Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok - zmena z matky na otca

Dobrý deň,

veľmi súrne by som potrebovala Vaše dobé rady.
Som na rodičovskej dovolenka a mám 2 ročné dieťa. Môj manžel je zamestnancom a má PP na dobu neurčitú. Jeho príjem je však nízky a preto sa chceme vymeniť - on na rodičovskú dovolenku a ja sa vrátim do práce. Dočítala som sa, že stačí ak otec písomne oznámi zamestnávateľovi, že od - do nastupuje na rodičovskú dovolenku. Ale nikde som sa nedočítala, či to zamestnávateľ musí akceptovať alebo to môže odmietnuť.

Prosím poraďte mi.

Ďakujem

Katka
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Materská dovolenka*a rodičovská dovolenka
§*166
(1)V súvislosti s*pôrodom a so starostlivosťou o*narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v*trvaní 34 týždňov. Ak žena porodila zároveň dve deti alebo viac detí patri jej 43 týždňov, ak ide o osamelú ženu, patrí jej materská dovolenka v*trvaní 37 týždňov. V*súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v*rovnakom rozsahu, ak sa stará o*narodené dieťa.
(2)Na prehĺbenie starostlivosti o*dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a*mužovi, ktorí o*to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o*dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a*mužovi, ktorí o*to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v*rozsahu, o*aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
Nech manžel oznámi zamestávateľovi, od kedy nastúpi na RD, zamestnávateľ mu musí vyhovieť.....

Rodičovský príspevok - zmena z matky na otca

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.