč- u nás by to vyzeralo asi rovnako .
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

S myšami je to u nás tiež tak, že mi ich prinesie na terasu ukázať. Čo ma dosť mrzí je, že asi 3x chytila vtáčika, ale určite nie preto, žeby sme jej dávali málo jesť. Ona ho len zadrhla a nechala tak. Mačka je prosto dravec.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Tie naše dravce tiež vysedávajú na oknách a ceria zuby na rôzne vtáky, ale keď sme na balkóne a čajky robia "nálety" tak im to nie je 2x jedno - na čajku by si asi netrúfli, niektoré sú hrozne veľké. Nemôžme sa hnevať na zvieratá keď sa riadia svojim pudom aj keď je to občas smutné.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

U nás sa zozimilo a viete, kde skončili naše mačiatka? Ich mamina ich z murovaného zakrytého ohniska poprenášala do garáže a teraz vylihujú v postieľke po mojich deťoch.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

JarkaL Pozri príspevok
U nás sa zozimilo a viete, kde skončili naše mačiatka? Ich mamina ich z murovaného zakrytého ohniska poprenášala do garáže a teraz vylihujú v postieľke po mojich deťoch.
Šikulka :-)
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

Dobrý deň,

chcem sa spýtať mám šteniatka ratlíkov a na hlavách sa im spravili biele pupáčiky. Viete mi poradiť ako ich mám ošetriť aby im to zmizlo. Doktor mi dal na to neostomosan ale to im nepomáha.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať