Zavrieť

Porady

Pestovanie PLUMERIE-FRANGIPANI....

Volám sa Soňa :-)
Dobrý deň všetkým.....
Založila som túto tému pretože je asi ešte málo ľudí,ktorí o tejto krásnej exotickej rastlinke vedia,že existuje!Takže....ak ju niekto pestuje,nech sa
podelí o rady,nápady a samozrejme o nádherné fotky!Teším sa...


PS:Pridávam aj pár fotiek o ktorú rastlinku sa jedná!
Naposledy upravil PLUMERIA : 20.06.11 at 15:26
Usporiadat
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Ahojte tiež sa zaraďujem do skupiny závislosti od plumérií :-D Tieto plumky mi kvitli minulé leto a už sa neviem dočkať kedy budú zase kvitnúť :-)
P8110011-800.jpg  
P7250011-800.jpg  
1/1
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pekné foto!
1 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Ďakujem ale naživo boli krajšie :-)
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Ahoj Sibiročka, su nadherne Verim, ze vykvitnu aj tento rok. Tiez sa musim priznat, ze som uplne zblaznena do Plumerii. Na svoj prvy kvet este len cakam, ale verim, ze coskoro sa dockam. Ako dlho ich uz petujes?
A k Plumkam na fotke... Aku mali vonu? :-) Vies aj ako sa volaju?
Naposledy upravil nikitka33 : 16.04.14 at 08:53
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Ajoj nikitka takže som neni sama vo svojej mánii :-)) keď som videla svoju prvú plumériu teda to už bol strom tak som sa rovno zamilovala,ja hádam ani nepoznám rastlinu čo má tak nádhernú vôňu aj kvety (teda ešte niektoré ruže :-)) takže mám doma zatial 12 plumérii a ešte malé semenáčky ale tie majú mesiac. Tie väčšie mám doma 2 roky podarilo sa mi získať dosť veľké odrezky preto kvitli. Škoda že zo semienka to trvá tak dlho.Švagriná je teraz na Havaji tak si vieš predstaviť aké pokyny dostala :-))) S menami je to horšie boli síce oficiálne kúpené ale všade bolo že napísané že plumeria. Pátram sama ale nájsť normálny zrozumiteľný zoznam aj s menami hrôza.A tá voňa no fakt to neviem identifikovať,dohodneme sa keď rozkvitne prídeš ovoniať :-)))
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Ano, nie si v tom sama ... uz nas je par aj na Slovensku :-) (zahranicie neratam, to je kapitola sama o sebe). Uplne chapem to, ze si si ju zamilovala hned na 1. pohlad. Ja tiez. Paci sa mi uz velmi dlho, ale prvy krat som ju videla v Spanielsku a tie velke kvety a vona ma odzbrojili a jedine na co som potom myslela bolo, ze si ju musim zohnat. V Spanielsku som odrezok nezohnala (to by som musela odlomit z tej co som videla na hlavnej promenade)... takze potom doma som zacala patrat. Nakoniec som kupila aj semienka aj rastlinky. :-)
Snad aj tie semenaciky nam raz vykvitnu. Tie moje su stale male hoci maju uz vyse roka , takze u mna to asi fakt bude trvat min. 5 rokov. V kutiku duse dufam, ze vykvitnu skor.

Ano viem si predstavit tie instrukcie svagrinej :-)))) Ja by som dala rovnake. A rada pridem privonat :-)))). Mozes prist potom pozriet aj tie moje .

Trochu som skusila tiez googlit a najst spravne meno tvojim. Myslim si, ze ta ruzova by mohla byt Bill Moragne a biela mozno nieco blizo Dwarf White Singapore (?). Inak, jediny dobry zoznam vsetkych plumerii som nasla tento: Plumeria Index ... ale nie su tam obrazky.

A tu je foto Plumerie zo Spanielska:
Spanielsko 2012 - Copy.JPG  
2 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Vidím ž hľadáme rovnako :-)) ten zoznam som našla aj ja a sú tam aj fotky
http://heliconiaparadise.com/Plumeria_index_page1.htm
tá moja červená má dosť úzke kvetné lístky a bill moragne vyzerá že ich má viac do okrúhla tak neviem možno mám nejaký hybrid :-) a s tou bielou rozmýšľame rovnako tiež som tipovala singapore ale tým pádom mám doma plumeriu -obtusu a nie rubru,ktovie možno sa raz stretnem s niekým školeným čo mi to pomenuje, škoda že u nás nieje žiadna kniha o plumériách asi budeme musieť časom napísať niečo my :-))
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

:-)) ano, uplne som zabudla, ze ten index ma aj fotky.
Mozno by si sa mohla spytat na nejkom zahranicnom fore, ze ci niekto vie rozpoznat tie Plumerie. Co som kade tade citala, tak niektori sa celkom tvaria, ze vedia rozonat tie kvety
Mozno mas predsa len Rubru. Ked som hladala info o Rubre, tak casto tam boli fotky prave takej ako mas ty.
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Vidíš to nie je zlý nápad :-) a inak tá plumka v Španielsku bola krásna :-) viem si predstaviť ako by ma "svrbeli" ruky ju olámať :-)))))
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez sa mi pacia tieto kvietky,nasla som na nete, kde sa daju kupit semiacka. Ak by mal niekto zaujem, prikladam link http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=271639
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Mne bolo hlavne luto, ze sa tam nikde nedali zohnat odrezky a z rastliny by mi bolo luto olamovat .... ale ak by ju zrezavali, tak by som s radostou po nich tie konariky upratala :-)))

Ahoj Arizona, vdaka za link. Pravdu povediac, na mimibazar.sk som neskusala hladat. Na inej podobej stranke som davnejsie nasla semienka, aj som si objednala 10 za spolu asi 2 Eur, ale z nich mi vysla asi 4 - 5 rastlin a z nich prezila 1. Aj ta mi nestastne padla a zlomila sa :-(

Ja som si objednala semienka z Nemecka, vysli vsetky. http://www.frangipani-kaufen.de/ ... nedam dopustit na toho majitela. Par krat som mu napisala, a ochotne odpisoval.

Potom som nasla aj ine stranky v Nemecku a Cechach. Mozem ich sem dat, ak by niekto chcel pozriet.
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Nikitka a odrezky si niekde nenašla? myslím tak žeby sa dali objednať
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

min rok som nasla na anglickej a nemeckej stranke .... tej anglickej neverim, nemam s nimi dobre skusenosti a ani recenzie na nich nie su dobre. Nemecka, frangipani-kaufen.de, mala tiez dost v ponuke, ale teraz je tam uz len 1 - Plumeria rubra Lueang Anong (30-40cm dlhy odrezok). Ine moznosti su uz len eBay alebo ini zahranicni predajcovia. Alebo ak by sa nasiel nejaky dalsi slovenky alebo cesky pestovatel, ktory by sa podelil o svoje Plumky... ci uz predajom odrezku alebo rastlinky

len pre info - anglicky predajca: http://www.plumeria2u.co.uk/
Nasla som aj http://www.adeniumstore.com/ - ale mam pocit, ze tu stranku ma ten isty clovek ako plumeria2u.co.uk
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Neboj rozbehneme to my už čoskoro :-)) tak za päť rokov :-))))
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

:-))) dost mozne.
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

Ahojte už sa niekomu zobudili plumérie ? začali rašiť lístky ? lebo tie moje stále spia :-(
0 0
Ivka Peťovská Ivka Peťovská

Ivka Peťovská je offline (nepripojený) Ivka Peťovská

mne už asi dva mesiace..a máš ich na svetle a slniečku ? začala si ich už polievať?
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Moje sa tiez preberaju pomalsie, hoci su hned pri radiatore a okne. A ked je vonku pekne, dam ich na slniecko. Pravidelne polieval a prihnojujem.
Nechala som ich odpocivat do marca, potom som ich pomaly zacala budit. Zatial 2 maju po 3 mensie listy a jedna 4 velke.
Ak na nich nevidis nejaky problem, potom ti nic ine neostava, len byt trpezliva, polievat, prihnojovat a slnit.
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

Ivka, tvoje su uz ako velke? a cim ich hnojis? ... len, ze ci sa tiez tento rok budes vytesovat z kvietku. Rastlinky zo semien su vraj nepredvidatelne :-)) ... niekto caka aj 5 rokov na 1. kvet, niekomu vykvitnu velmi skoro.
0 0
Sibiročka Sibiročka

Sibiročka je offline (nepripojený) Sibiročka

No ja ich dávam na terasu a na noc ich nosím dovnútra taká malá posilovňa ,polievam ale slabšie predsa len sa bojím tej hniloby tá je hneď :-( na vrchu sú pekné zelené takže niečo pôjde ale taak to trvá :-))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať